Sari la conținut

Accident Nicolae Grigorescu


pachemon
 Share

Postări Recomandate

si mai tare @zero ia gandeste la urmatoarea posibila intamplare... tu pe moto + ei pe scuter fara echipement + o atingere usoara intre voi (ei incercand sa te depaseasca pe dreapta)= accident + moartea capriorilor (da cu capul de bordura). intrebare: ... (nu stiu daca mai are rost sa o pun)? ce ai face tu cu daunele tale si mai ales cu recuperarea lor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

draga pochemon .....eu sunt chiar sora scutierului "in slapi si fara casca " ..iar banuiesc ca esti cel cu echipament care i-a pus casca sub picior .........iti multumesc ptr asta , dar totusi nu crezi ca pentru a expune acest caz cu lux de amanunte ar trebui o aprobare din partea familiei ? incearca sa te pui in locul meu de ex: este fratele meu , si chiar daca este vinovat MA DOARE ! poate ca nu era chiar necesar sa dai atatea detalii ...........apreciez ca ai fost acolo , ca incercai sa imi ajuti fratele , eu eram intr-un tricou rosu ....consider ca pentru aceasta "neascultare" va trage destul ...nu crezi ?

 

 

draga pochemon .....eu sunt chiar sora scutierului "in slapi si fara casca " - ok

 

iar banuiesc ca esti cel cu echipament care i-a pus casca sub picior .........iti multumesc ptr asta - frumos din partea lui !

 

ar totusi nu crezi ca pentru a expune acest caz cu lux de amanunte ar trebui o aprobare din partea familiei ? - nu trebuie aprobare, forumul are rolul de a ne face sa invatam din greselile altora.

 

incearca sa te pui in locul meu de ex: este fratele meu , si chiar daca este vinovat MA DOARE ! - n-are legatura, este logic ca te doare

 

poate ca nu era chiar necesar sa dai atatea detalii - era foarte necesar

 

apreciez ca ai fost acolo , ca incercai sa imi ajuti fratele - frumos din partea lui !

 

Fratele tau sa bage la cap ! Apoi fratele tau este util, te asigur ca cel putin un scuterist fara casca si echipament citeste topicul asta si nu o sa intre in intersectie fara sa gandeasca. Apoi chiar merita sa traga, stii proverbul ala: aia semeni, aia culegi ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

draga pochemon .....eu sunt chiar sora scutierului "in slapi si fara casca " - ok

 

iar banuiesc ca esti cel cu echipament care i-a pus casca sub picior .........iti multumesc ptr asta - frumos din partea lui !

 

ar totusi nu crezi ca pentru a expune acest caz cu lux de amanunte ar trebui o aprobare din partea familiei ? - nu trebuie aprobare, forumul are rolul de a ne face sa invatam din greselile altora.

 

incearca sa te pui in locul meu de ex: este fratele meu , si chiar daca este vinovat MA DOARE ! - n-are legatura, este logic ca te doare

 

poate ca nu era chiar necesar sa dai atatea detalii - era foarte necesar

 

apreciez ca ai fost acolo , ca incercai sa imi ajuti fratele - frumos din partea lui !

 

Fratele tau sa bage la cap ! Apoi fratele tau este util, te asigur ca cel putin un scuterist fara casca si echipament citeste topicul asta si nu o sa intre in intersectie fara sa gandeasca. Apoi chiar merita sa traga, stii proverbul ala: aia semeni, aia culegi ?

 

 

 

mi se pare ca esti un pic cam rau , eu nu am zis ca fratele meu este nevinovat , doar ca nu cred ca ar trebui sa mai discutati la adresa lui ........si apoi hai sa fim seriosi cati pustani de 15-16 ani sunt pe strazi cu scuter ? muuulti ....aia crezi ca au vreun pic de minte ......NU ...ptr ca daca ar avea nu ar mai fi pe scuter ....din pacate asta e o varsta la care vrei sa fii rebel si te gandesti , ca stii ce faci indiferent de ce iti spun altii .......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt chiar sora scutierului "in slapi si fara casca " ..iar banuiesc ca esti cel cu echipament care i-a pus casca sub picior .........iti multumesc ptr asta , dar totusi nu crezi ca pentru a expune acest caz cu lux de amanunte ar trebui o aprobare din partea familiei ? incearca sa te pui in locul meu de ex: este fratele meu , si chiar daca este vinovat MA DOARE ! poate ca nu era chiar necesar sa dai atatea detalii ...........apreciez ca ai fost acolo , ca incercai sa imi ajuti fratele , eu eram intr-un tricou rosu ....consider ca pentru aceasta "neascultare" va trage destul ...nu crezi ?

