Sari la conținut

Dumnzeu Sa Te Aiba In Pace Milka


DimmU
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 91
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

DUMNEZEULEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

De unde ai pozele astea??

Va multumesc frumos pt toate cuvintele frumoase pe care le-ati spus despre Dani...

Aveti grija de voi baieti-fete....pt ca lasati in urma voastra numai durere.........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DUMNEZEULEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

De unde ai pozele astea??

Va multumesc frumos pt toate cuvintele frumoase pe care le-ati spus despre Dani...

Aveti grija de voi baieti-fete....pt ca lasati in urma voastra numai durere.........

;) socante pozele:(

chiar nu imi vine sa cred ca nu mai e langa noi....Condoleante familii si neamurilor:( regret foarte mult......

Dumnezeu te Iubeste Milca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kenno...sau care aveti pozele...ce`ar fi sa le puneti voi pe un hi5 de-al vostru, myspace, ceva orice si sa lasati link`ul ? daca aici nu merge..........cred ca multi suntem care vrem pozele...eu personal am doar o poza cu el...si mie-mi pare rau ca uite de cati ani il cunosc pe dani..cunosteam adica...si n-am facut o poza cu el...si-mi pare rau ;) ...macar astea sa le avem...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu am pozele astea. pozele facute chiar in 10 mai le gasiti pe hi5.com . cautati " motociclismalba@yahoo.com " si le gasiti acolo. daca mai aveti si alte poze, de la orice evenimente sau chiar poze cu motociclistii din judetcare vreti sa fiti pe site, trimiteti-le pe motociclismalba@yahoo.com si le pun pe hi5.

 

stiu ca si la inmormantare au fost facute poze. eu, nu am facut (eram in invoire de la lucrusi am fost tot pe fuga), asa a fost situatia dar cine are poze, poate sa le trimita pe motociclismalba@yahoo.com si le pun pe hi5 ca pe celelalte. sau poate face cumva sa ma anunte si mi le da pe un CD.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP

condoleante familiei

 

 

 

Milka pt multi ai fost un exemplu in aceasta viata, sper ca si de data asta sa ramai un exemplu, exemplu din pacate negativ, dar sper ca o data ce tu ai plecat acolo sus, noi, cei de jos sa intelegem ca viteza ucide.

Ca motociclist daca circuli cu 200km/h un conducator auto poate sa se uite in retrovizoare si pana cand intoarce privitea din oglinda in spre inainte sa iasa din coloana cu, sa zicem, 100km/h tu vii de departe cu o viteza muult prea mare pt drumurile noastre si se intampla atatea nenorociri, de asemenea se poate intampla ca un conducator auto care iasa de pe un drum fara prioritate sa te vada la departare si sa considere ca are timp sificient sa execute manevra pe care o doreste, dar ia in calcul viteza maxima care e permisa pe drumul in cauza, nici de cum nu ia in calcul vitezele fulgeratoare cu care circula multi dintre motociclisti.

 

e foarte mare pacat ca la 22 de ani sa parasesti pe toata lumea, pe cei dragi, familia, casa, tot din cauza vitezei.

 

degeaba face-ti voi campania asta cu "si motociclistii sunt in trafic", pt ca daca circulati la fel nu o sa aibe aproape nici un efect.

 

 

milka, de acolo de sus, fa-i sa inteleaga !

Editat de OvsG
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP

condoleante familiei

 

 

 

Milka pt multi ai fost un exemplu in aceasta viata, sper ca si de data asta sa ramai un exemplu, exemplu din pacate negativ, dar sper ca o data ce tu ai plecat acolo sus, noi, cei de jos sa intelegem ca viteza ucide.

