Sari la conținut

Accident Snagov 27 05 2008


smok3
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 685
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Alin a avut prieteni multi si buni, care au incercat sa-l indrume corect.Iar tu, -"Am spus mai sus tot ce era de spus"- n-ai spus nimic, te asigur...

 

 

 

 

 

 

................................................................" TE-AM PUPAT, RAMAI CU BINE, INGERAS PREFACUT IN STEA".................................................................

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am spus mai sus tot ce era de spus, tu doar ai mai oferit un exemplu relativ la ce spuneam... :unsure:

 

RELEVĂNT, -Ă, relevanți, -te, adj. Care relevă, care scoate sau iese în evidență. – Din fr. relevant. Cf. r e l e v a.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acest gen de topice ar trebui inchise dupa primele posturi cu RIP sau dupa primul reply rautacios.Bag de seama ca sunt multi care nu vor sa priveasca in urma si sa invete, sa bage la cap sau sa inteleaga ca motociclismul e o pasine periculoasa, care necesita vigilenta, atentie si concentrare.Nu, ei prefera sa alerge in loc sa se plimbe si sa admire peisaje.

K7 sau Minsk sau Jawa sau R1, TOATE pot sa faca ca pilotul sa fie avariat definitiv.

Sunt de parere ca toti cei care nu respecta niste legi nescrise o fac pe mana lor mai ales ca pe strada nu sunt steaguri de avertizare ca pe un circuit

 

Cat despre unii smardoi (cum a precizat Spiridusa ) care se infig in comentarii eu am toata convingerea ca nu o fac din rautate

AI idee Spiridusa, ca tot ti-am urmarit posturile pe cele cateva forumuri, ce inseamna sa franezi de la 250+ pana la 50?

Ai idee ce iti face un voblaj sau cat de fericit te simti cand iesi din el?Sau idee de fapt cum se merge cu motocicleta in orice regim vrei tu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiind un forum public, e normal sa se emita pareri (bune,rele) legate de un eveniment. Pentru ca aici nu e rubrica de NECROLOGURI , pareri de rau si atat. Este o rubrica din care trebuie sa si invatam (cu totii, indiferent de nr de km) din greselile sau pățaniile altora.

Si acum 2 pareri, bazate pe ce am discutat cu unul-altul si pe ce s-a scris aici:

1. Moto era in spatele a 2-3 masini (aici am dubii legate de nr de masini intrucat raspunsurile au variat) prima fiind 407-le. Masina a franat+semnal stanga -> implicit toate au lasat-o mai moale -> motociclistul a vrut sa depaseasca - mana in gaz in depasire. Ca orice sofer (luand in calcul ca nu avea permisul de ieri-azi) inainte de manevra s-a asigurat, dar motorul fiind mascat in spate, nu l-a observat -> s-a incadrat fara grija si destul de tare in manevra -> POC

 

2. Daca cei care au spus ca mai erau masini pe strada au mintit/s-au inselat, parerea mea nr 2. ar fi:

Masina a franat si a dat semnal -> s-a asigurat -> far in departare -> ideea de: sunt in sat, nu vine cu viteza mare, am vreme sa parchez -> efectuat manevra -> viteza moto neadaptata (sat, gropi, etc) -> lipsa tentativa evitare/trecere prin spatele masinii-> POC.

 

Legal, avand in vedere strict legile - soferul auto e vinovat in ambele situatii. Legea e limba de lemn si doar uneori lasa loc de interpretari si astea doar in anumite cazuri... discutabile.

 

Moral insa .......... ar trebui toti sa invatam ceva din asta, macar sumar (viteza+localitate=poc ; viteza+stopuri aprinse+intentie de depasire a respectivului vehicul = poc, s.a.m.d.)

 

Prin randurile scrise mai sus nu vreau sa jignesc nici acest copil implicat, nici rudele acestuia. Nu imi pot imagina ce e in sufletului parintilor sa isi ingroape copilul. Sunt parinte si nu pot concepe aceasta idee, nici nu imi doresc sa o traiesc.

