Sari la conținut

Consumul Mare La Scutere


luci_xxx2007
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 167
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Baga si tu benzina cu cifra octanica 95,rodajul e terminat?

Da.. osa bag dar nu stiu parca merge mai bine cu 1

 

aoleu imi cer scuze dar nu am vrut sa scriu de 4-5 ori cat am scris .. fara sa vreau scuze inca o data. Continui ideea . deci merge mai bine cu 100 sau 99 .. da rodaju e terminat . o sa incerc cu efix ! Multumesc si imi cer scuze inca o data! :(

 

ma puteti ajuta si pe mine! Am o dilema ...! Nu stiu ce ulei sa i mai pun . S-a terinat Motulul .. si nu am mai gasit si am luat castrol , in 2T , scuterul e in 2 T . dar am luat Ulei Mineral! Are cvea? Imi poate cauza ceva la motor? Ajutati-ma va rog!Multumesc :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine o sa vad daca fac aia 100km. Daca nu, o imping :D

 

Am facut consumul de 2 ori sa fiu sigur, imi ia 2.9% in regim forjat. Sa inteleg ca ar trebui sa fiu multumit :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate va toti plangeti de consum...daca ar fi 49 curat ...ati avea un consum decent ....dar atata timp cat bagi kit de 80 si vrei viteza si role si de toate...nu tresa de mai gandesti la consum...sunteti culmea...stiti cum faceti ...iti ei bmw-u si te plangi de consum...ai avut bani de bmw ai si de benzina :baldy:.

 

Da.. osa bag dar nu stiu parca merge mai bine cu 1

 

aoleu imi cer scuze dar nu am vrut sa scriu de 4-5 ori cat am scris .. fara sa vreau scuze inca o data. Continui ideea . deci merge mai bine cu 100 sau 99 .. da rodaju e terminat . o sa incerc cu efix ! Multumesc si imi cer scuze inca o data! :blink:

 

ma puteti ajuta si pe mine! Am o dilema ...! Nu stiu ce ulei sa i mai pun . S-a terinat Motulul .. si nu am mai gasit si am luat castrol , in 2T , scuterul e in 2 T . dar am luat Ulei Mineral! Are cvea? Imi poate cauza ceva la motor? Ajutati-ma va rog!Multumesc :blink:

 

Si eu in tzr am bagat castrol ...e rosu de culoare....eu am dat 20 RON pe 1litru ..sunt ff multumit nu scoate gram de fum ...bine ca motoreta e noua:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate va toti plangeti de consum...daca ar fi 49 curat ...ati avea un consum decent ....dar atata timp cat bagi kit de 80 si vrei viteza si role si de toate...nu tresa de mai gandesti la consum...sunteti culmea...stiti cum faceti ...iti ei bmw-u si te plangi de consum...ai avut bani de bmw ai si de benzina :baldy:.

 

 

 

Si eu in tzr am bagat castrol ...e rosu de culoare....eu am dat 20 RON pe 1litru ..sunt ff multumit nu scoate gram de fum ...bine ca motoreta e noua:D

Pai da si eu sunt multumit ... nu scoate fum deloc .. decat cand e motorul rece.. si sper sa lase depuneri eu am dat 21 de lei . dar o saa bag in continuare motul cu ce imncepusem !

 

Frate va toti plangeti de consum...daca ar fi 49 curat ...ati avea un consum decent ....dar atata timp cat bagi kit de 80 si vrei viteza si role si de toate...nu tresa de mai gandesti la consum...sunteti culmea...stiti cum faceti ...iti ei bmw-u si te plangi de consum...ai avut bani de bmw ai si de benzina :blink:.

 

 

 

Si eu in tzr am bagat castrol ...e rosu de culoare....eu am dat 20 RON pe 1litru ..sunt ff multumit nu scoate gram de fum ...bine ca motoreta e noua:D

Cat ai dat pe tzr ? si de unde ai luat-o ? S-o stapanesti sanatos! Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai da si eu sunt multumit ... nu scoate fum deloc .. decat cand e motorul rece.. si sper sa lase depuneri eu am dat 21 de lei . dar o saa bag in continuare motul cu ce imncepusem !

 

 

Cat ai dat pe tzr ? si de unde ai luat-o ? S-o stapanesti sanatos! Asfalt uscat!

 

TZR-ul a fost 1600 E ...am luato de la cineva din NT ..mio dat si garantie tot..o fost unic propietar omul si a avut grija de ea cand mi-a aduso ziceai ca e scoasa din fabrica :baldy: Uite bag si o poza ...dar nu vrea se vede rosul cum e in realitate(in realitate e de ala care sare in ochi:D )

post-24144-1216180608_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TZR-ul a fost 1600 E ...am luato de la cineva din NT ..mio dat si garantie tot..o fost unic propietar omul si a avut grija de ea cand mi-a aduso ziceai ca e scoasa din fabrica :baldy: Uite bag si o poza ...dar nu vrea se vede rosul cum e in realitate(in realitate e de ala care sare in ochi:D )

din ce an e?

post-40128-1216185363_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am iesit din rodaj am 600km. Acum consuma 3.6L dar eu merg mult seara constant cu 50 cand prind si semafoare sincronizate.. si merg asa 6km numa cu 50km/h

Cand era nou noutz parca consuma 2.6L. efix d la ce benzinarie e? rompetrol nu? Eu de cand l-am luat am bagat numai 95 de la MOL. Asa mi-a zis cineva daca vreau sa ma tina macar sa nu schimb benzina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am iesit din rodaj am 600km. Acum consuma 3.6L dar eu merg mult seara constant cu 50 cand prind si semafoare sincronizate.. si merg asa 6km numa cu 50km/h

Cand era nou noutz parca consuma 2.6L. efix d la ce benzinarie e? rompetrol nu? Eu de cand l-am luat am bagat numai 95 de la MOL. Asa mi-a zis cineva daca vreau sa ma tina macar sa nu schimb benzina.

 

"Cineva" ala te-a pacalit ...nare nici o legatura benzina daca o schimbi:)) :baldy: :blink: daca ii bagi una mai buna trage mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunteti la Motogp sa va traga scuterul cu o jumatate de secunda mai tare.La 2t trebuie cifra octanica mai mica deoarece arderea trebuie sa dureze mai mult. :blink:

urat asa :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...