Sari la conținut

Garmisch 2008


asdfghjk
 Share

Postări Recomandate

Trebuie facute rezervarile, se va aglomera, anul trecut am gasit cazare numai la Bad Kohlgrub intr-un hotel misto, dar departe si scump. Alex a rezervat in Oberammergau, s-ar putea sa ma duc tot acolo ca e mai aproape de Garmisch. Pe urma plec iar in Alpi sa mai fac ceva pass-uri vreo 4 zile. Probabil totul dureaza cca 10 zile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu si Pompiliu vom merge cu corturile,scapam macar de grija cazarii (sper). Oricum ne orientam la fata locului,mai mult de 2 zile nu putem sta din cauza serviciului din nefericire. Timpul va fi scurt si vreau sa vad cit de multe locuri cu putinta.

 

Tot respectul meu,domnule Doru!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am rezervat acum la bad kohlgrub. alex ramane cu dan arsene dacea vine la oberammergau. cu mine o sa vina se pare dan costescu.

suntem aici: http://www.hotel-schillingshof.com/html/s_hotel.html

 

salutare miai luato inainte chiar azi vream sa deschid topicul pentru garmich probleme cu cazarea nu exzista nu merg la garmich a sta la hotel imi place mai mult a fii nomad campare la cort este pentru toata lumea si gratis amatori pentru garmich pot lua legatura cu mine eu merg sigur cine va veni va voi duce pe stelvio promit va salut Pompi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merg pe stelvio. oricum mai vorbim si ne vedem si acolo.

 

m-am uitat pe harta, o sa atac tot de la bolzano, sunt numai 70 km. poate dau o tura prin elvetia desi in iarna parea cam pustiu pe acolo, mai frumos in tirol.

post-818-1212079707_thumb.jpg

Editat de Doru BMW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand vreti sa plecati ?

am rezervat de pe 3 pe 7. facem 2 zile deci plecam pe 2, dormim ca de obicei acolo pe sosea langa budapesta, pe 3 la pranz suntem acolo. n-are rost sa ne rupem degeaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am facut si eu o rezvare (provizorie. neachitata inca) la Hotel Zugspitze 3* (15 km de centrul Garmisch-ului).

Sper sa nu intervina nimic pana atunci :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

x

 

 

fac o invitatie vreau sa invit pe cineva sa mearga cu mine la garmich ca pasager motorul ne duce problema este ca drumul il vom face cel putin dus dintro bucata va fii putin obositor dar nu de speriat vom pleca miercuri noaptea din buc ora 3 sa evitam aglomeratia stiu ce spun pasagerul trebuie sa aiba echipament adecvat moto si sa stie cum sa stea ca pasager nu vom zbura vom merge 130 aut si regulamentar cit se poate in tara vreau seriozitate nu mistouri va salut Pompi mai multe detali 0722809989

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Salut.Ma poate ajuta cineva cu un traseu si cu adresa locatiei?Multumesc si drum bun celor care merg!

 

 

salutare intra pe viamichelin bucuresti garmich germnia si afli tot Pompi

 

salutare intra pe viamichelin bucuresti garmich germnia si afli tot Pompi

 

 

 

salutre timpul a zburat si miine o luom copacel catre garmich drum bun celor ce purced la drum miine invitatia mea dea lua cu mine un pasager ramine in picioare numai de bine Pompi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am juns azi la garmisch, am plecat mai devreme si am fost in alpi pe stelvio, pe urma in dolomiti cateva zile la cortina d'ampezzo. o zi m-am dus la venetia. mai bantui pe aici pana pe 7 sa ne adunam toti si pe urma vedem. pun poze cand vin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am facut si eu o rezvare (provizorie. neachitata inca) la Hotel Zugspitze 3* (15 km de centrul Garmisch-ului).

Sper sa nu intervina nimic pana atunci :bigstar:

 

Am dormit la Zugspitze in 2006 este OK. Din ora in ora ai schutle bus pana la intalnire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am dormit la Zugspitze in 2006 este OK. Din ora in ora ai schutle bus pana la intalnire.

 

La mine a intervenit munca + o problema personala si nu mai putut pleca ieri cum stabilisem...si ma oftic.

Mersi pentru confirmare in ceea ce priveste hotelul. La anul tot pe asta il aleg !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine a intervenit munca + o problema personala si nu mai putut pleca ieri cum stabilisem...si ma oftic.

Mersi pentru confirmare in ceea ce priveste hotelul. La anul tot pe asta il aleg !

 

 

 

salutare fostam si anul acesta la garmich cuvintele sint de prisos cei ceau fost acolo si/au fost pot confirma organizare super parerea de rau sa terminat prea prea repedea datorita timpului drumul lam facut si la dus si la intors dintro bucata obositor O SA INCERC SA PUN SI POZE CIT DE CURIND VA SALUT POMPI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi am facut drumul din 2 bucati, toata stima pentru tine, ca eu nici fara pasager nu as rezista sa fac distanta asta, mai ales pe caldura de ieri care ne-a cotropit pe drum.

Am facut test drive cu K 1200 LT, dar nu pot sa spun ca mi-a placut.

post-244-1215538622_thumb.jpg

post-244-1215538629_thumb.jpg

post-244-1215538634_thumb.jpg

Editat de Okesz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi am facut drumul din 2 bucati, toata stima pentru tine, ca eu nici fara pasager nu as rezista sa fac distanta asta, mai ales pe caldura de ieri care ne-a cotropit pe drum.

 

 

salutare erati grabiti la garmich cu plecarea si nu neam gasit bine ati revenit acasa cu stima Pompi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am sosit si eu, 14h de langa budapesta, f aglomerat. ieri m-a plouat de m-a rupt. am o gramada de poze, am sa pun o parte, am fost in dolomiti, pe stelvio, la grossglockner, am trecut si dincolo, am fost o zi la venetia.

cateva poze sunt aici- http://www.forumbmw.ro/index.php?topic=1694.0

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am sosit si eu, 14h de langa budapesta, f aglomerat. ieri m-a plouat de m-a rupt. am o gramada de poze, am sa pun o parte, am fost in dolomiti, pe stelvio, la grossglockner, am trecut si dincolo, am fost o zi la venetia.

cateva poze sunt aici- http://www.forumbmw.ro/index.php?topic=1694.0

post-20188-1215586897_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost,am vazut,mi-a placut,m-am intors.SUPER!Pe cand si la noi cel putin 50% la organizare?

post-30719-1215725248_thumb.jpgpost-30719-1215725647_thumb.jpgpost-30719-1215725545_thumb.jpgpost-30719-1215725457_thumb.jpgpost-30719-1215725410_thumb.jpgpost-30719-1215725341_thumb.jpgpost-30719-1215725176_thumb.jpgpost-30719-1215725101_thumb.jpgpost-30719-1215725038_thumb.jpgpost-30719-1215724974_thumb.jpgpost-30719-1215724882_thumb.jpgpost-30719-1215724810_thumb.jpg

 

alutare tataie unde ai disparut am asteptat telefonul si nai mai sunat ma bucur ca tia placut sintem departe la anul voi fi acolo iar salutare familiei si tot binele din lume cu stima Pompi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare nea Pompica.Drumul lung,caldura mare.O fi fost berea 3,80 da' am cam incarcat bine si m-am trezit pe la 11-12 cred.Am crezut ca ai plecat si n-am mai sunat.Pe seara m-am gandit ca la intoarcere dai tu un semn.Eu iar am incarcat si luat cu valul am uitat sa sun.Scuze.Multumim pt urari.Si din partea noastra numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...