Ca motociclist daca circuli cu 200km/h un conducator auto poate sa se uite in retrovizoare si pana cand intoarce privitea din oglinda in spre inainte sa iasa din coloana cu, sa zicem, 100km/h tu vii de departe cu o viteza muult prea mare pt drumurile noastre si se intampla atatea nenorociri, de asemenea se poate intampla ca un conducator auto care iasa de pe un drum fara prioritate sa te vada la departare si sa considere ca are timp sificient sa execute manevra pe care o doreste, dar ia in calcul viteza maxima care e permisa pe drumul in cauza, nici de cum nu ia in calcul vitezele fulgeratoare cu care circula multi dintre motociclisti.

 

e foarte mare pacat ca la 22 de ani sa parasesti pe toata lumea, pe cei dragi, familia, casa, tot din cauza vitezei.

 

degeaba face-ti voi campania asta cu "si motociclistii sunt in trafic", pt ca daca circulati la fel nu o sa aibe aproape nici un efect.

 

 

milka, de acolo de sus, fa-i sa inteleaga !

 

 

 

Ai dreptate, dar nu toti suntem asa. Nu trebuie sa fim bagati in aceeasi oala. NU TOTI MERGEM TARE. Pe Milka il stiam din privire...azi cand am citit pe forum am ramas socat. Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca in pace!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP

condoleante familiei

 

 

 

Milka pt multi ai fost un exemplu in aceasta viata, sper ca si de data asta sa ramai un exemplu, exemplu din pacate negativ, dar sper ca o data ce tu ai plecat acolo sus, noi, cei de jos sa intelegem ca viteza ucide.

Ca motociclist daca circuli cu 200km/h un conducator auto poate sa se uite in retrovizoare si pana cand intoarce privitea din oglinda in spre inainte sa iasa din coloana cu, sa zicem, 100km/h tu vii de departe cu o viteza muult prea mare pt drumurile noastre si se intampla atatea nenorociri, de asemenea se poate intampla ca un conducator auto care iasa de pe un drum fara prioritate sa te vada la departare si sa considere ca are timp sificient sa execute manevra pe care o doreste, dar ia in calcul viteza maxima care e permisa pe drumul in cauza, nici de cum nu ia in calcul vitezele fulgeratoare cu care circula multi dintre motociclisti.

 

e foarte mare pacat ca la 22 de ani sa parasesti pe toata lumea, pe cei dragi, familia, casa, tot din cauza vitezei.

 

degeaba face-ti voi campania asta cu "si motociclistii sunt in trafic", pt ca daca circulati la fel nu o sa aibe aproape nici un efect.

 

 

milka, de acolo de sus, fa-i sa inteleaga !

 

 

nu mergea cu 200 ........si 80% din soferi ii doare in p**a de motociclisti ! ai dreptate in multe faze dar is altele in care nu ai ! .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate, dar nu toti suntem asa. Nu trebuie sa fim bagati in aceeasi oala. NU TOTI MERGEM TARE.

 

 

pai voi, cu campania voastra, ii bagati pe toti soferii in categoria de soferi care nu acorda prioritate motocicletelor pt ca majoritatea chiar nu acorda prioritate, deci am si eu dreptul sa zic ca voi motociclistii mergeti CU MULT peste limita legala si sunteti cel putin la fel de inconstienti ca acei conducatori auto care nu acorda prioritate.

zic asta din cauza ca majoritatea covarsitoare (peste 80% consider eu) dintre motociclisti se cred pe circuit sau se cred regii soselelor mergand pe linia de pe axul drumului...

 

E pacat ca nu se constientizeaza riscul, atat din partea conducatorilor cu categoria B,C,D pe carnet cat si din partea celor cu categoria A. Mare pacat ;)

 

@daniells in care parte nu am dreptate ?

 

asfalt uscat !

Editat de OvsG
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la toata lumea!! Am un mesaj din partea mamei lui Dani !!

" Va multumesc tuturor ca ati fost alaturi de Dani si l-ati condus pe ultimul drum ..........

