Sari la conținut

Honda Rc51


higheaven
 Share

Postări Recomandate

Cand veneai cu tot felu de citate despre SP-2 si-ti spuneam ca esti obsedat de wikipedia,atunci te scuzai ca esti informat/obsedat de modelu' asta:)

 

Acum daca omu a pus o intrebare si i-am dat un link (special ironic pt tine) de pe wikipedia, ma faci obsedat de wikipedia:)

 

Stii cum e servant....unii stau si-si pozeaza si-si lustruiesc mobra zi de zi si sapa pe net informatii despre perioada ei de glorie apusa,altii isi vad de treaba si se plimba cu ce au si se bucura de ea:):cheers:

 

 

 

de cate ori ti-am dat eu citate de pe wikipedia ma nebunule?....

 

...mai sunt si altii care se dau mai mult pe forum decat pe motocicleta....pana una alta sunt bucuros ca in 36h am facut 1500 km cu VTR-ica fara nici un fel de probleme...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 324
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

ti-am spus ca inaintea drumului aveam facuti 5000 deci acum am 6500 si vor mai urma...dar nush de cand contabilizezi tu km oamenilor pe forum....

 

tu ai fi in stare sa iei o motocicleta la intrebari de ce are pe ea sticker cu PGM FI...mai ai un pic si acuzi si motocicleta ca face abuz de wikipedia...

 

esti cu capul si n-am nevoie de wikipedia sa stiu treaba asta...esti de evitat pe forumul asta in discutii :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Și estetică.

Deși, parcă blochează puțin vizibilitatea extremităților bordului, nu?

asta mi se pare si mie. dar vad ca scrie 2002 AMA SBK. ceva nu e clar :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o intrebare ca pt 5 dimineata :bicicleta sp2`ul comparabila cu APRILIA rsv 1000 factory '05'06?handlingul oferit?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felul cum a intrebat denota ca nu stia exact ce este.... Daca stia, ar fi stiut ca are..... Si nu l-am ironizat deloc. I-am furnizat o informatie.

"CMD: te-ai simtit ironizat de linku meu de wikipedia?"

 

faceam confuzie cu ceva legat de injectie sau ce au adus nou pt sp2 in leg cu asta,credeam ca dracia aia e

am de invatat mereu numai ca nu sunt familiarizat cu genul asta de site enciclopedic :))

nu ma supar eu din asa ceva ;)

 

stiam ce a postat fesu in leg cu bicicleta de rsv chiar si asa in starea in care eram la 5 dim asteptam sa posteze,este un punct de vedere,inainte sa-mi cumpar prima motocicleta am citit cam 1 an de zile de rsv stiam de atunci cat de laudate sunt pt ciclistica lor insa in 2007 erau scumpe tare ,tare de tot ,nu am putut sa ma lipesc de nimic si am ales gsx-r`ul 600'05 vazut intr-un showroom

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici nu o sa fie vorba de asa ceva pt ca nu-mi place bordul si nici cum arata,eu vorbeam de rsv`ul dupa 2004,,chestia e ca eram putin high de aseara si mi-am adus aminte de rsv cand am ajuns acasa spre dimineata,raman insa @ sp1 sau sp2

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu....

 

tu incapi doar pe xx, busa, zx14....scutere mari si elicoptere!!!!:rolleyes:

 

vfr ..e doar un xx nemancat!!!

pe restul te chinui grav...si arati ca Sancho Panza pe magarus!!

si nu glumesc!!!

 

bafta!!

:cheers:

Editat de octavius
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare intrebatoare...

Am 1.93m inaltime, pe VFR incap bine. Am incercat un VTR F si era mic de mine, SP1 sau SP2 sunt mai incapatoare? Din poze nu imi dau seama..

 

Merci!

 

Dani, mobra e facuta aproape exclusiv pt circuit. Pozitia e extrema (extrem de incomoda), bracheaza 3 sferturi cat o mobra sport uzuala iar protectia la vant poti sa o consideri nula. Stiu un singur nebun care are un Sp1 si a facut Europa calare, Wolfu, Mircea de la Wolf Motors. Ca idee, avem aceiasi inaltime( eu cu el).

 

Stiu ca te incanta distributia pe pinioane, dar asta e genul de mobra cu care te dai, in mod normal, doar in we si doar pe drumuri virajate sau circuit. Altfel ti se taie repede.

 

Si eu am avut una in plan, dar acum , avand in vedere ca fac cam 3000 km pe luna, si asta doar in we si ture lungute, mi s-a taiat.

 

Iti recomand un test ride cu un Pan European. O sa fii un alt om dupa test. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gixule poti sa spui asta cu alte cuvinte te rog "bracheaza 3 sferturi cat o mobra sport uzuala" ,nu prea sunt familiarizat cu termenul

eu din expresia asta inteleg ca trebuie sa aplic o forta de inca "3 sferturi" pt a lua o curba fata de cat aplic pt o moto uzuala

am inteles bine ?

 

exista o varianta scoasa si cu amortizor de ghidon din fabrica ?

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma e frumoasa SP2, am vazut-o zilele astea la Servant. e frumoasa, se aude super misto, pozitia si restu nu am avut cum sa le citesc asa bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oameni priceputi aici nu atehnici ca mine :))=))

acum am inteles ce ai spus Gixule >:D<,ma intreba Petrica de tine acum ceva timp (baiatul cu vfr`ul),zic e bine sanatos in .DE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit cu el saptamana trecuta, traiasca Facebook ! :))))

 

Eu am mers cativa km cu un Sp1, al lui Wolfu, si pot spune cu mana pe inima ca nu mi-a placut . Motivele? Trage, dar parca nu e fiara (sunt eu poate defect), pozitia e imposibila, iar consumul te scoate din sarite . Sunetul de V2 brut si cuplul te mai scot din depresie. :tempted:

 

Astept anul viitor sa vad ce ma paste, parca as incerca sora made in za Country care a pierdut ieri cu 4-0 :rusinica:

 

Pana una-alta, daca fac rost de bani, pana in toamna ma paste un... :BlueGW:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"iar consumul te scoate din sarite",cat consuma aia mai ex?acelasi consum aprox e si pt sp2?(te intreb doar sa mai facem conversatie si sa am niste info:P,nu tin cont prea mult dar e bine de stiut )

k5`meu de 1000 zici ca e "stricat" nu am avut motocicleta sa consume asa putin,intr-un timp vroiam sa ma duc cu ea la TNG ca nu stiam de ce nu se mai aprinde becul zic ... asta sigur a patit ceva,ma gandeam ca @ dacie"plutitorul e spart si plin cu benzina "=))),mi-am dat seama dupa aceea cand alimentam ca nu e problema dupa nr de L alimentati,nici cele de 600 sau 750 detinute nu consumau asa putin dar cu alea pot spune ca nu eram asa de fin cu acceleratia,poate asta e cheia succesului ,cu 17-18L avuti in rezervor aprox 270km +-(depinde in ce mood sunt in ziua respectiva):D,nu merg cu silencerul pus,citeam pe un topic ieri parca cum ca un baiat cu ducati monster S4 cu tobele stoc face o economie de 80-100E la 5000km facuti fata de tobele aftermarket

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...