Sari la conținut

Plimbare pe celebra transalpina


samolapraga
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 93
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

si .. aici deja terminasem traversarea , ejunsesem la baraj ( al nu stiu catelea .. ca am intalnit o multime pe drum ... peisaje .. cat cuprinde .. SUPERB ...

post-13-1119949330_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buba ...

bine ca m'am ales doar cu atat .. tinand cont de locul unde s'a intamplat ( numai cataroaie .. unul mai mare si mai ascutit decat altul... phew ...

DSCF7091.bmp

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.. ne'a prins noaptea .. si am gasit cu greu un loc de campare ( noroc cu niste petrecareti .. care facusera un foc de tabara .. si Samo care a avut o intuitie deosebita .. a gasit coborarea spre mal .. si am instalat cortul. Multumim pe aceasta cale , celor doi timisoreni in varsta , care au sarit imediat in ajutorul nostru cu un colt de paine , sfaturi si indrumari "locale" - oameni deosebiti... care a doua zi ne'au pregatit peste cu mujdei si ne'au dat din putinul pe care il aveau... impresionant...

.. noaptea .. am mancat .. branza cu pita .. si cu vin .. yum yum .. - eram .. varza .. muci ..ne dureau picioarele de la atata mers in scarite .. si forja pe drum forestier ..

DSCF7096.bmp

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.... cat am mancat .. se pusese de ploaie ... dar trecuse .. am rasuflat usurati .. si ne'am pus pe impachetat ... surpriza a fost .. ca imediat ce ne'am inhamat .. a inceput o super rapaiala .. care ne'a tinut pana la intrarea in sebes ( Plinul 3 )

post-13-1119950423_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... inainte de Sibiu... ne'am oprit la o benzinarie .. sa punem la punct traseul de dupa Sibiu ... plouati .. oo murate scria pe noi

post-13-1119950515_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... am facut dreapta spre Balea , unde dupa Cartisoara .. am facut dreapta dinou .. si am mers paralel cu drumul principal pana in Victoria .. ( 80km/h in scarite .. printre ogoare .. demential ... forja ... :banana:

DSCF7125.bmp

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am traversat noi toata bucata aia in forja ... cand .. la o intersectie din Sambata de Sus .. Samo a constatat ca a luat o frumusete de cui ... si deh .. a trebuit sa scoatem roata .. si am dat fuga fuga pana in Fagarasi .. si am rezolvat pana ( multumim sateanului .. care a sarit in ajutorul nostru cu cheia potrivita )

DSCF7128.bmp

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...