Aveti grija de voi si lasati viteza!! Nu exista durere mai mare in lumea aceasta ca pierderea propriului copil , NU lasati se mai intimple asa ceva !! Incercati sa invatati ceva din tragedia mea!! Soferii in trafic nu ca iubesc pe voi, ati inflorit prea multi odata![/u]"

 

Dumnezeu sa te aiba in pace Dani , NOI te vom iubi toata viata !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baieti aveti dreptate si unii si ceilalti..daniells tu stii ca stai in intersectie la closca...nu`i auzi toata ziua cum isi tureaza motoarele si nu ai vazut niciodata un pusti pe vre`o motocicleta sa intre ca nebunu in intersectie aici si sa treaca cu cel putin 100 km/h ? pe de alta parte eu stiu ca la 50 la ora nu simti adrenalina pt care de fapt ti`ai luat motor, dar noi n`avem drumuri pt asa ceva si asta e deocamdata...pe de alta parte sunt si multi soferi care pur si simplu nu se uita nici cand isi deschid usa sa se dea jos din masina si ti`o deschid in fata, ce sa mai zic ca am patit sa iasa in fata din senin sau sa dea cu spatele fara sa se asigure...dreptate si nedreptate exista si de partea celor cu masini si de partea celor cu motoare si va fi intotdeauna pt in ambele tabere vor fi tampiti si inconstienti care cred ca pot circula de parc`ar fi drumul lor personal si ca "lor nu li se poate intampla asta".....dar SE INTAMPLA !!!! baieti, si unii si altii...uitati`va de doua ori ...si reduceti viteza macar cu 30 de km/h in ambele tabere....invatati ceva din ce`a patit Dani...si nu numai el,ca sunt atatia tineri care mor in accidente, fie ele de masina sau de motocicleta...nu cred ca ati vrea nici unul sa treaca mama si tatal vostru prin ce trec parintii lui Dani..nu`i asa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baieti aveti dreptate si unii si ceilalti..daniells tu stii ca stai in intersectie la closca...nu`i auzi toata ziua cum isi tureaza motoarele si nu ai vazut niciodata un pusti pe vre`o motocicleta sa intre ca nebunu in intersectie aici si sa treaca cu cel putin 100 km/h ? pe de alta parte eu stiu ca la 50 la ora nu simti adrenalina pt care de fapt ti`ai luat motor, dar noi n`avem drumuri pt asa ceva si asta e deocamdata...pe de alta parte sunt si multi soferi care pur si simplu nu se uita nici cand isi deschid usa sa se dea jos din masina si ti`o deschid in fata, ce sa mai zic ca am patit sa iasa in fata din senin sau sa dea cu spatele fara sa se asigure...dreptate si nedreptate exista si de partea celor cu masini si de partea celor cu motoare si va fi intotdeauna pt in ambele tabere vor fi tampiti si inconstienti care cred ca pot circula de parc`ar fi drumul lor personal si ca "lor nu li se poate intampla asta".....dar SE INTAMPLA !!!! baieti, si unii si altii...uitati`va de doua ori ...si reduceti viteza macar cu 30 de km/h in ambele tabere....invatati ceva din ce`a patit Dani...si nu numai el,ca sunt atatia tineri care mor in accidente, fie ele de masina sau de motocicleta...nu cred ca ati vrea nici unul sa treaca mama si tatal vostru prin ce trec parintii lui Dani..nu`i asa?

 

 