Vreau insa sa atrag un pic atentia asupra conditiilor/cauzelor ce puteau fi evitate si poate vor fi evitate pe viitor de altul care e in aceeasi situatie.

 

Think twice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interpretabil - o fractiune de secunda :

 

 

 

noroc frate cum e acolo aici e frig si ploua

nu mai esti tu, mai am doar o poza doua

te-ai cam grabit nu crezi?ai fost iubit nu vezi?

de cate ori ti-au zis toti sa lasi motoru caci tu pierzi

defapt nu tu ai pierdut, noi am pierdut un prieten

defapt de ce sa mai credem in Dumnezeu cand pierdem

cate un om drag de multe ori nevinovat am dat

e pentru tine virile e pentru tine cu drag

am plans cu toti o zi doua, ba chiar trei

fara sa vrei ai provocat multa durere printre ei

s-a scris s-a povestit , eu am ramas uimit

defapt la fel si schmidt , sti ramai un mit

profesorii te stiu,

stiu fara sa fiu prezent fara sa fiu constient de intensitatea sentimentelor

spun ca...ai lasat ceva in spate bun ..sa..ai..o zii amara o seara amara

o sarbatoare speciala, transformata intr-o cursa speciala

te-am pierdut pe tine acum scriu indurerat ne este dor de tine

dar tu ai plecat

ne veghezi acum ca un ingeras te simt...

resimt si acum acel sentiment orbit de ura

ca viata-i dura si tot asa...

te-am pupat ramai cu bine ingeras prefacut in stea....

 

nu ma pot opri din plans nu-mi pot explica de ce

ai ales sa pleci dintre noi Aline

intoarce-te inapoi chiar daca stiu ca nu se poate

intoarce-te inapoi nu ne lasa in spate

 

in comedia vietii se sfarseste tragic pentru tine

ziua de azi nu garanteaza drumul spre maine

sti bine cand ceasul suna nu mai e cale de intors

ce-a fost a fost acum nimic nu mai are rost..

ai fost un inger fara aripi ne faceai sa zambim

ne bucurai pe toti acum toti suferim ca te-am pierdut

n-a mai ramas nimic de faqt cand ai primit de la viata al nostru sarut

si inca am in minte zambetul tau blajin

nu pot sa cred ca nu mai esti e cel mai mare chin

si imi vin in minte tot felu de amintiri

n-aveam nevoie de cuvinte ne inteleageam din priviri

atat de greu imi e sa accept ca tu nu mai esti

credeam ca moartea pentru noi e o fila din povesti

n-as fii crezut vreodata ca se va intampla

dar te-ai ridicat la cer si ne-ai lasat in urma ta

mereu ai vrut sa fii pilot sa zbori pana la nori

acum ai noru tau si ne privesti de sus in zori

sti cand plecai pe motor si imi spuneai ..

ce faci schmidt? hai vrei sa vii cu mine in rai? .... vrei sa vii cu mine in rai?

 

 

nu ma pot opri din plans nu-mi pot explica de ce

ai ales sa pleci dintre noi Aline

intoarce-te inapoi chiar daca stiu ca nu se poate

intoarce-te inapoi nu ne lasa in spate.....

 

Ride In Paradise fratioare...fie ca tu sa ai de acum grija de noi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand, RIP!!!!!! In al doilea rand, pt cei care generalizeaza, ciocul mic....nu sunt de vina cei cu "Pejou 407"...Sunt posesorul unuia, dar am si un motor de 1300 cmc si sincer imi pare rau k se ajunge la capat pt unii.... Sincere condoleanta familiei si prietenilor lui...se pare k era iubit!!!! Voi incerca sa ajung la inmormantare!!!

