Sari la conținut

Motoare Enduro De 125


frodo92
 Share

Voteaza  

16 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Ma pregatesc sa achizitionez un motor enduro de 125cmc si m-am gandit la modelele urmatoare:

Honda Xr125-l nu are frana disc spate, racire pe aer, 4t - 12cp

MZ Sx125 4supape pe cilindru, 15cp, frane disc, racire apa

Yamaha dt125r una care arata bine costa cam mult... ~1600euro dar gasesti si mai ieftine

Yamaha xt125R nu stiu mare lucru despre ea dar este cea mai noua, moderna, motor pe injectie,4t, 11cp, discuri

 

Ce ati cumpara daca ar fi primul vostru motor si de ce? Voi tine motorul 1 an si jumatate si vreau sa fiu foarte multumit de el, sa ma distrez, sa mearga bine. O sa ma dau pe forestier, prin padure si la tzara. Sunt destul de pretentios si la aspect. Va rog sa ma faceti sa stiu ce vreau. Multumesc anticipat si as vrea daca se poate sa raspundeti ontopic si cand votati sa argumentati de ce ati facut acea alegere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca mai ai putina rabdare(octombrie) iti vand tie DT'u meu si ieftin inca. Numa nu ne mai bombarda cu topicuri.

De ce DT? Pentru ca le lasa in praf pe toate celelate si pe offroad si pe onroad. Multumit?

 

Am zis ca nu o sa mai vorbesc cu tine pana nu iti iei motocicleta si uite ca nu m-am tinut de cuvant, dar acuma serios ca asa o sa fie.

 

Sper ca ai bagat la bostan ce ti-am zis :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok Schumy, mersi. Vad ca parerile sunt impartite...

 

Va rog, cand votati sa argumentati, ca multi ati votat fara sa ziceti nimic. A votat cineva mz-ul, de ce? :-??

 

Alte pareri?

Editat de frodo92
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Yamaha DT 125 R---2 Timpi pentru ca e un 125 si trebe forta,mai ales unui enduro.

ps:parca a tai nu au mai vrut sa iti cumpere?

dar Husqvarna nu-ti place?e cam cel mai puternic la 125cc :kiss:

WR sau SM...rotile si putin aspect difera..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Yamaha DT 125 R---2 Timpi pentru ca e un 125 si trebe forta,mai ales unui enduro.

ps:parca a tai nu au mai vrut sa iti cumpere?

o sa-mi cumpere, in cel mai fericit luna asta, sau la inceputul lui august cand vin din concediu. Mersi pentru vor si argumente. Cam asa e, la un enduro ii trebuie putere si un 125 4t cam duce lipsa.

 

dar Husqvarna nu-ti place?e cam cel mai puternic la 125cc :kiss:

WR sau SM...rotile si putin aspect difera..

da man, unt interesante si performante insa sunt mult mai scumpe. Un dt bun il iau pe 1300-1400 din germania, un wre abia incepe de la 1600...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

yamaha dt si husqvarna wre

nu ne mai bombarda cu topicuri cum zice schumy!!!!!

 

daca ,cauti bine husqvarna gasesti si mai ieftin.dar nu gasesti piese in ro !!!!!!!!!!!

oricum nu stiu de ce cei de pe mobile zic ca wre-ul are 9kw//10hp?cu limitator oare ???ca nu inteleg!!!!!!!! in mod normal ar trebui sa aibe cam 25 de cai nu>?

 

hai ca nu i off topic!

Editat de rider_thetiger
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

yamaha dt si husqvarna wre

nu ne mai bombarda cu topicuri cum zice schumy!!!!!

 

daca ,cauti bine husqvarna gasesti si mai ieftin.dar nu gasesti piese in ro !!!!!!!!!!!

oricum nu stiu de ce cei de pe mobile zic ca wre-ul are 9kw//10hp?cu limitator oare ???ca nu inteleg!!!!!!!! in mod normal ar trebui sa aibe cam 25 de cai nu>?

 

hai ca nu i off topic!

Care-i problema ta ciocoflendere? Fac cate topicuri vreau k nu e forumu' lu' tactu, ok? Ai vreo problema? Du-te frate pe alt topic k nu te oblig eu sa imi raspunzi si incearca sa vorbesti mai normal cu mine ca nu ma cunosti, n-ai copilarit si nu te tragi de sireturi cu mine ca sa-mi spui mie ce sa fac, ok? Eu nu m-am bagat peste tine, nu te baga si tu, muta-te mai incolo daca nu-ti comvine ceva, nu esti obligat sa citesti ce scriu eu. Parca forumul asta avea si buton de Ignore, il poti folosi.

