Sari la conținut

Accident Pe Mihail Kogalniceanu Intersectie Cu Vasile Parvan?


Cata MCMLXXXVII
 Share

Postări Recomandate

Am trecut azi (pedestru) pe la ora 11:00 pe acolo si erau 2 politisti care faceau masuratori in intersectie. Pe trotuar era parcat un Transalp , carena dreapta sparta... pagube minore din ce am observat. Motociclistul nu mai era acolo.

 

PS: Cand se fac masuratori inseamna ca accidentul a fost cu victime... din cunostintele mele.

 

Daca stie cineva mai multe...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am observat si eu ca era o moto trantita, din nefericere nu am putut sa opresc pt ca intarziam la facultate, dar am reusit sa fac 2 poze. Din ce mi-am dat seama nici masina si nici motorul nu pareau prea sifonate deci sa speram ca nu e nimic grav.

post-10611-1211833939_thumb.jpg

post-10611-1211834010_thumb.jpg

Editat de CataH
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut azi (pedestru) pe la ora 11:00 pe acolo si erau 2 politisti care faceau masuratori in intersectie. Pe trotuar era parcat un Transalp , carena dreapta sparta... pagube minore din ce am observat. Motociclistul nu mai era acolo.

 

PS: Cand se fac masuratori inseamna ca accidentul a fost cu victime... din cunostintele mele.

 

Daca stie cineva mai multe...

Nu, masuratori se fac cand par sa existe persoane care au fost "atinse" la respectiva chestie (nu imi amintesc acum termenul din limboiul de lemn al juristilor care defineste respectiava chestie, dar cu certitudine victima inseamna ca respectivul/respectiva a murit). Ca idee daca cineva va atinge "usor" puteti sa stati culcati pe spate si sa chiraiti cat puteti de tare si sigur cineva o sa sune la 112 si o sa vina sigur si salvare o echipaj de la politia rutiera, respectivul incident o sa fie cotata ca accident destul de grav, si daca dupa examenul medical o sa se constate ca nu aveti nimic medicii o sa scrie in fisa ca erati in stare de soc, asa ca oricum ala care va loveste isi pierde carnetul si va plateste daunele la motor... Sigur asta se intampla numai daca voi aveati dreptate si/sau prioritate si el nu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma duceam si eu azi spre fac si am vazut motorul cazut. am oprit . mai oprise un baiat un cbr f galben parca , nu am retinut numarul lui si nici al baiatului accidentat , shtiu decat ca il cheama cosmin.

l-am ajutat sa ridice mobra si sa o parcheze. mi-a spus ca a facut el poze , daca intra o sa le puna probabil

el acuza dureri de sold , era julit , si dureri mari la picior , si la degetele sau un deget de la picior

a venit smurdu care la prima verificare au spus ca nu are nimic rupt , doar contuzii , oricum l-au dus la spital , de aici nu mai shtiu nimik de el , au plecat cu el pana sa apuc sa iau un nr de tel.

am ramas acolo impreuna cu baiatul cu cbr-ul pana a venit politia si niste prieteni ai baiatului . intre timp a aparut si saha care a ramas cu noi

cum sa intamplat : parea un pui de tigan dupa chip si lant , cu numere de arges , deci din pitesti. el spune ca a venit in buc la un dentist care era in zona , a venit dinspre plevnei si a intrat in benzinaria din intersectie sa intrebe probabil de strada cu dentistul. dupa ce i sa explicat , a iesit din benzinarie pe regina elizabeta , unde stiti bine ca nu este decat un sens de mers si unul pe o singura banda de la eroilor pana spre universitate special pentru autobuze. el cand a iesit in loc sa faca dreapta cum trebuia legal a facut stanga sa se intoarca spre plevnei. nu a vazut semn de interzis cand a iesit din benzinarie , a vazut ca trec autobuze in stanga si sa bagat si el pe banda a 2-a asteptand la semafor. deja era pe interzis si contrasens , nici macar pe banda de autobuze nu era. se pune verde si vrea sa faca stanga da surpriza e contrasens si vin buluc din fata printre care si un motorist. concluzie poc

io inteleg asa.. vrei sa faci o mica chestie nu tocmai legata sa intorci , bun o faci se mai intampla te bagi pe banda de autobuze, dar te asiguri, si daca era cu dublu sens tot trebuia sa dea prioritate de dreapta.. ma rog

isi recunoaste vina , ii parea rau , spune ca nu cunoaste buc si l-u indus in eroare autobuzele si a crezut ca are voie , ( tot nu il scuza prioritatea de dreapta)

a recunoscut si la politie , alooltest 0,00% , sigur o sa ramana fara permis si depinde acum de pretentile lui cosmin. mai multe nu shtiu , dupa ce a venit echipajul cu masuratorile si 2 prieteni ai baiatului am plecat ca aveam examen