 

Soferii de orice conserva se exclud daca au si A-ul pe plastic si motocicleta cu care merg ei cu ia, asa ca tine.......pt ca aceeia stiu ce-i aia motocicleta sau orice cu 2 roti in trafic iar ceilalti conservari de astfel de masini iti confirm ca sigur n-au habar ce-i aia bicicleta in trafic daramite motocicleta sau scooter (din pacate cunosc cativa.....poate chiar cam multi :) ) si unii din astia la cat is ei de "sofisticati" nici sa se dea cu bicicleta nu se pricep.... :blink:

Editat de RaceTuning
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va salut aseara a fost pe ddtv cazul lui Alin a tinut cam 2 ore in care au fost invitati niste prieteni si prezentatorul zicea ceva de inca o parte in seara asta pe la 1.sper sa nu gresesc. R.I.P Alin

Editat de silviu_hhh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa il odihneasca :) B) :D deja m-am saturat de conservarii astia care nu sunt pedepsiti ca au pile si sunt mari scule in societate . :)

...Sunt prietena sau ma rog...am fost....lui VIRILU Alin...Am citit prea multe prostii pe aici ...in acest forum...nu mi se pare normal...si nu cred k sunteti voi in masura sa comentati ceea ce sa intamplat...comentariile voastre sincer nu sunt de nc un folos...tinetiva comentariile inutile pt voi.....un singur lucru am sa va spun...el nu avea viteza...;)cine stie mai multe despre caz sa vorbeasca...dar nu aiurea...sunt deja mult pre multe prostii spuse pe aici....AVETI GRIJA DE VOI<<<DE VIETILE VOASTRE!!!>>>Poate voi nu ganditi pe moment...nu va mai pasa...dar raman in urma persoanele kre vau iubit...ganditiva si la ele putin....PAPA!!!:laugh:

 

Fiind un forum public, e normal sa se emita pareri (bune,rele) legate de un eveniment. Pentru ca aici nu e rubrica de NECROLOGURI , pareri de rau si atat. Este o rubrica din care trebuie sa si invatam (cu totii, indiferent de nr de km) din greselile sau pățaniile altora.

Si acum 2 pareri, bazate pe ce am discutat cu unul-altul si pe ce s-a scris aici:

1. Moto era in spatele a 2-3 masini (aici am dubii legate de nr de masini intrucat raspunsurile au variat) prima fiind 407-le. Masina a franat+semnal stanga -> implicit toate au lasat-o mai moale -> motociclistul a vrut sa depaseasca - mana in gaz in depasire. Ca orice sofer (luand in calcul ca nu avea permisul de ieri-azi) inainte de manevra s-a asigurat, dar motorul fiind mascat in spate, nu l-a observat -> s-a incadrat fara grija si destul de tare in manevra -> POC

 

2. Daca cei care au spus ca mai erau masini pe strada au mintit/s-au inselat, parerea mea nr 2. ar fi:

Masina a franat si a dat semnal -> s-a asigurat -> far in departare -> ideea de: sunt in sat, nu vine cu viteza mare, am vreme sa parchez -> efectuat manevra -> viteza moto neadaptata (sat, gropi, etc) -> lipsa tentativa evitare/trecere prin spatele masinii-> POC.

 

Legal, avand in vedere strict legile - soferul auto e vinovat in ambele situatii. Legea e limba de lemn si doar uneori lasa loc de interpretari si astea doar in anumite cazuri... discutabile.

 

Moral insa .......... ar trebui toti sa invatam ceva din asta, macar sumar (viteza+localitate=poc ; viteza+stopuri aprinse+intentie de depasire a respectivului vehicul = poc, s.a.m.d.)

 

Prin randurile scrise mai sus nu vreau sa jignesc nici acest copil implicat, nici rudele acestuia. Nu imi pot imagina ce e in sufletului parintilor sa isi ingroape copilul. Sunt parinte si nu pot concepe aceasta idee, nici nu imi doresc sa o traiesc.

Vreau insa sa atrag un pic atentia asupra conditiilor/cauzelor ce puteau fi evitate si poate vor fi evitate pe viitor de altul care e in aceeasi situatie.