Si inca ceva: tre sa fii mare endurist, tare priceput, de recomanzi tu wr/wre la un incepator de 16ani. Peace man si ocoleste-ma daca nu ma placi dar nu ma mai stresa si tu ca e plin forumul asta. M-am mutat pe aria enduro pt ca am observat ca aici sunt oamenii mult mai seriosi, nu sunt bucuresteni prea multi, dinaia cu reisere si erseuri, gixeruri, de se dau cu 300 si nush cat. Peace :burnout:>- si nu incerca sa-mi dai reply sau pm-uri ca nu ma voi obosi sa le citesc. Bafta

Editat de frodo92
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa-mi cumpere, in cel mai fericit luna asta, sau la inceputul lui august cand vin din concediu. Mersi pentru vor si argumente. Cam asa e, la un enduro ii trebuie putere si un 125 4t cam duce lipsa.

 

da man, unt interesante si performante insa sunt mult mai scumpe. Un dt bun il iau pe 1300-1400 din germania, un wre abia incepe de la 1600...

Tu ai mers pe vreun motor 125 4T de zici ca nu are putere? :burnout:

On:Am votat Yamaha Xt125 R

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BANAL .GENUL FRODO.TOATA LUMEA SPUNE CA ESTI STRESANT SI DE ASTEA ,EU TI-AM SPUS CE MI-A ZIS SCHUMY ODATA 'CELE MAI BUNE PTR ENDURO IS WRE- URILE SI DT-URILE LA CLASA 125 SI INTRE ELE SA ALEGI!"

TE TRAG DE SIRET CAND AM CHEF EU, CA PREA ITI ZBOARA NASU PE FORUM,ORICUM AM SA VORBESC CU VRE UN ADMIN

Editat de rider_thetiger
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BANAL .GENUL FRODO.TOATA LUMEA SPUNE CA ESTI STRESANT SI DE ASTEA ,EU TI-AM SPUS CE MI-A ZIS SCHUMY ODATA 'CELE MAI BUNE PTR ENDURO IS WRE- URILE SI DT-URILE LA CLASA 125 SI INTRE ELE SA ALEGI!"

TE TRAG DE SIRET CAND AM CHEF EU, CA PREA ITI ZBOARA NASU PE FORUM,ORICUM AM SA VORBESC CU VRE UN ADMIN

Vre Un se scrie "vreun" bai ciocoflendere. Cand ai chef sa te tragi de sireturi, trage-te de sula, daca ti-o gasesti, abia ti-o mai lungesti si tu. Ca vad k esti un virgin dinala prost si idiot, parac ai fi bucurestean, zau. Du-te in treaba ta si vezi ca nu e nevoie sa-mi scrii cu majuscule. Nu te obosi sa dai reply k am dat eu ignore. Pa fraiere! aa...si lumea vorbeste, prostii asculta :D) deci ia viteza.

 

Tu ai mers pe vreun motor 125 4T de zici ca nu are putere? :burnout:

On:Am votat Yamaha Xt125 R

Nu trebuie neaparat sa merg pe un 4t 125 ca sa-mi dau seama daca are putere pentru ce vreau eu sa fac. Am vazut sute de clipuri, am vorbit cu proprietari si m-am convins. Bafta si tie. Peace. mersi pentru post

 

Topic inchis :blbl: Stiu ce motor vreau. Pace si voua si la cat mai multi km fara incidente. Mult noroi sau asfalt uscat. salutari!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vre Un se scrie "vreun" bai ciocoflendere. Cand ai chef sa te tragi de sireturi, trage-te de sula, daca ti-o gasesti, abia ti-o mai lungesti si tu. Ca vad k esti un virgin dinala prost si idiot, parac ai fi bucurestean, zau. Du-te in treaba ta si vezi ca nu e nevoie sa-mi scrii cu majuscule. Nu te obosi sa dai reply k am dat eu ignore. Pa fraiere! aa...si lumea vorbeste, prostii asculta :blbl:) deci ia viteza.

 

 

Nu trebuie neaparat sa merg pe un 4t 125 ca sa-mi dau seama daca are putere pentru ce vreau eu sa fac. Am vazut sute de clipuri, am vorbit cu proprietari si m-am convins. Bafta si tie. Peace. mersi pentru post

 

Topic inchis :burnout: Stiu ce motor vreau. Pace si voua si la cat mai multi km fara incidente. Mult noroi sau asfalt uscat. salutari!