Asa este, mai baieti ! Toti v-ati luat motoare pentru a simti adrenalina, dar ganditi-va ca asta va poate costa viata ! Nu stiu cati dintre voi ati fost in afara tarii. Grecia si Italia sunt pline de motociclisti. Si acolo le place sa mearga cu viteza, dar ei nu merg decat pe autostrazi cu peste 120 km/h, unde sunt cate 3-4 benzi de circulatie pe sens si soferii sunt obisnuiti cu motociclistii. In orase si pe DN-uri sunt cuminti, respecta viteza si sunt foarte atenti in trafic. In orase ei doar isi tureaza motoarele, le place sa faca zgomot, ca de multe ori te uiti cu teama sa nu te ia din mers, pe tine ca pieton, dar nu au mai mult de 50-60 km/h. Incercati sa respectati traficul si usor o sa vedeti ca veti fi si voi respectati ca motociclisti. In masina ai mai multa siguranta, te mai protejeaza tabla, dar pe motor !!!... Ganditi-va bine, nimeni nu va vrea raul, nimeni nu va uraste pentru ca sunteti motociclisti, sunt doar indignati ca nu constientizati pericolul la care va expuneti. Asa-i, sunt si soferi inconstienti care nu se uita in oglinzi cand fac manevre laterale, dar voi nu la ei trebuie sa va ganditi, ci la voi, caci viata voastra e in pericol. NU ASTEPTATI SA VA OCOLEASCA CEILALTI, FERITI-VA VOI, DACA VRETI SA TRAITI !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai voi, cu campania voastra, ii bagati pe toti soferii in categoria de soferi care nu acorda prioritate motocicletelor pt ca majoritatea chiar nu acorda prioritate, deci am si eu dreptul sa zic ca voi motociclistii mergeti CU MULT peste limita legala si sunteti cel putin la fel de inconstienti ca acei conducatori auto care nu acorda prioritate.

zic asta din cauza ca majoritatea covarsitoare (peste 80% consider eu) dintre motociclisti se cred pe circuit sau se cred regii soselelor mergand pe linia de pe axul drumului...

 

E pacat ca nu se constientizeaza riscul, atat din partea conducatorilor cu categoria B,C,D pe carnet cat si din partea celor cu categoria A. Mare pacat :rolleyes:

 

@daniells in care parte nu am dreptate ?

 

asfalt uscat !

 

nu vrea nimeni sa puna in aceeasi oala toti soferii asa cum , banuiesc ca nu sunt toti motociclistii considerati la fel. FACETI DIFERENTA si unii si altii!! campania asta s-a vrut cu 2 directii:i pentru cei cu 4 roti dar si pentru cei cu 2.

 

dar haideti sa pastram topicul acesta pentru comemorarea lui Dani iar pentru "relatia" sofer-motociclist, sa deschidem un alt topic. R.I.P. Dani

Editat de Kenno
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa pun niste poze de la locul accidentului...a fost maikamea azi la cj si sa oprit de a facut niste poze si mi-a adus niste bucatzi din carene k amintire !

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Milca Eu inca te astept la o tura ! :lol:

 

o sa pun niste poze de la locul accidentului...a fost maikamea azi la cj si sa oprit de a facut niste poze si mi-a adus niste bucatzi din carene k amintire !

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Milca Eu inca te astept la o tura ! :lol:

post-21768-1211477654_thumb.jpg

post-21768-1211477669_thumb.jpg

post-21768-1211477691_thumb.jpg

post-21768-1211477702_thumb.jpg

post-21768-1211477720_thumb.jpg

post-21768-1211477755_thumb.jpg

post-21768-1211477774_thumb.jpg

post-21768-1211477787_thumb.jpg

post-21768-1211477799_thumb.jpg

post-21768-1211477817_thumb.jpg

post-21768-1211477829_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OF Doamne .... eu sunt singura care nu am putut ajunge la locul accidentului .........

Multumesc frumos pt poze daniells.....

Imi este asa dor de tine Dani.....:lol:((

 

 

 

nu ai pt ce ! si mie imi este ff dor de dani si asa as iesi la o tura cu el.... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

@OvsG prietene, eu pot vb din perspectiva unu "shofer" tu potzi din p.d.v. a unui motociclist? nu prea cred. atunci abtzine-te shi priveshte, e un forum de motociclishti nu de biciclishti sau pietoni. m-am saturat sa tot vina spaturi din partea tuturor privitorilor shi atotshtiutorilor care habar n-au ce inseamna mersul pe 2 rotzi!

