Sari la conținut

Filtru De Aer Sport Pentru 4t


IonutNFS
 Share

Postări Recomandate

am cautat Filtru De Aer Sport Pentru motor in 4t , mai exact ptr un scarabeo de 50 in 4t si nu am gasit , un prieten mi-a zis el k are si mil da gratis da cica dak il pun numerge , cica l-a pus la altu cu motor in 4t si nui mai tragea asa tare !! acuma intreb si eu sunt ptr motoare i 4t si dak da ce sa le fac sa mearga bine ??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce pui filtru de aer sport, trebuie reglat din nou carburatorul pentru noua configuratie...Un filtru sport da bine cu un motor de 70cc si o toba sport.Si daca pui si un carburator mai mare, il faci sa propulseze :)

Insa pentru motoarele in 4t e o investitie cam mare pe care ar trebuii sa o faci.Si numai filtrul nu o sa iti faca simtita modificarea performantelor. Dar daca vrei neaparat si nu ai de unde sa iti procuri te pot ajuta eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce pui filtru de aer sport, trebuie reglat din nou carburatorul pentru noua configuratie...Un filtru sport da bine cu un motor de 70cc si o toba sport.Si daca pui si un carburator mai mare, il faci sa propulseze :blink:

Insa pentru motoarele in 4t e o investitie cam mare pe care ar trebuii sa o faci.Si numai filtrul nu o sa iti faca simtita modificarea performantelor. Dar daca vrei neaparat si nu ai de unde sa iti procuri te pot ajuta eu.

pai filtru de aer sport am , :) chestia e k nu jtiu cum sa reglez carburatorul !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand eu un filtru sport TNT tuning folosit foarte putin, e si ieftin.

ID: cosx_laurx

 

Vand eu un filtru sport TNT tuning folosit foarte putin, e si ieftin.

ID: cosx_laurx

 

nu il mai am, sorry, sa dat :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa am patit eu ..anul trecut i`am pus un filtru conic (plasa cu sarma)... si mergea bine, tragea mai tare fara nici un reglaj la carb, anu asta i`am pus un filtru conic(plasa cu sarma) doar ca era power filter si isi tragea prea mult aer a trebuit sa`i dau un avans de benzina sau sa micsorez debitul de aer din surubul de aer :) depinde foarte mult de filtru , oricum nu va luati power filter ca va blestemati zilele :))

Editat de haste
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba ii merge bine, dar are aceleasi performante, doar se aude mai gros si cand inchide gazul brusc se aude ca o turbina :)

si cred ca o sa-i termine mai repede segmentii si o sa curete des carburatorul...ca filtrele astea nu prea filtreaza....pe moment ai impresia ca merge bine dar rezultatele adevarate le afli mai tarziu....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Voi vreti sa scoateti performante dintr-un motor de 50 cmc???

Mai bine dat de permis (cine nu are) si va luati ceva mai mare.

Diferenta intre 50 si 125 este foarte mare.

mai ales sa fie si 2t ala de 125 :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...