Sari la conținut

Mi-am luat CAGIVA CANYON 500 md.1997.


Postări Recomandate

Hehe, cunoastem. Si pe mine ma bantuie din liceu, iar permis am din anul II de facultate, dar abia acum (pe la fo 27 de ani) s-a putut, din varii motive. Oh well, better late than ... pedestrian :kick:

206160[/snapback]

:birthday: :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ktmbull: Nu e chestie de invatat. E chestie de ce vrei sa faci cu moto. Ce puteti voi cu ale voastre (de ex. mers lung pe sosea) eu nu pot, si invers... Dupa o vreme, daca ma satur de "tras de fiare" pe munti, cred ca o sa ma uit si eu catre un enduro-touring.

206154[/snapback]

DragosKTM mi-ai explicat in iarna si am bagat la cap cand nu vreau sa mai vad asfaltul EXC scrie pe mine!!! Oricum dupa primele experinte, parca prefer campul si muntii in locul soselei.

Respecte maxime :birthday:

206163[/snapback]

:kick: Pai da ca pe acolo nu te intalnesti cu masinisti "profesionisti" :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa traiesti shi s-o stapaneshti bine.

Dupa cum observi la detaliile despre bajatu', tot canion am. Alegerea e buna: este o excelenta motoreta entri leval. Sta bine pa shosea pana la 140, trage bine in munte, in orash eshti bashtan. Daca motoru' e ok nu consuma ulei, iar gaz itzi ia cam 6 in oras si 5 afara.

Sa nu faci hard cu ea, ca e grea. S-o respecti shi s-o intretzii dupa carte. Daca n-ai, intreaba-ma ca poate te ajut cu nishte copii.

Nu e scula de performanta dar e ok.

Asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa traiesti shi s-o stapaneshti bine.

Dupa cum observi la detaliile despre bajatu', tot canion am. Alegerea e buna: este o excelenta motoreta entri leval. Sta bine pa shosea pana la 140, trage bine in munte, in orash eshti bashtan. Daca motoru' e ok nu consuma ulei, iar gaz itzi ia cam 6 in oras si 5 afara.

Sa nu faci hard cu ea, ca e grea. S-o respecti shi s-o intretzii dupa carte. Daca n-ai, intreaba-ma ca poate te ajut cu nishte copii.

Nu e scula de performanta dar e ok.

Asfalt uscat.

207758[/snapback]

:birthday: mercic Floricel!

Cumva a ta e cea rosie cu anunt de vanzare? pe Dorobanti? :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

raspund eu: nu, a lu Floricel e verde si are si niste grilaje peste faruri (ca jeepu-urile)

208326[/snapback]

 

Pai si a mea are un grilaj peste faruri!! :kick: Asta este modelul filmat in Jurasic 2 parca :kick:

A mea e visinie :kick:

Uite si o poza:

 

Oricum am vazut de vanzare o cagiva verde acum vreo 2 luni -1luna 1/2 prin SM si cand a aparut anuntul in doua zile a si fost vanduta!! :blink:

Cand il sunam pe proprietar tocmai ce o vindea! :birthday: Imi place mult cum vine cu verdele ala :P

 

As fi vrut sa-l intreb diverse chestii pe Floricel despre intretinere! :ok: post-6154-1122274299_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

E un baiat in Constanta care are una. Se numeste Catalin 0722 502 342

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 years later...

Salut mai nea Florine am si eu la fel un canyon insa nus ce ulei sai bag i-am bagat 10-w 40 la dracu mi-se aprinde becu cand se incalzeste motoru am mai cititi pe un forum unde un om din state nu gaseste in manual decat agip 4t si a cautat omu .... pana la urma la intrebat pe ownner si cica 20-w50 SINTETYCH

CAM ASA A POSTAT OMUL

----------------------------------------------------------------------------

Hi, I have bought motorbike recently. It's Italian enduro Cagiva Canyon 500. It has single valve air/oil cooled engine with wet clutch. Now after 6000km I need to change motor oil in it but manual doesn't say which one shall I use... I found on the internet that recommended is 20W/50 but not sure if synthetic or half-synthetic. I was trying to find it this weekend in Dublin without luck ... only one closest I found is 15W/50 full synthetic but i think it's for car use. What would you recommend? And where to buy it? I hear that I can damage my engine if I use incorrect oil so I am bit worried.

Thank you,

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Finally got answer from previous owner...

Correct oil is SYNTHETIC 20W-50 ... current is AGIP SUPER RACING

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...