 

sa stii ca nici eu nu am fost de acord cu scuterul si sincer ...si eu sunt soferita , cunosc regulile chiar m-am mirat ptr ca in prima zi cand i l-a luat l-a oprit un politist , dar l-a lasat sa plece , fara sa ii ceara acte , scoala , echipament ..etc ....ciudat , nu ?

 

NU!

 

pentru ca putea sa treaca copilul meu strada si sa dea peste el!!!!!!! pentru ca din pacate el nu gandeste la fel cum gandesti tu !!!

 

nu fac neaparat referire doar la fratele tau ci la specia de mobristi etc. care ne pun noua celorlalti viata si linistea in pericol,

 

nici macar nu stiu daca fratele tau a condus in acel moment scuterul sau "el fugitivo". imi pare nespus de rau de familia lui (am si eu copil) dar de el ...

 

iti aduci aminte cum il injurati pe bietul om care nu a avut decat vina sa fie la momentul si locul nepotrivit ? ia pune-te acum si in locul lui ... e greu nu?!?!?!?!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU!

 

pentru ca putea sa treaca copilul meu strada si sa dea peste el!!!!!!! pentru ca din pacate el nu gandeste la fel cum gandesti tu !!!

 

nu fac neaparat referire doar la fratele tau ci la specia de mobristi etc. care ne pun noua celorlalti viata si linistea in pericol,

 

nici macar nu stiu daca fratele tau a condus in acel moment scuterul sau "el fugitivo". imi pare nespus de rau de familia lui (am si eu copil) dar de el ...

 

iti aduci aminte cum il injurati pe bietul om care nu a avut decat vina sa fie la momentul si locul nepotrivit ? ia pune-te acum si in locul lui ... e greu nu?!?!?!?!!!

 

 

 

imi pare rau eu una nu am injurat pe nimeni , nici macar nu stiam exact cum s-a intamplat , daca ai observat cand am venit eu .....ptr ca atunci cand m-am pus langa el , te-ai bagat tu sa ii pui casca si imi spune-ai sa stau linistita ca nu e decat piciorul .......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ideea acestui toipc este ca altii sa invete din greselile altora!!!! numai prostii invata doar din greselile proprii (parere personala)

 

imi pare rau eu una nu am injurat pe nimeni , nici macar nu stiam exact cum s-a intamplat , daca ai observat cand am venit eu .....ptr ca atunci cand m-am pus langa el , te-ai bagat tu sa ii pui casca si imi spune-ai sa stau linistita ca nu e decat piciorul .......

 

exact cand ii puneam casca erai cu o tipa slabuta bruneta cu parul prins in coada si ii spuneai (citez din memorie): UITE NENOROCILTUL ALA CU TRICOU NEGRU PE EL ... SI AVEA SI VITEZA CA MI-AU SPUS OAMENII... NENOROCITUL DRACULUI (nu stiu daca tu sau cealalta persoana a spus si asta)"

 

AAAAA si tot respectul pentru tine pentru ca la un moment dat v-ati dat seama voi fetelor ca nu e taximetristul de vina si i-ati potolit si voi pe baieti!!!

Editat de pachemon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ideea acestui toipc este ca altii sa invete din greselile altora!!!! numai prostii invata doar din greselile proprii (parere personala)

 

 

 

exact cand ii puneam casca erai cu o tipa slabuta bruneta cu parul prins in coada si ii spuneai (citez din memorie): UITE NENOROCILTUL ALA CU TRICOU NEGRU PE EL ... SI AVEA SI VITEZA CA MI-AU SPUS OAMENII... NENOROCITUL DRACULUI (nu stiu daca tu sau cealalta persoana a spus si asta)"

 

AAAAA si tot respectul pentru tine pentru ca la un moment dat v-ati dat seama voi fetelor ca nu e taximetristul de vina si i-ati potolit si voi pe baieti!!!

 

 

ma confuzi , poate era altcineva , poate era sora mea cealalta , eu iti repet aveam un tricou rosu de cola , o pereche de pantaloni scurti de casa si cand am venit m-am pus langa el am inceput sa plang si ai venit tu si i-ai pus casca si ma dadeai in spate , imi spuneai ca nu are nimic , ca sa nu pun mana la picior .............iar eu nici nu am stiut care e taximetristul pana seara cand a spus un politist cine e soferul de la taxi ......eu daca ar fi dupa mine , as desfiinta tot ceea ce inseamna mers pe 2 roti pe drumurile publice ......

