Sari la conținut

Flacara Pe Toba


IonutNFS
 Share

Postări Recomandate

foarte simplu este sa montezi un intrerupator cum este la claxon de exemplu,dar cu contact normal inchis,cand apesi pe el se deschide...acest intrerupator montat la aprindere...apesi pe el -> nu mai da scanteie la bujie...nu mai tre sa scoti contact etc lucruri care iti distrag atentia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu stiu pe cineva din brasov cu o dacie preparata.. cu motor de renault nuj de care.. m.masii...si si-a pus o bujie in toba parca.. si cu intrerupator din masina cand sa scanteie la gazele din toba scoate flacara.

 

Acuma na , eu asa am inteles , daca stie cineva mai bine , sa ma corecteze.

 

Bafta! :)

Editat de S o r i n DNA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

(cuvant urat).....turezi motoru si te joci de la cheie on/off si face poc....ce atata misto si plm....si scoate si flacara da nu se vede decat seara, si nu ii mare ca la motoare....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca vreti sa va iese flacara pe toba faceti asa :crack:

:crack:

buna treaba,pentru flacari pe toba ,stationar...pentru flacari pe toba in miscare legi cauciucu arzand de toba de esapament de la scuter... :crack:

p.s. - oare cu gratarul de mici merge???

Editat de dezkreator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

(cuvant urat).....turezi motoru si te joci de la cheie on/off si face poc....ce atata misto si plm....si scoate si flacara da nu se vede decat seara, si nu ii mare ca la motoare....

uite...la mine nu face poc cand ma joc cu,cheia...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acu mai depinde si de scuter...de cat de turat ii si parerea mea si de capacitate cilindrica....oricum nici mie nu imi iese mereu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce ai dat foc la toba aia?

 

Ca sa ne invete cum sa scoatem flacari pe toba!!Apropo,lasati fratilor prostiile,nu mai chinuiti scuterasele astea de 49 cmc(cu contactul ci cu ce va mai taie capul...ca nu face bine la nimic).Parerea mea!..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuteru nu mai tragea,afuma prea tare,am dat'o jos si am suflat cu compresoru intr-un capat ,si in celalalt capat de-abia iesea aerul

 

de ce nu ai pus soda ??:crack:) desfunda aia tot :crack:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 years later...

http://www.youtube.com/watch?v=FvtUqxfUhRk motorul este de 49cc si este in doi timpi, datorita decompresorului de pe chiulasa se pot da aceste pocnete pe evacuare...atunci cand decompresorul este tras cu ajutorul unui maner mai mic care se afla pe coarne, compresia din cilindru impreuna cu amestecul din el se duce in evacuare, iar in acelasi timp bujia functioneaza aprinzand amestecul de pe evacuare atunci cand pistonul este in P.M.I. (in jos).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Ca motorul sa scoata flacari pe esapament:

1.Toba de esapament trebuie sa fie fara db-killer mai precis cand te uiti prin finalul de la toba sa fie doar un simplu tub gol!

 

2.Acceleratie maxim,lasi si iar accelerezi asa toata benzina nearsa se aprinde la iesirea din evacuare!

Merge la sigur cu motoare mai mari...Pe scuter incercati sa scoate-ti finalul si vedeti daca scoate ceva flacari fara final. daca scuipa ceva foc :)) pui o toba mai omorata fara site si serpentine dinalea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...