Sari la conținut

cromare foarte rezistenta!


Vizitator stress_L&P
 Share

Postări Recomandate

Vizitator stress_L&P

oameni buni stiti cumva un atelier/firma in ro unde se face o cromare de f. buna calitate di f. rezistenta? nu pentru faruri sau alte chestii! vreau sa-mi cromez cilindrii(inauntru), pistoanele si segmentii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu rezista nici o acoperire normala a colo. Nici cromare, nici cuprare, nimic.

se foloseste o acoperire cu nicasil, o treaba smechera, dar nu stiu unde s-ar putea face.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

aha...deci nici o sansa! ramane doar lustruit oglinda capul pistonului+chiuloasa...pacat! ar fi fost fain de tot!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu cuprare rezista foarte bine, si mareste viata segmentilor prin micsorarea frecarii. Insa nu stiu unde se poate.

Iara Nicasil se pune pe pistoanele de japo. Vezi ce acoperiri fac baietii la Turbomecanica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

pai cuprul nu e un material moale??? (bine stiu ca e un material moala :bounce:) dar ati inteles aluzia! chiar rezista la frecarile din motor???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu cuprare rezista foarte bine, si mareste viata segmentilor prin micsorarea frecarii. Insa nu stiu unde se poate.

Iara Nicasil se pune pe pistoanele de japo. Vezi ce acoperiri fac baietii la Turbomecanica

201636[/snapback]

Eu am facut cuprare cu mana mea, asta e ochestie care se razuie imediat

daca vrei iti fac un test si sa imi spui tu daca tine.

E una din acoperirile cele mai usoare de realizat, dar e o acoperire moale, imbunatateste contactul electric si foloseste ca prim strat pt nichelarea decorativa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De nicasil am auzit si eu ca ar fi foarte bun, era folosit pe japonezele de curse(mai castigi ceva cai).

Cine mi-a povestit treaba asta mi-a zis ca a facut-o prin '95-'96 in Ungaria pt ca la noi nu avea nimeni tehnologia. La bani am inteles ca a costat destul de mult.

Daca auziti de asa ceva prin Bucuresti sa-mi ziceti si mie va rog si la ce bani.

Ma intreb daca un asemenea tratament compenseaza si uzura motorului(ca doar se depune un strat de material).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De nicasil am auzit si eu ca ar fi foarte bun, era folosit pe japonezele de curse(mai castigi ceva cai).

Cine mi-a povestit treaba asta mi-a zis ca a facut-o prin '95-'96 in Ungaria pt ca la noi nu avea nimeni tehnologia. La bani am inteles ca a costat destul de mult.

Daca auziti de asa ceva prin Bucuresti sa-mi ziceti si mie va rog si la ce bani.

Ma intreb daca un asemenea tratament compenseaza si uzura motorului(ca doar se depune un strat de material).

204124[/snapback]

Se facea la craiova, cilindrii de oltcit special aveau asa ceva. Micsoreaza frecarea si uzura ulterioara. Nu stiu dac inlatura uzura ca e vorba de micronide depunere daca stiu eu bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...