 

iar pe tine te-am remarcat tocmai ca il ajutai si te-am vazut cu genunchere si am zis "stai ca stie ce face " ......eu doar te rog daca se poate sa inchei acest subiect sau sa vorbiti despre aceste lucruri in general , nu despre fratele meu " ca e fara o doaga , etc" ...o fi asa , dar nu8 cred ca va da nimeni dreptul sa il criticati voi ............nici eu nu am spus niciodata ca acei motociclisti cu echipamente si super moto care trec cu 80-100/ora prin fata blocului ar avea ceva lipsa .....si eu am copii mici si imi este frica sa stii .............chiar si pe trotuar .....de cei pe 2 roti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma confuzi , poate era altcineva , poate era sora mea cealalta , eu iti repet aveam un tricou rosu de cola , o pereche de pantaloni scurti de casa si cand am venit m-am pus langa el am inceput sa plang si ai venit tu si i-ai pus casca si ma dadeai in spate , imi spuneai ca nu are nimic , ca sa nu pun mana la picior .............iar eu nici nu am stiut care e taximetristul pana seara cand a spus un politist cine e soferul de la taxi ......eu daca ar fi dupa mine , as desfiinta tot ceea ce inseamna mers pe 2 roti pe drumurile publice ......

atunci probabil te confund erau multe doamne si domnisoare (printre care unele chiar fffff dragute) care se invarteau pe acolo si plangeau de mama focului de parca ar fi murit cineva...

 

cat despre desfiintat intai hai la o tura prin oras cu mine cu motorul sa vezi ce pierzi sa vezi cum suntem noi astia si apoi sa dai cu noroi in noi astia din cauza carora a vrut si fratele tau "... macar un scuter". e o invitatie cat se poate de serioasa fara avea nici macar un fel de ... (stii tu la ce ma refer).

 

fii convinsa ca se vorbeste la general nu la obiect...

Editat de pachemon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi se pare ca esti un pic cam rau , eu nu am zis ca fratele meu este nevinovat , doar ca nu cred ca ar trebui sa mai discutati la adresa lui ........si apoi hai sa fim seriosi cati pustani de 15-16 ani sunt pe strazi cu scuter ? muuulti ....aia crezi ca au vreun pic de minte ......NU ...ptr ca daca ar avea nu ar mai fi pe scuter ....din pacate asta e o varsta la care vrei sa fii rebel si te gandesti , ca stii ce faci indiferent de ce iti spun altii .......

Cine si de ce i'a cumparat scuter? A muncit pentru el? Sau i l'a luat mami-tati si i l'a pus in brate fara sa'l invete cum se merge pe drumul PUBLIC?

Eu tot nu inteleg de ce parintii cumpara odraslelor scootere la varste d'astea la care se cred zmei. Le e frica ca se lasa de scoala? Ca se apuca de droguri? Cum mai spunea cineva: greu e sa fi parinte de adolescent in ziua de azi.

 

Bine ca a scapat totusi din acest eveniment, poate trage niste invataminte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca un scuterist ce invata sa zboare datorita inconstientei si prostiei sale... nu pot spune decat: "Si la mai mareeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar m-am mirat ptr ca in prima zi cand i l-a luat l-a oprit un politist , dar l-a lasat sa plece , fara sa ii ceara acte , scoala , echipament ..etc ....ciudat , nu ?

 

si se mai intreaba lumea de ce se circula in slapi si fara casca. :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si mai tare @zero ia gandeste la urmatoarea posibila intamplare... tu pe moto + ei pe scuter fara echipement + o atingere usoara intre voi (ei incercand sa te depaseasca pe dreapta)= accident + moartea capriorilor (da cu capul de bordura). intrebare: ... (nu stiu daca mai are rost sa o pun)? ce ai face tu cu daunele tale si mai ales cu recuperarea lor?

 

 

mi-as face casco la tine si nu mi-as face probleme :bigstar:

 

 

 

eu cind ies la plimbare, sau ma duc la serviciu, nu-mi pun intrebari din astea..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-as face casco la tine si nu mi-as face probleme :crack:

 

 

 

eu cind ies la plimbare, sau ma duc la serviciu, nu-mi pun intrebari din astea..

 

 

si daca ti-as spune ca nu indeplinesti conditiile din polita casco pentru despagubire si ramai cu buza umflata pana nu se rezolva cu vinovatul (care e mort din fericire pentru societatea de asigurari) :bigstar: ??????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dureros este ca lumea asociaza scuterul cu motorul ... Sunt putini soferi care respecta motociclistii. Asta se datoreaza in mare parte scuteristilor. Poate gresesc, dar eu asa vad lucrurile. Iar cand aud de manelisti, iau foc!

