Sari la conținut

Resetare Sistem Injectie


Postări Recomandate

Stie cineva cum se reseteaza sistemul de injectie fara tester . Am inteles ca daca desfaci injectoarele trebuie resetata injectia cum s-ar face fara tester . multam mult!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva cum se reseteaza sistemul de injectie fara tester . Am inteles ca daca desfaci injectoarele trebuie resetata injectia cum s-ar face fara tester . multam mult!

Nu trebuie re setata. Daca pui alte injectoare o re setezi daca le pui pe alea ale ei nu trebuie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la motociclete fata de masini sistemele de injectie sunt destul de primitive, iar daca vrei sa schimbi nu uita sa-i scoti borna la bat; mai nasol e ci anumiti senzory care trebuiesc initializati

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai asta e ca a fost desfacuta si asamblata in tara , motocicleta merge excelent { este cea de la avatar } , dar am niste usoare intreruperi pe relantiu , nu mereu si cateodata , este ca o cadere de turatie foarte scurta , am toate consumabilele la zi . La fel si turometrul intre 4-5000 are o cadere de ture 4-500 rot fara sa dea in nas sau sa scada efectiv turatia motorului . Stie cineva daca cei de la Daytona twins de pe Splai mai au service-ul sau daca cei de la United motors au tester . :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aia de la UM ar trebui sa aiba un Axone 2000, ca unealta in sine e universala, dar s-ar putea sa n-aiba interfata pentru Guzzi, sau sa nu stie s-o foloseasca, sau sa n-aiba acces la ultimele update-uri ale hartilor de injectie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...