 

Think twice.

stiti ceva???tinetiva comm pt voi...sincer nu stitit nmk din ce sa intamplat:| sunt prietena lui alin...:laugh::|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interpretabil - o fractiune de secunda :

 

 

 

noroc f noi...

cine a facut mel asta?

 

...Sunt prietena sau ma rog...am fost...:|

buna! si condoleante :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Sunt prietena sau ma rog...am fost....lui VIRILU Alin...Am citit prea multe prostii pe aici ...in acest forum...nu mi se pare normal...si nu cred k sunteti voi in masura sa comentati ceea ce sa intamplat...comentariile voastre sincer nu sunt de nc un folos...tinetiva comentariile inutile pt voi.....un singur lucru am sa va spun...el nu avea viteza...;)cine stie mai multe despre caz sa vorbeasca...dar nu aiurea...sunt deja mult pre multe prostii spuse pe aici....AVETI GRIJA DE VOI<<<DE VIETILE VOASTRE!!!>>>Poate voi nu ganditi pe moment...nu va mai pasa...dar raman in urma persoanele kre vau iubit...ganditiva si la ele putin....PAPA!!!:P

 

 

stiti ceva???tinetiva comm pt voi...sincer nu stitit nmk din ce sa intamplat:| sunt prietena lui alin...:D:|

 

Repet: aici nu e forum/sectiune de necrologuri. Sau cel putin pana acum nu era. Poate pricepi ca nu e normal sa se umple sute de pagini de RIP-uri si pareri de rau fara sa privim si obiectiv situatia de față si sa discutam decent despre asta.

 

Tot o tii cu "nu ati fost acolo, nu stiti nimic". Din cate stiu nici tu nu ai fost de fata la producerea accidentului, deci nu cred ca poti fi in masura sa spui mai multe sau mai putine. Eu unul mi-am expus parerile bazate pe discutii cu mai multe persoane, una din ele fiind un amic de la Politia Ilfov.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Thomas are dreptate ... dacă nu se poate comenta (că e politically incorect față de decedat), atunci la ce se mai postează aici ? ...

 

l-am văzut Âşi eu pe Alin de cîteva ori acum vreo doi ani cînd lucram la Snagov ... venea pe la Pizzeria de la intrarea din GhermăneÂşti cu Rieju ... Mai bine-l mai păstra o vreme ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Thomas are dreptate ... dacă nu se poate comenta (că e politically incorect față de decedat), atunci la ce se mai postează aici ? ...

 

l-am văzut Âşi eu pe Alin de cîteva ori acum vreo doi ani cînd lucram la Snagov ... venea pe la Pizzeria de la intrarea din GhermăneÂşti cu Rieju ... Mai bine-l mai păstra o vreme ...

frate ma refeream k nu sunteti in masura sa comentati voi ceea ce sa intamplat...ok????nu cred k problema voastra ce sa intamplat...mai ales k sau spus atatea prostii...si fiecare a auzit cva si spune kte cva...unele sunt niste prostii mai mari k voi....:| va rog frumos...dk stiti voi exact veniti si rezolvati voi kzul:| ....hai pa....ms pt condoleante...:|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate ma refeream k nu sunteti in masura sa comentati voi ceea ce sa intamplat...ok????nu cred k problema voastra ce sa intamplat...mai ales k sau spus atatea prostii...si fiecare a auzit cva si spune kte cva...unele sunt niste prostii mai mari k voi....:| va rog frumos...dk stiti voi exact veniti si rezolvati voi kzul:| ....hai pa....ms pt condoleante...:|

Nici din partea ta nu e frumos sa mai postezi de pe contul lui , lasa topicul asta sa dispara pentru ca oricum nu rezolvi nimic . Noi ,cei care i-am fost prieteni , o sa ne aducem aminte intotdeauna de el pentru ceea ce a fost , nu pentru accident . Mai suntem cativa care mergem tare si suntem pasibili de asa ceva , unii o fac cu buna stiinta ...altii din prostie ( poate si "buna stiinta" se poate numii prostie in cazul de fata) . Haideti sa-l lasam sa se odihneasca in pace pentru ca nimeni si nimic nu-l mai poate aduce inapoi.

