Sari la conținut

Plimbare combinata (ca de obicei)


Thomas
 Share

Postări Recomandate

Ziua 1 vineri

Bucuresti - Ploiesti - Sinaia - Predeal - Paraul Rece - Zarnesti - Plaiul Foii - Tabara Alpinet 2005 (site-ul)

 

Aglomeratie infernala de la Pod Baneasa pana la Aeroport Otopeni (bara la bara). Am injurat sanatos in decursul celor 75 minute :birthday: am si multumit celor care ne-au facut loc chit ca ei stateau in continuare si noi inaintam. De la Otopeni 120-160, am ratat 2 radare si o ploaie la milimetru. Prima oprire la Monumentul lui Aurel Vlaicu, apoi iar injuraturi de la Comarnic pana la Sinaia. Tot bara la bara, din cauza ca se lucra la un pod in apropiere de Sinaia. Ne-a strecurat bine de tot si am scapat rpd. (amicii din spate, cu masina, au facut 5 ore pana la Sinaia, scapand de aglomeratia de la Otopeni prin ocol prin Prisma)

Apoi prin Paraul Rece, o oprire de poze la intrare in Rasnov, apoi Zarnesti, 12 km de forestier pana in Plaiul Foii si de acolo inca 5 km de forestier HARD pana la tabara alpinet (spre Ref. Spirla).

post-2950-1121630606_thumb.jpg

post-2950-1121630621_thumb.jpg

post-2950-1121630637_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ziua 2 Sambata

Tabara Alpinet - Spirla - Lanturi (Drumul lui Deubel) - Creasta Sudica a Pietrei Craiului - Poiana Inchisa - Marele Grohotis - Spirla - Tabara Alpinet

 

Drum frumos, pasaje superbe, vreme buna, cu apa am stat cam prost (deh, unii n-au stiut sa isi care apa si le-am dat de la gura :birthday: ca mai apoi sa vad dublu de sete pana la Izvor) poze pe masura.

post-2950-1121630967_thumb.jpg

post-2950-1121630987_thumb.jpg

post-2950-1121630997_thumb.jpg

post-2950-1121631006_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ziua 3 Duminica

Zarnesti - Bran - Rucar - Schitul NămăieÂşti - Targoviste - Bucuresti

 

Traseu lejer de intoarcere, vreme buna, am cam ars-o :ok: prin satele dinainte de Targoviste (s-a speriat fata :birthday: ) un picnic ad-hoc aproape de Mateias cu carnati prajiti la foc pe marginea soselei de salivau soferii :kick: Radare mobile :kick: cam multe , opreau soferii de auto la greu.

post-2950-1121631321_thumb.jpg

post-2950-1121631332_thumb.jpg

post-2950-1121631341_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

banuiesc ca ziua 2 nu ai facut-o pe moto :ok:

204780[/snapback]

Banuiesti bine, dar am zis sa scriu 2 cuvinte si despre sambata, ca doar de aia am pus titlul "plimbare combinata" :birthday:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Thomas, cum e drumul pe bucata Predeal - Paraul Rece - Rasnov?

205041[/snapback]

 

Nu erau gropi, daca la asta te refereai. S-a mers ok. :birthday:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam', am mers in w/e pe el si e superOK fata de acum 6 saptamini (am last 2 caucioace in gropi acolo si aveam asa o jena sa mai pun la bataie altele).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

thomas..cum gasesti coborarea din creasta catre poiana inchisa? sunt f curios..se poate explica?

zona e absolut superba dar nu m-am incumetat niciodata sa cobor pe acolo.

sunt momai, ai vreun reper, ca de pictat, banuiesc ca nu a pictat nimeni zona?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Libelulo, se gaseste greu de cineva care nu stie :kick: Nu pot sa-ti zic mai multe, te duc daca vrei, cu prima ocazie :ok: Nu e marcaj, iar momaile sunt ca si inexistente. Dar asa si trebuie, de aia e frumos Craiul si-l iubesc in continuare :birthday:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...