Sari la conținut

M-am dat peste cap


reptile
 Share

Postări Recomandate

Asta de dimineata ma duc fericit la primarie sa-mi fac radierea la motocicleta de pe vechiul proprietar,si sa duc actul la firma de intermedieri pentru a-mi da numerele.Ajung acolo si mi se da un act care trebuie completat de vechiul proprietar asa ca o iau catre el pe bicicleta ( o cursiera) si ajung pe strada lui cand vad in fata un conservar futut cu o dacie rosie cu numere de Constanta.Il vad ca tot merge in zig-zag probabil ocolea gropile,el mergea pe partea dreapta,am vazut drum in fata si am vrut sa-l depasesc pe partea stanga pe langa trotuar (in spatiul dintre noi incapeau 2 masini) cand fraieru vireaza dintr-o data stanga pana la cativa cm de mine ma feresc spre stanga intru pe trotuar si cum am pedalele mai joase nu stiu cum draqu am agatat ceva si am zburat peste bicicleta pe burta.fraierul nici macar nu o oprit sa vada ce am,aveam vreo 30 km/h.Nu inteleg de ce draqu are masina 3 oglizi,daca fraieri de la volan nu se uita in niciuna :bounce:

Urmari: umar drept vanat,antebrat drept umflat si vanat,cot drept julit,palma dreapta e julita rau,pe tibia stanga am 3 taieturi de 6-8 cm,genunchi drept varza (il indoi greu),tibia dreapta julita si vanata,glezna julita.Pantaloni sunt sfasiati (mentionez ca am cazut pe zgura):nono: :crack: :D

 

Am ajuns sa nu fim in siguranta nici cu bicicleta din cauza celor care iau carnet pe o lada de bere :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hombre.... i feel for you......

 

ideea e ca atunci cand il vezi pe idiot ca face slalom printre gropi imaginare.... sau se crede la Paris- Dakar..... nu ar trebui sa te bagi....

 

il lasi sa isi faca ....

 

stii cum e cu prostu ?!?!?!?!.......

 

il lasi sa isi faca mendrele .... dupa care ii pui camasa de fortza....

 

insanatosire cat mai grabnica .... si asfalt uscat

 

 

P.S... ce am scris nu absolva conservarul de vina.... ci din potriva tot :bounce: :crack: :D :crack: :crack: :nono: :funny:

 

dar un pic de mai multa atentzie nu ar strica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau sa aud asta. Si eu am avut mai multe incidente la viteze mari pe bicicleta, si stiu ce inseamna sa nu porti nici un echipament si sa iei lovitura in plin.

Pe moto e mai bine, am echipament.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ocolea gropile?!! Sigur nu era beat (cuvant urat) ?

Naspa faza, ai grija! Sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai ai niste rani ca si cum ai fi cazut cu mobra :bounce:

 

apropo asta nu inteleg "am vazut drum in fata si am vrut sa-l depasesc pe partea stanga pe langa trotuar " ce era strada cu sens unic ? sau era foarte ingusta strada cu o banda pe sens ? si asa ai ajuns pe contrasens pe langa trotuarul din stanga.

 

 

insanatosire grabnica :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fara suparare, dar daca patesti asa ceva pe bicicleta... trebuie sa te gandesti bine inainte sa iesi pe drum cu motoru...

nu ma dau mare cunoscator, dar din ce-am vazut eu, exista o categorie de oameni care desi nu merg foarte tare sau foarte prost, au o incapacitate serioasa in a prevede pericolele si se pare ca accidentele se tin scai de ei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasol moment.Cred ca biciclistii vor trebui sa se mearga de acum cu ehipament de protectie (de motor).Asa cred ca vor fi si ei ceva mai in siguranta...

NIMENI NU MAI ESTE IN SIGURANTA PE SOSELEL ROMANIEI !!!!!! ESTE UN FEL DE KARMAGHEDON :bounce: (pt. necunoscatori aste un joc antic, in care trebuia sa distrugi si sa omori totul in calea ta pt. $$$ )-- diferenta este ca la noi se face gratis :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fara suparare, dar daca patesti asa ceva pe bicicleta... trebuie sa te gandesti bine inainte sa iesi pe drum cu motoru...

nu ma dau mare cunoscator, dar din ce-am vazut eu, exista o categorie de oameni care desi nu merg foarte tare sau foarte prost, au o incapacitate serioasa in a prevede pericolele si se pare ca accidentele se tin scai de ei!

200975[/snapback]

ESTE PUTIN ZIS PROTECTII DE MOTO.............CRED CA AR TREBUI SA MERGEM IN ARMURI MEDIEVALE..........."CUVANT URAT" "CUVANT URAT" IN EI DE CONSERVARI

 

 

:bounce: :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fara suparare, dar daca patesti asa ceva pe bicicleta... trebuie sa te gandesti bine inainte sa iesi pe drum cu motoru...

nu ma dau mare cunoscator, dar din ce-am vazut eu, exista o categorie de oameni care desi nu merg foarte tare sau foarte prost, au o incapacitate serioasa in a prevede pericolele si se pare ca accidentele se tin scai de ei!

200975[/snapback]

Nu sint din ala,e primul meu accident cu bicicleta in ultimi 3 ani si am facut peste 5000 km,dar asta e...ghinionul

 

@Loris mergea tipul foarte incet si ma grabeam sa ajung la primarie cu actele completate de fostul proprietar si ma grabeam putin,el merge cu 15-20 la ora si am vrut sa-l depasesc ocolindu-l cat mai mult posibil,dar fraeru se credea in Paris-Dakar :bounce:

 

Si era o strada neasfaltata mai retrasa si fara prea multa circulatie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

anyway :bounce: daciile rosii sunt o pacoste :crack: , mai ales cand au :crack: :nono: :crack: tipe blonde la volan :D :funny: :kali: .

Din cauza unei idioate am stat si eu 12 zile :duel: in spital cu dubla fractura de clavicula.Am zburat vreo 5m....

Proasta nu mi-a acordat prioritate la semafor.....a vrut sa declare ca am intrat pe rosu, dar politistul ia atras atentia ca ea venea din contrasens, deci....

Degeaba........ blondele tot "blonde".

 

 

PS. si eu eram cu bicicleta....

Editat de Blaster
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact acum am vb cu un prieten care a patit si el faza asta ieri. A intrat un taximetrist in el. Din fericire s-a ales doar cu cateva zgarieturi insa nu e sigur daca furca mai face fata la un vitor concurs (furca costa 600-700USD). Deci mare grija.Fiti cu ochii-n patru!

 

Bafta! Si aveti grija!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Majoritatea ranilor erau superficiale si in afara de genunchi nu ma mai supara nimic,si genunchiul cand si cand ma mai doare.oricum astazi am facut 52 km si nu cred ca o sa mai am nici o problema pe luni.Si ghititi cum de am facut 52 km?am cautat fraierul dar nu gasit nimic,eu mai pandeste in continuare :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...