Sari la conținut

Accident in Oradea destul de grav


DonHacker
 Share

Postări Recomandate

Astazi am auzit de la un prieten ca a avut loc un accident pe bulevardul Decebal...unul cu un motor de 750 (parca..nush marca) cu PRIETENA in spate....ea NU avea casca......a intrat intr-o dacie...vechea poveste....o dacie nu se asigura..si motorul PAC in ea...

Am vrut sa merg pana la accident da` era p`acolo politzia si cum eu nu am carnet.....nu vroiam sa fac probleme la ai mei :laugh: ..

 

Tipul am intzeles ca are nush ce dreaq la genunchi...si e julit rau..

iar prietena lui e toata julita...NuSh mai multe detalii....

maine sper sa aflu mai multe....

BINE ca nu a murit nimeni :drink:

 

 

Am inteles ca tipul avea viteza destul de mare....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca au scapat doar cu niste julituri si nu cu altceva mai grav...mari norocosi mai sunt

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce pot sa zic daca omu e incostient umbla si fara costum si mai ales cu prietena in spate fara casca asta e, a cam cautato cu lumanarea de parca nu stim cu toti cum sta treaba in Romania cu condusul la conserve, toti sunt varza si mai ales NIMENI NU TE VEDE dar asta e sper ca a scapat cu bine si nu e nevoie de ceva taieturii.Drum bun si fiti atenti, eu fac Gemania -Romania de 5 ori pe an dar ca la noi in tara nu am vazut atatea acidente si moto si auto asa ca fiti ATENTII!!!

Editat de dark_evil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu a avut viteza. E ok si el si prietena lui, ea nu are nimic, el e julit usor la un genunchi. Vechea poveste, un bou cu dacia intra de pe straduta laterala fara sa se asigure, urmarea o stiti. Daca avea viteza credeti ca scapa asa usor? De altfel tipu' e un amic de-al meu, am fost la fata locului, am vorbit cu el si cu cei care mai erau acolo.

@dark_evil, omu' nu a avut viteza si nu e inconstient(tu umbli in costum in oras?), te rog nu-l acuza fara rost. Mersi!

Editat de Luc_zxr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu a avut viteza. E ok si el si prietena lui, ea nu are nimic, el e julit usor la un genunchi. Vechea poveste, un bou cu dacia intra de pe straduta laterala fara sa se asigure, urmarea o stiti. Daca avea viteza credeti ca scapa asa usor? De altfel tipu' e un amic de-al meu, am fost la fata locului, am vorbit cu el si cu cei care mai erau acolo.

@dark_evil, poate te gindesti s-o lasi mai usor cu astfel de afirmatii, daca nu stii ce s-a intimplat. Multumesc!

195466[/snapback]

 

eu am auzit ca a avut ceva viteza....

daca u zici,te cred pe tine :( :drink:

mai ales daca ai fost la fata accidentului :laugh:

 

si am inteles ca si motorul a scapat destul de ieftin...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai gindeste-te, daca avea viteza nu se facea praf si el si fata?

Si motorul a scapat destul de ok, ceva plastice rupte si de astea. Oricum platesc asigurarile.

195472[/snapback]

 

 

yeap,you`re right

:drink: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

omu' nu a avut viteza si nu e inconstient(tu umbli in costum in oras?), te rog nu-l acuza fara rost. Mersi!

195466[/snapback]

tu umbli cu prietena fara casca? :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu a avut viteza. E ok si el si prietena lui, ea nu are nimic, el e julit usor la un genunchi. Vechea poveste, un bou cu dacia intra de pe straduta laterala fara sa se asigure, urmarea o stiti. Daca avea viteza credeti ca scapa asa usor? De altfel tipu' e un amic de-al meu, am fost la fata locului, am vorbit cu el si cu cei care mai erau acolo.

@dark_evil, omu' nu a avut viteza si nu e inconstient(tu umbli in costum in oras?), te rog nu-l acuza fara rost. Mersi!

195466[/snapback]

 

 

 

 

:( Salut scuze daca te-am jignit sau suparat dar DA eu umblu macar cu geaca pe mine si mai ales prietena mea are obligatia sa poarte geaca nu mai zic casca eu am avut un acident mortal in familie din cauza la casca asa ca nu ma joc.Stiu ca devina nu suntem noi in acidente dar trebuie sa fi putin asigurat cand iesi pe strada in Bucuresti chiar daca ai super experienta ca na se intampla. :drink: Scuze nu am vrut sa jignesc pe nimeni dar viata e scurta!!!! :laugh:

Editat de dark_evil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

(tu umbli in costum in oras?)

Da nu inteleg intrebarea? Adica in oras esti ferit de necazuri sau mergi fara costum ca sa te vada fetitele?

 

Nu fi inconstient,protejeaza-te :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca trebuie intai noi motociclisti sa ne impartim fluturase de la unu la altu ca poate asa nu mai umbla lumea fara casca sau fara nici un fel de protectii ca putea sa iasa mai rau.Bine ca a scapat intreg cred ca a doua oara nu mai umbla pe moto cu a doua persoana fara casca.Asta e din greseli invatam!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Zahei, @dark_evil, imi cer scuze, am scris la nervi, avusesem o zi aiurea si eram suparat si din cauza pataniei respectivului. In ultimele zile au inceput si pe la noi evenimentele de genu' asta, si ....asta e, scuze inca odata. Bineinteles ca aveti dreptate in privinta castii. Eu personal nu am mers niciodata fara casca si nici nu am luat pasager/a fara casca.

@MVTarts, sincer, eu nu rezist in costum in oras. Stiu ca nu e bine, dar pur si simplu ma coc rau de tot pe caldura asta(deci nu e din cauza fetitelor :drink:). Merg in blugi, cizme, geaca, manusi, si bineinteles casca. De vreo doua ori am renuntat si la geaca pe caldura mare. Cu toate astea, ma simteam f naspa fara ea, asa ca o iau dar se intimpla sa nu o inchei. O sa imi cumpar si niste protectii sa le pun sub blugi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai linistit Luc_zxr ca nu ne suparam chiar asa de repede, nici eu cand ma plimb singur nu imi iau tot costumul tot in blugi pantofi, geaca si casca si niceodata fara casca eu sau pasagerul dar in general imi place sa chinui pasgenrul al imbrac in costum total.Salutare si aveti grija pe sosea!!!

Editat de dark_evil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...