Ce motor iti cumperi pana la urma?Sa sti ca Xt125r are 10cai dar e si usor doar 106 kg.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce motor iti cumperi pana la urma?Sa sti ca Xt125r are 10cai dar e si usor doar 106 kg.

da man, stiu , dar xt nu-mi place asa ca raman la dt, daca imi vine mie ceva pe cap si vreau 4 atunci iau mz-ul. Dar primul in viziunea mea ramane dtr. Ms mult. multa bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu va suparati pe mine, dar pt niste baieti fara motoare aveti la posturi o gramada. Io in locul vostru mi-as lua dt'u ala sau ce vreti voi cat mai repede ca va trece vara.

 

Tu ai mers pe vreun motor 125 4T de zici ca nu are putere? :burnout:

On:Am votat Yamaha Xt125 R

 

Da tu fecior cu scuter, ai mers?

 

Mah io nu inteleg. Nici macar carnet moto, da unii is experti in motociclete. Baiete, tu ai vazut in viata macar un dt pus pe lg un xt de le cunosti asa bine? Ii o diferenta foarte mare intr-o scuteru tau si motocicleta mea. Iti promit io.

 

In continuare ma amuz singur de tot felu de membri care nu au nici carnet, da au mai multe posturi decat mine si membrii mult mai vechi si cu experienta in motociclism nu in povesti, desi nu au motocicleta, nici carnet si is abia de un an pe forumul asta.

 

Nu am nimica cu voi, dar pana nu am avut motocicleta am postat de 3 ori pe forum. Ii una sa ai motocicleta sau sa fi avut si ii alta sa ai bicicleta sau scuter.

 

Numa bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu va suparati pe mine, dar pt niste baieti fara motoare aveti la posturi o gramada. Io in locul vostru mi-as lua dt'u ala sau ce vreti voi cat mai repede ca va trece vara.

 

 

 

Da tu fecior cu scuter, ai mers?

 

Mah io nu inteleg. Nici macar carnet moto, da unii is experti in motociclete. Baiete, tu ai vazut in viata macar un dt pus pe lg un xt de le cunosti asa bine? Ii o diferenta foarte mare intr-o scuteru tau si motocicleta mea. Iti promit io.

 

In continuare ma amuz singur de tot felu de membri care nu au nici carnet, da au mai multe posturi decat mine si membrii mult mai vechi si cu experienta in motociclism nu in povesti, desi nu au motocicleta, nici carnet si is abia de un an pe forumul asta.

 

Nu am nimica cu voi, dar pana nu am avut motocicleta am postat de 3 ori pe forum. Ii una sa ai motocicleta sau sa fi avut si ii alta sa ai bicicleta sau scuter.

 

Numa bine

Am mers si pe enduro da nu asta e problema.Cand a zis ca XT125r nu are putere vroiam sa stiu si eu pe ce se bazeaza cand face afirmatia asta.Iti zic eu ca daca el nu s-a urcat niciodata pe vreun motor o sa i se para o "bestie" si XT125.Eu zic sa nu te mai lauzi atat ca ai tu DT si etc.OK?Ca nu e vreo racheta super-sonica.

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Topic inchis , stiu ce motor vreau, acum astept sa vad cand pot merge sa-l iau. Mersi mult tuturor pt sfaturi si peace.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mers si pe enduro da nu asta e problema.Cand a zis ca XT125r nu are putere vroiam sa stiu si eu pe ce se bazeaza cand face afirmatia asta.Iti zic eu ca daca el nu s-a urcat niciodata pe vreun motor o sa i se para o "bestie" si XT125.Eu zic sa nu te mai lauzi atat ca ai tu DT si etc.OK?Ca nu e vreo racheta super-sonica.

Bafta

 

Bai copile, da am zis io ca ii o racheta?

O zis ca ii trebe enduro si iam zis enduro. Ce vrei? Flori?Xt'u ii motocicleta de strada, uitete cum arata. Mai merge pe un macadam subtire, da in padure imi inghiti fumu de la dt.

Si cand o sa ai si tu motocicleta o sa vorbim ca motociclisti. Momentan nu ai nici carnet, nici motocicleta. Am mers si eu pe scuter da nu ii moto. Asa ca te rog, am ceva km fata de tine pe motocicleta. :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...