Sari la conținut

Moto Guzzi V11 Scura - S-a Dat Careva?


dragosgeo
 Share

Postări Recomandate

am fost in we la un prieten in Ramnicu Valcea si mi-a aratat in garaj cateva motoare pe care le are.

am vazut printre ele un Moto Guzzi Scura super echipat. cica e serie limitata, cu chestii Ohlins pe el. ARATA BESTIAL!!!

nu am putut sa ma dau cu el, dar mi-a spus ca vrea sa-l vanda, ca nu se mai da cu el.

 

motoru e din 2002, luat din showroom si inmatriculat acu pe numele lui.

are 1100cm3 si 91CP.

 

s-a dat cineva cu asa ceva? nu am bani sa-l iau, dar i-am promis ca daca aflu ceva, ii spun.

cere in jur de 7000eur pe el, negociabil.

uite si poze

post-23137-1211883778_thumb.jpg

post-23137-1211883784_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu ma insel m-am urcat pe unu gen asta la o expozitie. mi s-a parut f greu motoru. adica, spre deosebire de bandit de exemplu asta chiar isi arata kilogramele. in rest nu stiu nimic :crack: de aratat arata intr'un mare stil :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mers eu pe asa ceva. Vreo 300m in sus, 300m in jos pe strada :unsure:

Un v2 de cruiser. Arata impresionant motocicleta, mi-ar fi placut sa am asa ceva. E un motor cu personalitate destuld e rar in romania. Dar dupa ce m-am rugat de proprietar saptamani in sir si in sfarsit m-a lasat la o tura, i l-am adus indarat dupa nici un kilometru. E ca un tank pe 2 roti. Extrem de greu, manevrabilitate foarte dubioasa, foarte naravasa din cauza cardanului. Nu mai imi place.

 

chiar sunt curios sa ma dau si io acu cu ea. pana acum am fost mai pe enduro cumva.

oricum, se pare ca pretenu meu e hotarat sa o vanda si poate mi-o lasa mie in curte pe perioada maritisului.

e un motor mai rar si probabil destul de greu de maritat.

bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
chiar sunt curios sa ma dau si io acu cu ea. pana acum am fost mai pe enduro cumva.

oricum, se pare ca pretenu meu e hotarat sa o vanda si poate mi-o lasa mie in curte pe perioada maritisului.

e un motor mai rar si probabil destul de greu de maritat.

bafta!

 

am motoru in curte. prima parere, e deosebit! m-am dat de cateva ori cu el, dar e cam greoi pt mine si in plus, nu sunt obisnuit cu tinuta lui de drum.

vestea buna e ca pretu acu e altul.

dupa niste sfaturi de la mine, pretenul a decis sa il lase mai jos la pret, in jur de 5.000eur.

e un pret bun pentru cine isi doreste asa ceva.

o sa vin cu el la arc diseara sa il mai arat la niste prieteni, poate iese ceva rapid.

nu am chef sa stau prea mult cu el in curte...

 

cine are chef sa-l vada, dati-mi un semn.

dragos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
am fost in we la un prieten in Ramnicu Valcea si mi-a aratat in garaj cateva motoare pe care le are.

am vazut printre ele un Moto Guzzi Scura super echipat. cica e serie limitata, cu chestii Ohlins pe el. ARATA BESTIAL!!!

nu am putut sa ma dau cu el, dar mi-a spus ca vrea sa-l vanda, ca nu se mai da cu el.

 

motoru e din 2002, luat din showroom si inmatriculat acu pe numele lui.

are 1100cm3 si 91CP.

 

s-a dat cineva cu asa ceva? nu am bani sa-l iau, dar i-am promis ca daca aflu ceva, ii spun.

cere in jur de 7000eur pe el, negociabil.

uite si poze

 

cineva interesat? se vinde rapid! pret discutabil!!!! 4500 eur discutabil?

Editat de dragosgeo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare ca motorul nu e suficient de puternic pentru un V2 atat ca CP cat si ca cuplu. Si ar mai fi probleme cu incalzirea la genunchi. Oricum e ceva exclusivist pentru Romania. Bafta la vanzare, ca totusi de asta e topicul. :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...