Sari la conținut

Pompa de ulei Dnepr


Lupu
 Share

Postări Recomandate

Cumpar pompa de ulei pt. Nipru sau macar rotile dintate din ea, please daca poate cineva sa ma ajute ca e groasa treaba!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:laugh: Niprul lui Lupu are probleme cardio-vasculare. Nu mai pompeaza ulei si face infarct. :drink:

Care aveti o pompa de Nipru umana, nu de-aia "tunara"?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...pompeaza, dar de la 2000 de ture incolo. :drink: (asta dupa juma' de ora de mers normal).... anomalii tehnice fir-ar ale dreaq.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

dam la pompaaa, dam la pomaaa! :drink: cacaturi rusesti! indiferent de motor (ij, voshod, dnepr, etc.) tot aceiasi aburi de votca ii au piesele! aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi prieteni, tin sa va anunt k pompa originala merge PERFECT dar are o deficienta: roata dintata de angrenaj nu a fost stransa k lumea pe axul respectiv, aceasta si-a format un joc si l-a belit cu alte cuvinte, asa ca se misca si tacanea groaznic... batea in carcasa :laugh:

Am luat o pompa noua, am mers aproximativ 300 km cu ea si dup-aia mi-a facut treaba pe care am expus-o mai sus.

Problema e ca in rest motorul merge impecabil si nu pot sa merg din cauza unui c.a.c.a.t. de piesa ruseasca!!!! :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suna pe Pedro, se pare ca ar avea el.

Daca nu vorbeste cu mos Pedala 0722545612 Nea Mircea (tatal lor) :drink:

Cu chestia asta cred ca stai pe bara pana in octombrie Gina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io am zis cu totul altceva. Omul zice ca are nevoie de pompa de ulei si cred ca Nea Mircea are.

Despre reglaje nu cred...Daca esti vreun prieten poate dar asha, omul e foarte ocupat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am mai intrat de mult pe Quorum, ca nu stiu de ce dreaq nu vroia sa se logheze!

 

@Aleko: mersi de informatie o sa vorbesc cu Pedro! stai calm ca nu tine pana in octombrie, am iesit inainte si dupa ce s-au dus ploile, k era racoare si pe racoare nu face figuri!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce rabdare ca eu oricum circul cu ea, se pare ca nu mai face chiar asa figuri dar oricum am gasit si pompa. Si mi-a zis Pedro ca s-ar putea sa fie nu pompa ci uleiul care probabil nu e facut pt. astfel de temperaturi si se subtiaza repede!

Oricum am 400+ de km si ar fi cazul sa ii schimb uleiul, cred ca o sa ma orientez spre un Petrom ca ii place mai mult fierului sovietic!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci pana la urma nu mai schimbi nimic... doar uleiu'... cool... tre' sa invetzi sa pui un diagnostic bun data viitoare... :crack:

 

Ba frate n-am zis daca schimb pompa sau nu , am zis ca incerc sa vad daca e uleiul si daca nu schimb pompa pe care oricum o sa o cumpar! Asa ca nu mai spune tu ce diagnostic sa pun ca stiu eu mai bine despre ce e vorba aici!

Respekt.... :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

omule, nu schimba pompa inca... am avut si eu problema asta

vezi sa nu fie supapa de suprapresiune blocata cu vreun gunoi... cand e rece motorul, uleiul e gros si face suficienta presiune. exact aceleasi simptome le-am avut si eu la pompa mea.. Prima data am desfacut tot motorul si dupa aia doar pompa si am gasit inauntrul supapei de suprapresiune ditamai bucatica de tabla care o bloca si toata presiunea de la turatii mici scapa pe acolo... In turatii mai mari, face suficienta presiune cat sa treaca si prin motor.

Supapa aia de care spun e un arc cu o bilutza in capat - ai sa vezi ca pe pompa e un cilindru cu o siguranta la capat: aia trebuie sa o scoti cu grija, ca iti sare arcul in cap.

bafta :bounce: si sa scrii daca am avut dreptate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

salutare lupule! dak esti suparat pe mine , te rog scuza-ma da' nu mai am timp nici de mine......... scumpa mea pompa dubla atingea intr-un prezon si eu ma tot intrebam ce gura masii are??????????? ca de la segmentii de poloneji nu era , de la pistoane nu era ........... :bounce: ia ghici de unde era problema? DE LA JEGU' DE PREZON!!!!!!!!!!!!!!1 ca de la scumpa mea pompa n-avea cum sa fie :crack: (zic scumpa pt ca m-a costat ceva ideea asta a mea de a-i monta o pompa dubla! dak mai ai nevoie sa-ti trimit pinioanele de la pompa zi-mi dak nu , las ca mai vb ! si cat despre ulei , baga un motul s-au yacco 15w50, s-au ceva cu 50 sau 60 in coada!!!! iti recomand asta pt ca nipru se-nciiiiiiiinge de obicei :nono: eu de ala o sa-i bag!!! chiar si la rodaj!!!!

 

 

BAFTA! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci pana la urma nu mai schimbi nimic... doar uleiu'... cool... tre' sa invetzi sa pui un diagnostic bun data viitoare... :duel:

 

Ba frate n-am zis daca schimb pompa sau nu , am zis ca incerc sa vad daca e uleiul si daca nu schimb pompa pe care oricum o sa o cumpar! Asa ca nu mai spune tu ce diagnostic sa pun ca stiu eu mai bine despre ce e vorba aici!

Respekt.... :crack:

199840[/snapback]

 

frate... da shtiu ca te aprinzi ushor... :crack: Ho... ca n-am dat cu paru'... au fost doar nishte vorbe... shi nici macar n-am injurat sau am zis cine shtie ce prostie ["am auzit ca motorul merge mai bine fara bujie" de exemplu] :kali: :duel: :D :funny: :bounce:

 

chilul meu... pune draq data viitoare un titlu mai bun de topic... "probleme cu pompa"

 

Pompa de ulei Dnepr

I need one!

 

gesus... :crack:

 

scuze pt interventzia offtopic... dar consider ca am dreptul sa ma apar si io...

 

bafta,

m :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai... ai facut cum ti-am spus? desfa pompa si te uita inauntru .. eventual (a se citi recomandabil) ai putea sa o bagi un pic in benzina ca sa o speli si dupa aia sa ii montezi sorbul si sa vezi manual daca pompeaza, adica sa ii bagi sorbul intr-un vas cu ulei si sa o invarti cu mana. dar asta neaparat dupa ce o desfaci si o speli, altfel n-ai facut nici o branza

spor la munci :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...