Sari la conținut

Honda Rc51


higheaven
 Share

Postări Recomandate

  • 3 weeks later...
  • Răspunsuri 379
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Stiu eu pe cineva care are un sp2, nu cred ca intra aici pe forum. Il are de putin timp, e impecabil. Omu e pasionat de v2 si avut ducati inainte si nu mai vrea sa auda de el (de ducati nu de v2). Nu cred ca o da la teste insa. Nu am mers cu sp dar am mers cu tlr, sp e mai marfa fiind mult mai compacta si mai usoara. Se comporta invers ca un 4L, la ture mici e foarte vanoasa dar la ture mari se inabusa, pe cand 4L deabia la ture mari incepe sa traga (ma refer aici la ss de 1000). E foarte posibil ca sp tunata sa aiba 170 de cai, la motor nu la roata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am citit de la inceput acest topic si vreau sa spun ca in mare este plin de ineptii si de vb aruncate de motociclisti cibernetici. Sa o luam pe rand.

1. sunt fan motoare 2v

2. sunt posesor de moto 2v

3. am un Suzuki TL1000R, 1999, am o honda VTR SP2 2005 noua luata de la HondaMotorcycle, si pe langa acestea 2 am avut si un Ducati 749

4. motoarele in V nu sunt recomandate celor care vor moto de terasa

5. vreti lamuri referitoare la aceste moto, intrebati-ma

6. ...

 

Stiu eu pe cineva care are un sp2, nu cred ca intra aici pe forum. Il are de putin timp, e impecabil. Omu e pasionat de v2 si avut ducati inainte si nu mai vrea sa auda de el (de ducati nu de v2). Nu cred ca o da la teste insa. Nu am mers cu sp dar am mers cu tlr, sp e mai marfa fiind mult mai compacta si mai usoara. Se comporta invers ca un 4L, la ture mici e foarte vanoasa dar la ture mari se inabusa, pe cand 4L deabia la ture mari incepe sa traga (ma refer aici la ss de 1000). E foarte posibil ca sp tunata sa aiba 170 de cai, la motor nu la roata.

mai vladut, iti multumesc....mai poti sa o lauzi, ai uitat sa spui ca are linie full arrow, ca suna tare ca baga mult, ca se lasa bine pe cheia, etc, etc.....

post-3592-1221724610_thumb.jpg

post-3592-1221724627_thumb.jpg

Editat de freeman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am citit de la inceput acest topic si vreau sa spun ca in mare este plin de ineptii si de vb aruncate de motociclisti cibernetici. Sa o luam pe rand.

1. sunt fan motoare 2v

2. sunt posesor de moto 2v

3. am un Suzuki TL1000R, 1999, am o honda VTR SP2 2005 noua luata de la HondaMotorcycle, si pe langa acestea 2 am avut si un Ducati 749

4. motoarele in V nu sunt recomandate celor care vor moto de terasa

5. vreti lamuri referitoare la aceste moto, intrebati-ma

6. ...

 

 

mai vladut, iti multumesc....mai poti sa o lauzi, ai uitat sa spui ca are linie full arrow, ca suna tare ca baga mult, ca se lasa bine pe cheia, etc, etc.....

 

te pup ma!

trebuia sa tai vaca aia neagra din poza aia totusi. Daca o laud, o laud sincer chiar imi place mult motoreta, e super, imi place mai mult ca tlr-ul, tare as vrea asa ceva dar nu atat de mult incat sa renunt la a mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am citit de la inceput acest topic si vreau sa spun ca in mare este plin de ineptii si de vb aruncate de motociclisti cibernetici. Sa o luam pe rand.

1. sunt fan motoare 2v

2. sunt posesor de moto 2v

3. am un Suzuki TL1000R, 1999, am o honda VTR SP2 2005 noua luata de la HondaMotorcycle, si pe langa acestea 2 am avut si un Ducati 749

4. motoarele in V nu sunt recomandate celor care vor moto de terasa

5. vreti lamuri referitoare la aceste moto, intrebati-ma

6. ...

 

 

mai vladut, iti multumesc....mai poti sa o lauzi, ai uitat sa spui ca are linie full arrow, ca suna tare ca baga mult, ca se lasa bine pe cheia, etc, etc.....

