Sari la conținut

Ajutor


Vladutz26
 Share

Postări Recomandate

Cat de puternic e un 250 in 2t ktm din 1999, se poate invata calatirul pe el sau pur si simplu e prea puternic? :crack:

http://bikeshop.ro/handler.php?tip=am&...amp;zoom=1#foto asta e mototcicleta, am bagat nasu la ea deoarece nu am gasti nici un 125 convenabil, deci ceva pareri?

Va rog ajutatima nu vreau sa iau ceva si sa constat ca nu pot sa ma dau cu el :bigstar: .

Multumesc anticipat. am 16 ani fara prea multa exp pe moto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este un motor foarte puternic si usor..de invatat te poti invata cu el dar la inceput o sa-l posetezi o gramada..vorba aia si hayabusa stie sa mearga cu 30 kmh...asa ca la inceput o sa ii dai mai usurel..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mobra atat in 2 timpi si un malaguti f12 tot in 2, ktm acela de pe bikeshop merita bani ca asa din poze arata bine, ca model cum e si consumul cat papa la suta ca nu am gasit nimic concret pe net.

La echipament ce e un must have ca sa zic asa in afara castii si a manusilor.

 

Maine cica sa ma duc sa o iau, sa renunt la idea de a lua una asa mare si sa mai caut mai mica sau sa o iau pe asta? am nevoie de pareri de la oameni avizati urgent multumesc mult.

Editat de Vladutz26
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ei na...te duci, o vezi, TE DAI CU EA, si daca te crezi in stare o iei...

 

Dar vezi ca o sa fie un pic diferita de mobra sau malaguti :kiss:

 

Bafta!

 

P.S: De ce vrei 2t?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:kiss:

 

Cauta si un DR350. Nu mi se pare o idee buna sa iei 2t doar pentru ca nu gasesti 4t...

 

Repet...te dai cu ea si vezi daca iti place. Ii aiurea sa iei un 2t destul de puternic fara sa fi mers niciodata pe unul sau macar pe ceva asemanator.

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea as vrea 125 ca vreau sa o mai folosesc si cand oi mai creste sa se dea si tata, etc.

Deci ce mototr ati recomanda pe la 2500 de euro la mana a 2 de preferabil KTM, in 2 timpi in 4 timpi nu conteaza si nu prea as vrea mai vechi de 2000 de 200 sau 250, daca stiti din toata tara asta asemenea motor va sunt recunoscator. Dar sa fie ceva micut ca sa zic asa gen Ktm ala de 250 in 2 timpi e si jos si usor numai bun pentru un copil dar prea puternic :kiss: .

Multumesc anticipat.

Editat de Vladutz26
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce vrei tu e destul de greu de gasit.

 

(2500eu+Ktm+usor+mic de inaltime+enduro+mai nou de 2000)...slabe sanse.

 

Cauta un Suzuki DR350. Alt model nu imi vine in minte acuma.

 

CONTEAZA F MULT DACA E 2T SAU 4T!!!

 

La KTM intretinerea e mai complicata. Trebe intretinut, nu-i chiar asa ca ti-l iei si gata. Mai ales 2t-urile necesita intervale mai dese de intretinere/reparatii.

 

Tre sa te hotarasti la ce il folosesti...vrei hard enduro?, vrei ture? vrei rally?

 

Eu zic ca la nivelul la care esti acum (16ani, vrei sa se dea si tata pe el, nu sti cum se misca un 4t, un 2t etc) sa te mai documentezi putin inainte sa te arunci pe unul. Mai cauta pe net, dar cel mai important incearca sa te dai cu mai multe tipuri de motoare sa vezi ce iti place.

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am dat pe un Aprilia rx 125, adica mic si usor ca model am obs ca ktm exc 250 2t are 92 mm cu amortizorul dat la maxim pe spate si ca dimenisuni pare destul de micut in comparatie cu rx 125 care este urias chiar daka este de 125. Stiu ce poate 2t si 4t la motoarele mici pana in 125 dar mai sus nu prea m-am documentat ca nu m-a intereseat eram axat pe 125 dar.......

Oricum o sa ma duc maine sa cad ktm acela de la tg mures cine poate veni cu mine un rider cu ceva experienta prin zona si cu chef de plimbare? as fi foarte recunoscator.

MULTUMESC ANTICIPAT.

