Sari la conținut

Modific Tobe Carbon!


emylyo
 Share

Postări Recomandate

Toba originala va urla doar daca se modifica interiorul-taiere si gaurire,dar nu se va auzi niciodata cu un sound placut ,ci mai mult o zdranganeala pe care o auzi si la masinile cu toba sparta.Eu nu recomandsi se cheama tunning dupa ureche.Toba aia de cbr arata bine dupa gura de iesire,adica as face niste lucruri minunate cu ea sa se auda si mai tare.Urlat poti spune abia dupa ce o vei auzi pe a mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toba originala va urla doar daca se modifica interiorul-taiere si gaurire,dar nu se va auzi niciodata cu un sound placut ,ci mai mult o zdranganeala pe care o auzi si la masinile cu toba sparta.Eu nu recomandsi se cheama tunning dupa ureche.Toba aia de cbr arata bine dupa gura de iesire,adica as face niste lucruri minunate cu ea sa se auda si mai tare.Urlat poti spune abia dupa ce o vei auzi pe a mea.

Daca iti dau interiorul de la toba mea(sitele si ce mai e pe acolo,arata destul de rau, dar e intreg, a fost scos de fostul proprietar) poti sa imi faci altul?(ma refer la site si ce mai trebuie acolo vata etc)???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai am interioare noi si second de tobe de top si se poate face,Important este ce vrei sa faci si sa stii sa ceri!Restul sunt detalii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu toba originala de la yamaha thundercat...car as vrea sa o fac putin mai zgomotoasa...am citit ce ai spus despre tobele originale...dar sunt sigur ca daca o desfaci o iesi ceva...mentionez ca nu vreau sa se auda tare...ci doar putin gros...daca crezi ca se poate...este si putin ruginita in partea inferioara si mi-ar prinde bine o astfel de restaurare...si nu ai spus din ce localitate esti...mersi

 

 

si sper ca nu strese...am vaz ca nu iti place sa lucrezi cu tobe originale...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu imi place sa sune prost la final.Asta este motivul pt care nu vreau sa umblu in tobe originale.Sunt din Ialomita.In curand o sa pun un filmulet cu toba mea dupa ultima operatie! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai am interioare noi si second de tobe de top si se poate face,Important este ce vrei sa faci si sa stii sa ceri!Restul sunt detalii.

 

Ai ceva imagini cu interioarele tobelor pe care le-ai "lucrat"?

 

As aprecia daca ai pune citeva imagini aici /index.php?showtopic=227318

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

salut..

 

sincer m-ar bate si pe mine gandu sa modific ceva :D)

 

 

sunt ixil carbon pt busa dar le-am facut flansa si stau brici.. totusi fiind un model de toba pt 4 linie cred ca de aici si deficiente, nu stiu ce sa zic, prietenii spun ca se aude grav e un sunet de calitate dar parca as mai vrea ceva ...

 

ai facut ceva pt v ?

tobele au 5 mii de km le-am luat noi-noute, poate ai ceva pt v;

tu ai busa poate ne descurcam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...