Sari la conținut

Vreau Sa-mi Iau Bandit 600 S !


GES
 Share

Postări Recomandate

Salutare tuturor!

Sunt un foarte incepator motociclist care a facut o pasiune pentru GSF 600 S zis Bandit. :crack:

Am nevoie un pic de ajutorul vostru.

Dupa ce am cautat netul in toate partile am fost sfatuit sa imi iau din Germania pentru ca:

1. ar fi umblate mai putin si ar avea toate reviziile la zi fata de cele din Italia

2. din cate am observat pe la 2500 - 2800 eur cat as fi eu dispus sa dau, in Germania gasesc un an mult bun as gasi in Romania. (la banii astia il iau cam din 2000 in Germ. si cam din 95-98 in Romania)

 

Problema cu Germania e ca n-am fost niciodata, nici nu vorbesc germana si nu prea stiu ce sa fac. Ca sa nu spun ca mi-e frica sa nu cad in plasa vre-unui tzepar pe mobile.de.

 

Am mai gasit o firma din Bistrita, motocicleteleasing.ro, care zic ca daca le dau 300 EUR avans aduc ei motorul pe care il aleg eu de pe mobile.de si cand mi-l predau le platesc diferenta. Daca nu imi place cum se prezinta pot sa refuz si imi dau avansul inapoi. Costurile ar fi pret motor + 500 eur. Avansul trebuie sa il virez prin OP in contul firmei lor din Bistrita.

Ce parere aveti? Ati luat vre-unul prin ei?

Sau imi puteti sugera alte modalitati prin care imi pot lua un Bandit 600 S cam de prin 2000 sau mai nou pana in 3000 euro?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noroc!

Uite... iti recomand Banditul asta...

Este al unui bun prieten.

Motorul merge ca vantul si e super intretinut.

http://www.pro-bike.ro/forums/index.php?showtopic=41183

Du-te sa-l "incaleci"... Merita!

Bafta!

 

Salut,

Intr-adevar arata foarte bine, ingrijit.

O sa ma duc sa-l vad, chiar daca nu prea imi plac unele detalii cum ar fi anul de fabricatie, culoarea si farurile gen streetfighter. Pretul e bun si pare ingrijita. Pacat ca echipamentele pe care le da pe langa nu imi vin. Eu sunt cam maricel 1.84 inaltime, 107kg :crack:

 

Multumesc mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

B 6,5 nu "incape" in 3000 de euro nici daca intra la apa.

Editat de Emppu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...