P.S.: Eu stau in zona comarnic chiar langa DN1 mergem cu masina tatalui meu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mobra atat in 2 timpi si un malaguti f12 tot in 2, ktm acela de pe bikeshop merita bani ca asa din poze arata bine, ca model cum e si consumul cat papa la suta ca nu am gasit nimic concret pe net.

La echipament ce e un must have ca sa zic asa in afara castii si a manusilor.

 

Maine cica sa ma duc sa o iau, sa renunt la idea de a lua una asa mare si sa mai caut mai mica sau sa o iau pe asta? am nevoie de pareri de la oameni avizati urgent multumesc mult.

 

 

daca vrei sa faci enduro pe o motocicleta in 2 t , "must have" sunt toate...de la cizme genuchiere platosa casca ..... nu manushile sunt cele mai importante..i-ati genuchiere serioase prima oara si cizme..eu unul nu as putea sa ma dau fara unul dintre aceastea....

Editat de CostinTudor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am zis de casca si de manusi ca le am deja de la scuter, casca de speed dar merge si manusi de piele cu insertii de carbon Spyke. La genunchiere ce marca recomandati care s anu ma usuce la buzunar?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am zis de casca si de manusi ca le am deja de la scuter, casca de speed dar merge si manusi de piele cu insertii de carbon Spyke. La genunchiere ce marca recomandati care s anu ma usuce la buzunar?

 

 

Aoleo...casca speed=firbere de creier, manusi piele=chinuiala maxim pt maini...dar tu decizi...yo spun ca trebuie 1000euro minim pt echipamente mai ales daca vrei un 2t 250

 

sugerz urmatoare:

casca lazer mx6 e foarte bun + pret acceptabil

manusi fox, shift, scott oricare

cotiere ufo fullflex

genunchiere ufo profi

cizme TCX Space

ochelar : scott

shield ufo

pantalon + tricou fox shift sau care vrei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e ce am momentan nu ce ramane definitiv :kiss: .

Multumesc mult de sfaturi maine ma duc sa imi iau bestia.

Exista ochelari de cross in care sa incapa si niste ochelarid e vedere marisori?

Editat de Vladutz26
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

800 Euro.Honda 2 T 1.25 racire cu apa frina disc fata,cu acte Elvetia,nerulata la noi,adica optic si tehnic super ok .

700 Euro.Suzuki 2 T 1.25 racire cu aer,frina tambur fata,cu acte Elvetia,nerulata la noi.

Daca intereseaza pe cineva,sunati la 0724.859992

 

 

Numai Bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In Romania nu gasesti nimic in afara de tigani si tepe :kiss: . Daca stiti vre-un ktm exc 250 2t in zona Sinaii si in jurul ei adica Brasov BUcuresti etc. lasati un msg Multumesc mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe la noi sunt cam rare motoareale BUNE si IEFTINE cum vrei tu,eu zic sa te mai gandesti daca sa iei 2 timpi sau 4,hai sa iti dau un exemplu: eu inainte sa ma apuc de enduro am avut de strada si am avut motoare cu ceva caluti:100+, cand m-am apucat de coclauri am zis ca iau un 250 2timpi, zis si facut l`am luat (in mintea mea..ce poate sa faca asta de 250??) in prima iesire in care am avut`o in gasca am cazut de vreo 30 de ori, 2 TIMPI nu te ajuta ca un 4 Timpi in enduro, 2 timpi trebuie sa il tzi tot in ture sau din ambreaj ceea ce o sa iti fie foarte greu la inceput, sa mergi cu el pe drum drept sau pe dealuri usoare nu e greu, dar sa faci enduro nu e chiar usor cu el, acum e alegerea ta, uitate si la echipament !! COMPLET: Casca+Ochelari,Platosa+Cotiere,Genunchere+Cizme ! ca o sa ai nevoie.

 

Bafta in alegerea mobrei si a echipamentului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Am gasit am cumparat am testat :D . Azi prima zi de dat e o bestie, dar nu mi se pare ceva exagerat de greu de controlat din prima zi innamolit tot pana la jumatate motorului. Am probleme cu opritul ca o cam inec pentru ca merg cu ea subturata si e o mica problema dar ma descurc. Multumesc tuturor pentru sfaturi. Modelul este un 250 exc din 2000 luat de la motomania cu 2500 de euro. Va astept la Comarnic sa ma mai invatati si pe mine ;). MUUUUULT NOROI va urez.

Editat de Vladutz26
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...