ai tu idee cam ce raport e intre "incidentele" la viteza redusa shi cele la viteza mare????? pai nu, ca n-ai de unde!!

de fiecare data cand ies in trafic (inspecial in orash) unde merg cu viteza legala ca nu ai cum sa mergi altfel din cauza traficului, pot numara cateva situatzii in care sunt pus in situatzia de a clacsona/tura motorul, a injura shi a arata pumni shi degete cretinilor care se dau spre tine de pe cealalta banda ca deh, oglinzile sunt de decor sau sa atarni confeti la nunta...

avem doua situatzii: 1. motoare care merg tare

2. shoferi cretini care nu se uita in oglinzi sau nu apreciaza situatzia corect.

prima n-o sa se schimbe never. ca nimeni nu ishi ia motor sa mearga cu 50/100 la ora. ramane a doua care oricum tre sa se remedieze, nu de alta da poate cand face bou stanga sau dreapta poate vine un TIR shi ar fi cam nasol...

nush cum de pana acum, ca shi conducator auto n-am avut "ocazia" sa "belesc" un motociclist. oare pt ca MA UIT IN OGLINZI de un milion de ori shi ma uit suficient de mult timp cat sa-mi pot da seama daca vine tare sau nu? ce va costa pe voi aia care statzi cu curu in mashina? va pierdetzi echilibru pe 4 rotzi? daca vine tare inseamna ca tu oricum te-ai asigurat? inseamna ca eshti imbecil shi nu potzi aprecia viteza celorlalte vehicule care se deplaseaza pe langa tine! motociclishtii exista in trafic asha CUM EXISTA! ia aminte la situatzie. sau pt tine nu exista decat aia care merg legal....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@OvsG prietene, eu pot vb din perspectiva unu "shofer" tu potzi din p.d.v. a unui motociclist? nu prea cred. atunci abtzine-te shi priveshte, e un forum de motociclishti nu de biciclishti sau pietoni. m-am saturat sa tot vina spaturi din partea tuturor privitorilor shi atotshtiutorilor care habar n-au ce inseamna mersul pe 2 rotzi!

ai tu idee cam ce raport e intre "incidentele" la viteza redusa shi cele la viteza mare????? pai nu, ca n-ai de unde!!

de fiecare data cand ies in trafic (inspecial in orash) unde merg cu viteza legala ca nu ai cum sa mergi altfel din cauza traficului, pot numara cateva situatzii in care sunt pus in situatzia de a clacsona/tura motorul, a injura shi a arata pumni shi degete cretinilor care se dau spre tine de pe cealalta banda ca deh, oglinzile sunt de decor sau sa atarni confeti la nunta...

avem doua situatzii: 1. motoare care merg tare

2. shoferi cretini care nu se uita in oglinzi sau nu apreciaza situatzia corect.

prima n-o sa se schimbe never. ca nimeni nu ishi ia motor sa mearga cu 50/100 la ora. ramane a doua care oricum tre sa se remedieze, nu de alta da poate cand face bou stanga sau dreapta poate vine un TIR shi ar fi cam nasol...

nush cum de pana acum, ca shi conducator auto n-am avut "ocazia" sa "belesc" un motociclist. oare pt ca MA UIT IN OGLINZI de un milion de ori shi ma uit suficient de mult timp cat sa-mi pot da seama daca vine tare sau nu? ce va costa pe voi aia care statzi cu curu in mashina? va pierdetzi echilibru pe 4 rotzi? daca vine tare inseamna ca tu oricum te-ai asigurat? inseamna ca eshti imbecil shi nu potzi aprecia viteza celorlalte vehicule care se deplaseaza pe langa tine! motociclishtii exista in trafic asha CUM EXISTA! ia aminte la situatzie. sau pt tine nu exista decat aia care merg legal....

