Sari la conținut

Accident Satu Mare


~LeX~
 Share

Postări Recomandate

inteleg atunci ca a gresit de 2 ori. Prima ca a fortat o depasire fara sa se asigure bine sau neapreciind corect distanta care o avea de parcurs in depasire.vazand in ultimul moment ca nu poate forta depasirea din cauza ca din sens opus se apropia un alt vehicol a trecut brusc pe banda lui,dar nu in spatele vehicolului ce il avea de depasit si sa stea cuminte acolo pana putea sa il depaseasca ci a fortat depasirea pe dreapta dupa aceasta imprudenta manevra care eu o condamn a intervenit cazatura,nu stim de ce s-a lovit,spune-ne tu daca stii cazul nu mai acuza pe unul si pe altul ca nu stiu ce vorbesc. greseala si teribilismul se platesc in final! Dumnezeu sa-l ierte si sincere condoleante! P.S. ,,ca o fost nevoit sa intre acolo,,- declaratie aberanta! Deci ca sa faci o depasire dai gaz,vezi ca din fata vine un vehicol ,reduci gazu,franezi si te bagi in spatele masinii care vroiai sa o depasesti,stai acolo pana poti face manevra.El a facut primele 2 pasuri dar a continuat depasirea dupa ce a franat dand gaz si fortand dreapta,asa ca nu mai zii aberatii din astea ca o fost nevoit sa depaseasca prin dreapta.Nimeni nu te impinge acolo,CLAR!

adevarat tot ce ai scris,dar asta se numeste experienta,anticiparea traficului si indemanare.Au lipsit si s-a intamplat o nenorocire,se pot evita altele dar nu citeste nimeni decat printre randuri si trebuie sa postam trandafirasi virtuali si ripuri nu sa tragem semnale de alarma.Inca o lupta cu morile de vant...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 63
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

adevarat tot ce ai scris,dar asta se numeste experienta,anticiparea traficului si indemanare.Au lipsit si s-a intamplat o nenorocire,se pot evita altele dar nu citeste nimeni decat printre randuri si trebuie sa postam trandafirasi virtuali si ripuri nu sa tragem semnale de alarma.Inca o lupta cu morile de vant...

 

 

ai perfecta dreptate! atat pot sa spun

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP ! Cred ca a intrat in depasire, a depasit prima sau mai multe, avea viteza sa zic asa... si cand a vazut tirul venind din fata in loc sa depaseasca masina urmatoare prin stanga avand ceva viteza si nedorind sa calce tare frana poate si speriat sa nu intre in poponeata masinii ce urma sa o depaseasca, a intrat mai departe pe dreapta si s-a intamplat ce s-a intamplat. Parerea mea... altfel nu-mi explic. Odihneasca-se in pace si invatati si lectia asta! Vad ca am postat pana sa citesc tot si deja ati ajuns la ceeasi concluzie, nu vreau sa repet ce ati scris putin deasupra mea dar cred ca asta e singura varianta si adaug ca posibil sa fi vrut chiar el sa depaseasca pe stanga, nu din vreun motiv anume poate adrenalina si o fi zis:Hai ca merge. Sau :sa incerc si asta. Cine mai poate sti acum?Pacat!

Editat de fast_arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate e adevarat. La nici 5 min. dupa ce s-a intamplat acc. am ajuns in Ardud unde erau oprite deja misinile. SOCANT! Era prea tanar; iar pedeapsa prea mare in cat sa plateasca cu moartea. :kali: :kali:

Condoleante familiei.

Odihneste-te in pace Dan C.

:kali: :kali: :kali:

 

 

 

 

Acuma in poza l-am vazut prima data in veata si in ziua accidentului decedat :nono: E foarte dureros. Eu nu l-am cunoscut personal dar imi pare foarte rau ca la varsta de 23 de ani sa nu mai fie intre noi. Zile intregi ma gandesc la el si vad in fata ochii tot si nici acuma nu-mi vine sa cred. Era prea tanar sa plateasca cu moarte, indiferent cum a depasit! Prea tanar si nu merita moartea! M-am socat! Motocicleta praf iar el ...

Dormi in pace Dani

Condoleante familiei Tiplea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rest in peace Dani!

 

Imi pare rau ca trebuie sa descriu cum a avut loc accidentul, dar consider ca va fi o lectie pentru toti "eroii" de pe lumea asta.

 

Pentru cei foarte curiosi de modul in care a decedat Dani, 23 ani, aici aveti detaliile:

 

Venea dinspre Ratesti spre Satu Mare, iar in Ardud, intr-o curba rapida, a vrut sa depaseasca o conserva Mercedes. Nu a avut vizibilitate sa vada ca de pe contrasens venea un tir care a franat violent in momentul in care l-a vazut. El nu incapea printre tir si masina asa ca a depasit pe dreapta. A mers prin nisip, iar spatele i-a alunecat pe marginea santului. Acolo a lovit un cap de pod cu roata spate. Saracul s-a oprit la aproximativ 25-30 de metri de unde a lovit capul de pod (de fapt era o reclama in beton). S-a lovit la cap si la picior. A decedat in urmatoarele 5 minute din momentul impactului. Nu a fost constient dupa accident.

 

Morala: Nu risca niciodata! Nu depasi pe dreapta!

 

SINCERE CONDOLEANTE FAMILIEI INDOLIATE!

 

PS: Nu atasez poze pentru ca nu sunt placute. Nu mi le cereti!

 

intr-o curba rapida, a vrut sa depaseasca o conserva Mercedes. Nu a avut vizibilitate sa vada ca de pe contrasens venea un tir care a franat violent in momentul in care l-a vazut. El nu incapea printre tir si masina asa ca a depasit pe dreapta

nu inteleg ce e asa de greu de priceput,greseala foarte grava pe care a facut-o a fost depasirea intr-o curba fara vizibilitate(ce inseamana curba rapida? eu asta nu inteleg) si avand viteza foarte mare a incercat sa se salveze incercand depasirea prin drapta.rezultatul il stim acum toti dar el nu a avut alta alegere in incercarea de a se salva.

as vrea sa te fac sa intelegi ca nimeni nu e curios cum a murit prietenul tau ci cum s-a desfasurat accidentul care a dus din nefericire la moartea unui motociclist,iar pentru aceasta este recomandabil sa postezi si fotografiile, la care poti acoperi fata persoanei (si te inteleg f bine dece) pentru ca numai aratand cruda realitate a urmarilor conducerii cu viteza f mare si ne asigurarea la intrarea in depasire va putea convinge pe cei care cred ca motociclismul este la fel de simplu pe cat de frumos iti sta pe o vitezana.

off topic: FRATILOR FACETI-MA SI PE MINE SA INTELEG DECE ESTE NECESAR SA ALERGATI ASA DE TARE,DE CINE FUGITI?CINE VA ALEARGA? EU VAD CA DECE ALERGATI MAI TARE EA VA PRINDE MAI USOR.VA ROG INCERCATI SA MERGETI MAI INCET,EU PERSONAL AM INCEPUT SA AM ALERGIE LA ZGOMOT DE MOTO TURATA LA MAXIM,FIETI-VA MILA DE MINE SI POATE SI DE ALTII SI MAI ALES DE VOI.

CONDOLEANTE FAMILIEI SI PRIETENILOR. :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a avut rani la cap? avea casca gri care apare in film?

 

condoleante familiei

 

 

da a avut rani la cap, si avea alta casca. si vreau sa va zic ca nici o ipoteza dea voastra nu e corecta. nu facea greseala asta nici in 100 de ani.

Editat de tiplea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...