 

Dureros, desigur. E naspa sa te injure pe tine lumea, motociclist pasnic, care mergi perfect legal, din pricina scuteristilor astora satanisti care se dau pe o roata pe Magheru, merg cu 300/ora pe DeNeu, fac o gramada de zgomot in trafic cu tobele lor Yoshimura, merg fara permis, calca lumea nevinovata pe trecerile de pietoni etc. Ce sa zic, de asta sunt putini soferi care te respecta PE TINE. Daca gresesti in felul de a vedea lucrurile, asta e, o sa traiesti o viata intreaga cu frustarea asta, si anume ca ti se intampla TOCMAI TIE, din pricina mea. :bigstar:

P.S. Scuze tuturor, insa asta e un mesaj adresat doar celor care au apetitul nesabuit de a arunca cu noroi la intamplare, in speranta ca mai fac niste posturi aiurea. :crack:

Editat de andrew
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dureros, desigur. E naspa sa te injure pe tine lumea, motociclist pasnic, care mergi perfect legal, din pricina scuteristilor astora satanisti care se dau pe o roata pe Magheru, merg cu 300/ora pe DeNeu, fac o gramada de zgomot in trafic cu tobele lor Yoshimura, merg fara permis, calca lumea nevinovata pe trecerile de pietoni etc. Ce sa zic, de asta sunt putini soferi care te respecta PE TINE. Daca gresesti in felul de a vedea lucrurile, asta e, o sa traiesti o viata intreaga cu frustarea asta, si anume ca ti se intampla TOCMAI TIE, din pricina mea. :bigstar:

P.S. Scuze tuturor, insa asta e un mesaj adresat doar celor care au apetitul nesabuit de a arunca cu noroi la intamplare, in speranta ca mai fac niste posturi aiurea. :crack:

 

Nu vreau sa intru in polemica. Ideea e simpla. In aproximativ 90% din accidentele in care sunt implicate motociclete, motociclistii sunt victime fara vina. Fie ei si cu tobe Yoshimura :laugh: In schimb, cand e vorba de scuter situatia se schimba. Explicatia e simpla. Majoritatea nu cunosc legislatia, iar media de varsta este mult mai mica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa intru in polemica. Ideea e simpla. In aproximativ 90% din accidentele in care sunt implicate motociclete, motociclistii sunt victime fara vina. Fie ei si cu tobe Yoshimura :bigstar: In schimb, cand e vorba de scuter situatia se schimba. Explicatia e simpla. Majoritatea nu cunosc legislatia, iar media de varsta este mult mai mica.

 

 

corect!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

atunci probabil te confund erau multe doamne si domnisoare (printre care unele chiar fffff dragute) care se invarteau pe acolo si plangeau de mama focului de parca ar fi murit cineva...

 

cat despre desfiintat intai hai la o tura prin oras cu mine cu motorul sa vezi ce pierzi sa vezi cum suntem noi astia si apoi sa dai cu noroi in noi astia din cauza carora a vrut si fratele tau "... macar un scuter". e o invitatie cat se poate de serioasa fara avea nici macar un fel de ... (stii tu la ce ma refer).

 

fii convinsa ca se vorbeste la general nu la obiect...

 

 

 

iti multumesc de invitatie ! insa eu nu m-as urca pe asa ceva nici macar de proba , am carnet cat B de 11 ani , nu am avut nici macar o zgarietura in acesti ani , sunt ff atenta in trafic , ptr ca tu in trafic trebuie sa gandesti si ce are de gand sa faca cel de langa tine , insa cum am spus sunt total impotriva "celor 2 roti " ........si pana o sa mor nu ma va convinge nimeni ca e cool ...o fi , dar eu nu vreau sa incerc ................in ceea ce priveste cazul fratelui meu , da i-a luat tata scooter ptr ca vroia si el neaparat , chiar vroia sa se angajeze sa munceasca numai sa isi cumpere scooter ..........acum fi sigur ca nu ii mai trebuie , daca il mai aud ii rup chiar eu picioarele .........pana la urma asta a fost soarta ........... :bigstar:

 

aaaa...si inca ceva .........multumesc ca i-ai pus acea casca sub picior ........a fost "casca salvatoare " .......nu mai vreau sa mai comentez pe acest subiect , va trage destul dupa acest accident ....

Editat de mommy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...