 

si nu il dai la proba? :rolleyes: , mers usor

Editat de H3llriderr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Eu am un preten (caruia nu-i place prea mult net-ul...) care are un sp1 (cu cateva modificari de circuit) si l-am calarit de cateva ori.

Desi nu-s fan al motoarelor V, motorul asta m-a fascinat, are o putere fantastica si un sunet demential (tobe arrow), arata f bine (cel de care vorbesc este negru mat).

 

Inconveniente pe care le-am sesizat:

- incomod de mers zilnic (mai ales in bucuresti)

- motorul se incinge foarte repede, vara indica 102-103grade, si in oras e criminal sa mergi cu omleta sub tine...mai ales ca treapta maxima utilizata este a 3-a, si asta cand prinzi un trafic ok

- pe curbe se comporta mai prost decat hornetul meu si trebe manuita cu atentie acceperatia lui fantastica

- lipsa pasager si bagajele, da pp ca cine vrea vtr n-are nevoie de prea multe bagaje

- pretul cam mare

- honda a renuntat (temporar) sa fabrice modelul asta din cate am vazut. poate pregatesc un nou model (cine are habar sa posteze)

Puncte ce m-au fascinat:

- putere fenomenala a motorului si un cuplu super

- se ridica foarte usor (pt cei pasionati..., eu din gresala l-am ridicat la o plecare de la semafor si sincer m-am speriat putin, n-am experienta foarte mare si nici nu vreau sa capat pt asa ceva)

 

e singura poza pe care am gasit-o acum

post-36388-1230802992_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intre hornet si vtr nu e o diferenta de putere fenomenala insa cuplu face deliciul :(

V2 RULES :o

 

man, nu-i numai cuplul, e si mult mai puternica. Inca o data, singurul lucru care nu-mi place e ca in curbe nu sta la fel ca viespea, asta are nevoie de circuit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Da, se aude VTR-ul ala de la 5 km in oras ! :crack:

A, si rozu' ala face toti banii, ce fel se uita studentele la el cand trece prin campus .. :crack: . Si mai e bun ca daca se baga unu aiurea si zice ca nu te-a vazut poti sa-i dai linistit cu casca-n cap !! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

We'll do ! :crack:

Cu prima ocazie cand il prind in trafic sau stationat pe undeva si am un telefon bun sau camera la mine ii fac vreo 2 poze.

Oricum parerile sunt impartite, unora li se pare superb iar altora le displace ideea de racheta ROZ ! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand o sa faca astia un circuit in Romania, atunci o sa-mi iau un SP2 strict pentru asta... Este in topul preferintelor mele. Am mers la un moment dat cu unul si m-a innebunit, desi nu sunt un mare fan al motoarelor v2 sport. La suspensiile care le are pe strada te cam rupe.. in schimb si cum se aseaza...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man, nu-i numai cuplul, e si mult mai puternica. Inca o data, singurul lucru care nu-mi place e ca in curbe nu sta la fel ca viespea, asta are nevoie de circuit...

 

 

Omu' nu te supara, chiar stiu ce vorbesc referitor de cum sta un hornet de 600 si un vtr sp pe curbe.

 

Ma refer la un numar de km(suficienti atat in oras cat si afara) facuti pe ambele.

 

Iar daca te referi la efectuarea unui viraj strans printre masini la viteze foarte mici..."ALEA NU SUNT CURBE" !!!!

 

Daca te referi la serpentine..... mon cher, hornetu n-are nici o sansa, nici in fatza lui vtr 1000F. :D

P.S. Intradevar ghidonul nu bracheaza ca la hornet sau alt tip de naked nici macar ca la vtr 1000 F si din cauza asta este destul de putin manevrabil la efectuarea miscarilor la viteze fff mici si mici....DAR ASTA PE CURBE ESTE IRELEVANT

 

P.P.S Iar daca tot nu ma crezi.... intreaba-l de chestia asta pe tovarasul Popica - posesorul de VTR sp 1, care apare in aceiasi poza cu tine :)

Editat de wolf4mwolf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...