Editat de Reverse
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa textele astea cu "nu sunteti in masura sa comentati" si sa mai nou ne mai faci si prosti, ca nu cred ca ne tragem de sireturi si nici frati nu suntem. Plus ca ti-am vorbit frumos, astept acelasi lucru. Daca o tii sus si tare cu replici de acest gen si cu faze de martira, fara nimic concret, nu ai rezolvat nimic. Iar daca tot stai pe contul lui si discuti, ai putea sa explici tu ce sa NU faca si altii de-o varsta cu el (si nu numai). Macar atat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Sunt prietena sau ma rog...am fost....lui VIRILU Alin...Am citit prea multe prostii pe aici ...in acest forum...nu mi se pare normal...si nu cred k sunteti voi in ......

 

Nici mie nu mi se pare ca ce faci tu este normal postand pe id-ul lui.Chiar mi se pare de prost gust si nu gasesc nici un sens actiunii tale .Sper sa nu te superi.Fa-ti un cont separat daca vrei sa ne spui sau sa ne inveti ceva si ar fi bine sa-ti iei si A-ul pana atunci.

Editat de TARKA 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Soro, scapa de limbajul de mirc....nu ne mai sodomiza retinele, te rog...

Condoleante!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu este nici o bucurie pentru nimeni faptul că Alin a murit ... nimeni nu i-a dorit moartea ...

 

Problema este că l-am cunoscut doar prin intermediul a ceea ce a scris aici, Âşi apoi din topicul legat de accident ...

 

Nu pot să nu spun, deÂşi lucrul ăsta te va supăra, că (cel puțin pe forumul ăsta) a avut o atitudine plină de orgoliu Âşi de supraevaluare a propriilor puteri, lucru care nu l-a ajutat. Repet, mai bine mai păstra Rieju ăla, că poate mai era printre noi. (Nu trebuie să iei asta ca pe o ofensă)

 

Condoleanțe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

68 de pagini fara nici un rost !!! penibil ce se intampla pe aici !!! ma gandeam ca unii au invatat ceva de pe urma acestui accindent, mai ales prieteni celui care sia pierdut viata !!!

mai au mult pana unii de pe forum se vor maturiza si vor fii mai intelepti, mai ales la experiente care o au dar ... nimic, parca le plac sa fie acizi cu anumite persoane !!!

acestia sunt motociclisti care vor sa ne reprezinte !!! mai ales cei care vor sa invete pe tineri de maine ce inseamna motociclismul !!!

jalnic, atata pot spune, restul evenimentelor tine de noi, ca suntem multi si nu stim sa ne spunem problemele, doar cativa lupta pt drepturile noastre, iar cand se suntem chemati sai sustinem fugim !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici din partea ta nu e frumos sa mai postezi de pe contul lui , lasa topicul asta sa dispara pentru ca oricum nu rezolvi nimic . Noi ,cei care i-am fost prieteni , o sa ne aducem aminte intotdeauna de el pentru ceea ce a fost , nu pentru accident . Mai suntem cativa care mergem tare si suntem pasibili de asa ceva , unii o fac cu buna stiinta ...altii din prostie ( poate si "buna stiinta" se poate numii prostie in cazul de fata) . Haideti sa-l lasam sa se odihneasca in pace pentru ca nimeni si nimic nu-l mai poate aduce inapoi.

Adevarat..el are dreptate...ma rog...nu o sa mai intru de pe nick-ul lui daca va deranjeaza...:| aveti grija de vietile voastre ...ganditi-va inainte sa plecati cu motorul si la ce se poate intampla...mai raman unii in urma voastra care nu stiu ce sa faca in urma voastra...ganditi-va...sunt multi care aveti copii...si mergeti ca nebunii...:|si scuze pentru cum am vorbit...si daca am jignit pe cineva...scuze!!! :|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...