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, masuratori se fac cand par sa existe persoane care au fost "atinse" la respectiva chestie (nu imi amintesc acum termenul din limboiul de lemn al juristilor care defineste respectiava chestie, dar cu certitudine victima inseamna ca respectivul/respectiva a murit). Ca idee daca cineva va atinge "usor" puteti sa stati culcati pe spate si sa chiraiti cat puteti de tare si sigur cineva o sa sune la 112 si o sa vina sigur si salvare o echipaj de la politia rutiera, respectivul incident o sa fie cotata ca accident destul de grav, si daca dupa examenul medical o sa se constate ca nu aveti nimic medicii o sa scrie in fisa ca erati in stare de soc, asa ca oricum ala care va loveste isi pierde carnetul si va plateste daunele la motor... Sigur asta se intampla numai daca voi aveati dreptate si/sau prioritate si el nu...

 

Victima poate fi si o persoana ranita, nu neaparat decedata. Adica daca da unul peste tine si iti rupe piciorul, chiar daca nu mori, tot victima accidentului in cauza esti. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ca nu este mai grav!! baremi si a recunoscut vina...bine ca nu a fugit nici asta de la lokul faptei! razboiul a inceput dupa cum vad eu..cam 2-3 accidente pe zi!..haideti pe alta planeta!

intr-un filn romanesc dupa 90 parca , o comedia , harababura se numeste , apar 2 motociclisti satanisti care mananca mancarea si beau bautura unei familii la picnic dupa care o ia pe fata lor si vor sa o violeze , deci motociclisti satanisti violatori :crack: si au sps ca sunt extraterestrii de pe planeta pi r patrat , hai sa mergem acolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, masuratori se fac cand par sa existe persoane care au fost "atinse" la respectiva chestie (nu imi amintesc acum termenul din limboiul de lemn al juristilor care defineste respectiava chestie, dar cu certitudine victima inseamna ca respectivul/respectiva a murit). Ca idee daca cineva va atinge "usor" puteti sa stati culcati pe spate si sa chiraiti cat puteti de tare si sigur cineva o sa sune la 112 si o sa vina sigur si salvare o echipaj de la politia rutiera, respectivul incident o sa fie cotata ca accident destul de grav, si daca dupa examenul medical o sa se constate ca nu aveti nimic medicii o sa scrie in fisa ca erati in stare de soc, asa ca oricum ala care va loveste isi pierde carnetul si va plateste daunele la motor... Sigur asta se intampla numai daca voi aveati dreptate si/sau prioritate si el nu...

 

Este geniala explicatia ta! Te-ai gandit mult pana ai postat-o?? Nu de alta dar din cauza unor astfel de "explicatii" incepe lumea sa creada altceva ... Fratilor daca nu aveti treaba cu un domeniu duceti-va la plimbare nu va tine nimeni cu forta dar nu mai dati din gura aiurea pe ceva ce nu cunoasteti!

 

PS: Cand se fac masuratori inseamna ca accidentul a fost cu victime... din cunostintele mele.

 

De ce "din cunostintele tale" esti patit? :crack: Da, asa este in momentul in care se efectueaza masuratori unul din participantii la trafic implicati in acel eveniment a ajuns la spital. Este mult prea spus ca "e cu victime". Daca te prezinti la camera de garda adus de salvare chiar daca ai contuzii provocate prin acc. rutier se efectueaza masuratori. Ideea e sa nu ajungi la spital. Oricum, masuratori=dosar deci...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este geniala explicatia ta! Te-ai gandit mult pana ai postat-o?? Nu de alta dar din cauza unor astfel de "explicatii" incepe lumea sa creada altceva ... Fratilor daca nu aveti treaba cu un domeniu duceti-va la plimbare nu va tine nimeni cu forta dar nu mai dati din gura aiurea pe ceva ce nu cunoasteti!

 

 

 

De ce "din cunostintele tale" esti patit? :lol: Da, asa este in momentul in care se efectueaza masuratori unul din participantii la trafic implicati in acel eveniment a ajuns la spital. Este mult prea spus ca "e cu victime". Daca te prezinti la camera de garda adus de salvare chiar daca ai contuzii provocate prin acc. rutier se efectueaza masuratori. Ideea e sa nu ajungi la spital. Oricum, masuratori=dosar deci...

 

Slava Domnului nu sunt patit, dar cred ca afirmatia mea este corecta. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...