Sari la conținut

Eu Si Batrana Criminala...


C666
 Share

Postări Recomandate

am si eu nevoie de ajutorul cuiva care chiar se pricepe....imi trebuiesc urmatoarele piese..si tinand cont ca este di 1981 nu mai pot face comanda pt ele sau cateva repere care m-ar putea sa ma ajute... bobina de incarcare si frey-ul sper sa fi scris corect...de la electromotor. stiti cumva vreuna uitata printr-un garaj? este un gsx de 1100 74 de kw !

post-16972-1212830107_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

i

bobina de incarcare sau releul de incarcare ? sau bobina de inductie ....are oricum doua daca este in 4 cil

multumesc pentru atentie oricum! este vorba de bobina care imi incarca bateria si imi da curent pentru scanteie si lumini,am incercat sa o dau la rebobinat dar mi sa spus ca nu merge facuta au mai incercat si altii si dupa ce a fost pusa a ares tot pe acolo...probabil de la turatiile mari

ms!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu eu se poate bobina, DAR...trebuie cu sarma emailata ceva mai speciala (sa reziste la temperaturile din baia de ulei). Si dupa bobinare trebuie scufundata toata bobina intr-o baie de lac termorezistent (de transformator sau lac de bachelita parca ii zicea) ca sa ai o protectie extra.

Am incercat chestia asta cu un prieten cu un gsx din '82 acum vreun an si inca ii merge fara probleme.

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
ok ...mergii si citeste pe motor seria si apoi scrie o aici

 

 

 

imi cer scuze dar am fost plecat si nu am avut net..... dar maine promit sa ma duc si sa scriu seria de pe motor oricum esti demn de tot respectul!!!

 

Din cate stiu eu se poate bobina, DAR...trebuie cu sarma emailata ceva mai speciala (sa reziste la temperaturile din baia de ulei). Si dupa bobinare trebuie scufundata toata bobina intr-o baie de lac termorezistent (de transformator sau lac de bachelita parca ii zicea) ca sa ai o protectie extra.

Am incercat chestia asta cu un prieten cu un gsx din '82 acum vreun an si inca ii merge fara probleme.

Bafta!

 

ms oricum !vezi daca o vrea de piese prietenul tau ca prefer sa ajut pe cineva care o mai are functionala eu am luat alta mai noua putin..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...