 

 

ma lasi ?

nu ai cum sa mergi mai tare de 50 la ora prin oras?

cat imi dai pt fiecare filmare facuta de mine cu motociclisti care fac slalom printre masini, calca linia continua,sau care merg cu viteze fulgeratoare?

intr-adevar, am si eu un coleg care nevinovat a patit-o rau si ma doare pt el, iar pe soferul orb l-as agata de "bile" in primul cuier...

am zis acum si mai zic de cate ori am ocazia...

sunt si soferi dobitoci, dar si motociclisti inconstienti. urasc ambele categorii. cei care merg cu nu stiu cate sute la ora asta e... si-o cauta.

 

nu accept texte de genu' "esti imbecil daca nu aproximezi viteza..." nu sunt imbecil, imbecil e ala care merge cu 1xxkm/h prin oras si cu 2xxkm/h in afara. e chear asa greu de inteles ca vitezele astea sunt pt circuie ? stiu, o sa zici ca nu-s circuite, asta e...

sa stii ca nu am radar instalat pe masina.

daca nimeni nu isi ia motor sa merga cat de cat normal atunci sa-si asume riscurile.

 

a, si apropo, nu sunt pieton si nici biciclist, am B-ul de vre-un an jumate (am facut ~35.oookm fara inicdente) si C+E e in curs dar numai dupa BAC.

 

cu asta inchi tot ce am avut de zis in acest topic si pe acest subiect.

 

s-auzim de bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasa-l ovidiu..eu sunt motocicliste de 5 ani...si pana sa ma permisu de un an si c am fot tot pe dealuri si prin sate asa la negru....sincer ai dreptate,,,,am multi preiteni cu motoare si ii cunosc pe toti, cu kti am vb nu cred k a fost unu sa mi zica k el are suzuki gsxr si merge cu 50...de ci nu CRED!!!! aia e minciuna..am avut cbr 900rr fireblade, inca si modificat la motor...si pur si simplu nu ii place knd trecea de 80....abia atunci mergea mai binisor....iar tu cu kaw ta prietende nu mai zice k mergi cu 50 ca nu ced...nu e nevoie sa ne certam dar te-am vazut cum mergi....in fine...

mai bine sa ne rugam pt accidentati....insanatosire grabnica!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
:D ahm...din pacate are dreptate diablo....stiu eu vre`o cativa...si nu mai ziceti...ca nu`i vorba ca "nu ii place decat cand trece de suta"....asta ii fix (cuvant urat) ce ziceti voi...nu VA place decat cand trece de suta..nu ca nu II place...si faza cea mai naspa ii ca pur si simplu...va mor prietenii (asta ii adevarul)...unul cate unul...si parca de`al naibii faceti...vreti sa fiti urmatorul ?? nu stiu ce`i in capul multora...dar in loc sa se sperie si s`o lase mai usor....se multumesc sa spuna condoleante familiei si atat.....
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

@ovsg , prietene...n-ai intzeles nimic din ce am zis.....nici nu ma mir....poate mai citeshti de vre-o 10 ori

@axi m-ai vazut cum merg? nu cred ca m-ai vazut cu peste 100 in localitate (shi aia eventual seara/noaptea cand e strada libera). sunt de acord ca cine merge cu 100+ in localitate ziua in trafic shi-o cauta, dar majoriatea accidentelor in care sunt implicatzi motociclishti (de care am eu cunoshtintza) sunt cauzate de automobilishti

ieri cand am venit in alba, mergeam pe banda din dreapta 60-70 cand imi iese un taximetrist dinspre barabantz direct in fatza....nici macar nu a aruncat un ochi......noroc ca am vazut destule in locul ala shi ma ashteptam.....am reushit sa franez la timp.

aceeash zii, ma incadrez pe banda 1, semnalizez intrarea in mall cand prin stanga mea trece un opel astra care imi tale calea...sa intre primu in mall...poate se inchidea in 10 sec sau ceva.....cum spuneam....noroc ca circul ca shi cand ash fii invizibil (cu alte cuvinte ma feresc de dobitoci)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...