Sari la conținut

Nedumerire


Postări Recomandate

am o nedumerire. daca imi iau un hoinar de 50cc pot sa il conduc acum pe strada??/ adica cu A1 . si daca da unde ma duc sa iau A1. la orice scoala de soferi?? care mai aveti A1 sau care stit cum pot sa il iau.. pls raspundeti..

si cam cat ma duce (LEi).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A1 il iei cam de la orice scoala de soferi. Dar daca e de 50 poti sa-l conduci fara permis. Iti trebuie doar adeverinta ca ai participat la un curs de legislatie, dar nu prea are nimeni. So, da-i bataie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o nedumerire. daca imi iau un hoinar de 50cc pot sa il conduc acum pe strada??/ adica cu A1 . si daca da unde ma duc sa iau A1. la orice scoala de soferi?? care mai aveti A1 sau care stit cum pot sa il iau.. pls raspundeti..

si cam cat ma duce (LEi).

 

il poti conduce cu dovada ca ai facut cursuri de legislatie si il inmatriculezi la primarie , la fel ca la orice scuter de 50 cmc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai am adeverinta de legislatie. dar trebuie sa il inscriu la primarie ca sa il pot conduce. zic eu. si daca in actelel lui nu scrie moped ... mi-l inregistreaza aia la primarie????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Hoinar mi se pare că ai nevoie, totuÂşi, de A1, că pentru a conduce fără tre' să fie Âşi motocicleta sub o anumită putere. Adică, Hoinarul este de 50, da' e prea puternic. Nu zic sigur, dar aÂşa mi s-a zis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-au zis ca scrie 50 cmc nu 49 si ceva si imi trebuie permis si inmatriculata la politie. El are 49,6 dar datorita certificatelor vechi,unde se scria la capacitate 50 pentru ca atunci nu se facea diferenta intre 49,6 si 50 datorita faptului ca tot iti trebuia permis, au ramas cu capacitatea asta chiar daca este eronata. Eu m-am dus cu niste hartii scoase de la ei de pe site unde scria capacitatea si mi-a zis aia de la primarie ca ce sa faca ea cu hartiile,sa conving politia intai(ca in Romania asa merge,pe convingere). Intre timp am facut 16 ani,am luat A1 si mi-am luat alta, a fost cea mai buna solutie. Oricum,pe camp e f bun :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man...la noi in giurgiu se fac acte de scutere la coltul strazii...asa ca nu cred ca e vreo problema cu inscriu la primarie...te duci la unii care se ocupa cu scutere iti fac o chitanta si cam aia e..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...