Sari la conținut

sheriff's @ unirii


bavareze
 Share

Postări Recomandate

m-au sunat niste prieteni aseara sa ma intrebe daca traiesc si asa am aflat ca a avut loc un accident deosebit de grav aseara in fata la sheriff's unirii, implicand o motocicleta albastra de viteza...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa va spun eu daca nu stiti:

 

Circumstante: Moto venea pe mijlocul drumului de la Universitate spre Unirii. Un TAXI a plecat de pe marginea din dreapta, a taiat 4 benzi chiar inainte de intrarea in pasajul Unirii incercand sa intoarca spre Universitate peste linia continua. Motocicleta l-a lovit in plin oprindu-se sub masina iar motociclistul a zburat peste masina si s-a rostogolit cativa metri mai incolo.

 

Urmari: Picior rupt si acuza dureri la spate. A fost dus repede la spital.

 

Aftermath: La locul accidentului s-au strans cativa motociclisti, prieteni de-ai lui si de asemenea si masini de taxi care au incurcat complet circulatia si asa strangulata de masinile Politiei si de urmele accidentului. Daca nu era politia acolo cred ca iesea urat intre motociclisti si taximetristi. Era cineva acolo care a zis sa pun pe forum ce nelamuriri am si poate ne spune mai multe...

 

Urari: Insanatosire grabnica motociclistului!

:bounce: taximetristilor neatenti!

:crack: politia care s-a comportat admirabil de data asta.

 

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt incepator pe moto. prima masina pe care era sa ma urc a fost tot un taxi acum aprox o sapt. situatie asemanatoare: eu pe mijlocul drumului, ala pleaca de pe margine si vrea sa intoarca(dupa ce bulangiul s-a uitat spre mine si m-a vazut ca vin). norocul meu ca nu avem viteza si ca am un claxon f puternic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa va spun eu daca nu stiti:

 

Circumstante: Moto venea pe mijlocul drumului de la Universitate spre Unirii. Un TAXI a plecat de pe marginea din dreapta, a taiat 4 benzi chiar inainte de intrarea in pasajul Unirii incercand sa intoarca spre Universitate peste linia continua. Motocicleta l-a lovit in plin oprindu-se sub masina iar motociclistul a zburat peste masina si s-a rostogolit cativa metri mai incolo.

 

Urmari: Picior rupt si acuza dureri la spate. A fost dus repede la spital.

 

Aftermath: La locul accidentului s-au strans cativa motociclisti, prieteni de-ai lui si de asemenea si masini de taxi care au incurcat complet circulatia si asa strangulata de masinile Politiei si de urmele accidentului. Daca nu era politia acolo cred ca iesea urat intre motociclisti si taximetristi. Era cineva acolo care a zis sa pun pe forum ce nelamuriri am si poate ne spune mai multe...

 

Urari:   Insanatosire grabnica motociclistului!

:crack: taximetristilor neatenti!

    :crack:      politia care s-a comportat admirabil de data asta.

 

Ry.

199794[/snapback]

 

Da asa e cum s-a scris mai sus

 

M-am (cuvant urat) pe mine cand am vazut "Rip?"

 

Eu am fost primul motociclist care a oprit la fata accidentului. L-am intrebat daca e ok (era transpirat, statea in fund, si cu capul intre picioare)... a fost o intrebare stupida dar nu stiam ce sa-i spun. Ma apucasera si dracii cand il vedeam pe taximetrist cum vorbea la telefonul mobil... L-am intrebat daca a chemat politia, salvarea si dak pot sa-l ajut cu ceva. Mi-a zis sa-i aduc cheile motocicletei (honda hornet -cred) si i le-am dat... dupa care a venit prietena lui care plangea si am plecat pt k nu prea aveam ce sa fac si cu ce sa-l ajut.

Sper sa fie ok tipul...

Mi-a zis ca daca nu stia cum sa cada o punea... il cred si eu pt k nu avea nici un fel de protectie in afara de casca! Multa BAFTA si mai usor cu acceleratia in oras!!! Mie unul imi e din ce in ce mai frik sa o ard cu 100 :nono:

 

 

Cat despre taximetristii care cred ca strada le apartine din nastere le urez multa :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt incepator pe moto. prima masina pe care era sa ma urc a fost tot un taxi acum aprox o sapt. situatie asemanatoare: eu pe mijlocul drumului, ala pleaca de pe margine si vrea sa intoarca

 

 

 

Cam asa am patit-o si eu acum vreo luna pe Lacul tei. Io chiar l-am sters un pic cu crashbarul(dreapta) pe bara din fata a taximetristului :bounce: imbecil da' am avut bulan si n-am cazut.Io am oprit ca orice om normal da' imbecilul :crack: s-a dus in treaba lui de parca nu s-ar fi intamplat nimic.Daca ma dadea jos cre' ca ii spargeam muia rau de tot(daca mai puteam)

 

Asta a fost in prima mea zi de mers cu motorul pe drumul public .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...