Sari la conținut

Muzica La Intruniri


alex
 Share

Ce gen de muzica ati dori sa se cante la intruniri?  

174 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 68
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

M-as strica de ras sa aud manele la Snagov .... :) :angry: :angry:

 

Ar merita, cred ca ar scapa nici un manelist nebatut, nelovit de vreo sticla ... deci ... sa fie manele in cazul asta ... si sticle multe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am votat rock clasic pt. ca este cea mai sincera muzica.

Muzica romaneasca ma dezamageste.De fapt Bitman asta ma enerveaza teribil.Desperado nu imi place...lista poate continua...Ciudat mi-a placut foarte mult si am tinut sa-l felicit pe vocalistul de la Defender (chiar daca au cantat in ungureste)..la intalnirea de la Gheorghieni 2002 ....au cantat curat !..plus finishul cu niste melodii de baza de la Metallica mi-au incantat auzul.Muzica face foarte mult la intalniri ergo trebuie aleasa cu grija si pricepere.Ce sa mai zic..mi-ar mai place un Cargo,Iris..si pt. atmosfera nu ar prinde rau niste Implant pt. Refuz !..

 

...am uitat de MC Vasile ...cand ma trezesc cu durerea de cap de rigoare dupa coniac..sa dea trezirea in camping ..."eiii dimineata pi racoariiiiiiiii" :) ...

 

..numai bine...

 

..ps:e bine ca se discuta..parerile tuturor vor face ca intalnirile sa fie din ce in ce mai reusite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar merita, cred ca ar scapa nici un manelist nebatut, nelovit de vreo sticla ... deci ... sa fie manele in cazul asta ... si sticle multe

Lasa ca data trecuta unu din tzaranii de prin snagov l-a batut pe solistul unei formatii...

Eu am glumit ... de ce l-a batut? Desi daca ai zis ca e tzaran .. nu mai are rost intrebarea mea ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar merita, cred ca ar scapa nici un manelist nebatut, nelovit de vreo sticla ... deci ... sa fie manele in cazul asta ... si sticle multe

Lasa ca data trecuta unu din tzaranii de prin snagov l-a batut pe solistul unei formatii...

Eu am glumit ... de ce l-a batut? Desi daca ai zis ca e tzaran .. nu mai are rost intrebarea mea ...

Pentru ca e un cioban idiot...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu toate ca sunt ascultator de Heavy metal ar merge si ceva mai spre Rock Clasic ptr ca intradevar cum a zis careva nu maerita sa bagi " extreme" ptr 30-40 de persoane. Cat despre trupele noastre putine mai au de zis cate ceva le numeri pe degete. In special Holograf care mai au putin si o trec pe manele, deja domnul Bitman si-a tras look-ul de rigoare (zici ca e ceausescu de cand umbla grizonat). Si-a luat si el motor ( ca da bine ) si cum chiar el a zis-o s-a speriat de ce poate motorul ( ce s-o fi asteptand el de la un BMW RS1200, sa mearga in reluare ?!). Pacat de motorul ala. In concluzie parerea mea ca mai bine baga un baiat istet la butoane si sigur da muzica mai buna decat stiu ai nostrii sa faca ( repet nu ma refer la toti).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

... Si acum pentru toti motociclistii care au vulturul desenat pe rezervor, din partea mea A.C.M. cat si pentru toate fetele frumoase care o sa danseze pentru noi pe scena - ca sa avem si noi ce sa aratam la Chef de chef pe Pro TV ; sa dea Dumnezeu Mertzane la toata lumea; ... si pentru domnul D.V.D. care m-a plimbat si pe mine cu motorul cu 350 km/h fara casca si mi-a recomandat sa-mi cumpar cu banii de la concert o busa, un cantec din partea mea ACM si pentru ....

 

Ei? Cum ar fi??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incearca sa aduci si tu trupe pe toate gusturile cum au fost in vama veche la stufstoc oricum ideea e sa fie rock nu cacaturi cum au fost la bacau Daca ar fi dupa mine as chema trupe gen vita de vie, implant pt refuz ,luna amara,coma..........si multe altele pe care nu are rost sa le insir

Oricum nu sunt de acord sa mergi pe trupe ce canta muzica grea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

La intruniri e bine sa alterneze putin stilurile.... nu poti aduce muzica pt toate lumea dar poti incerca :P

 

Dupa mine e important sa aduci trupe de show... adica trupe care sa stie sa faca/intretina atmosfera. Nimeni nu vrea sa vada ce bun e chitaristu x care tot concertu e cu ochii pe grif si nu prea misca, la fel cum nimeni nu vrea sa auda onanii pseudo romantice a la Homograful de acum ...

Cateva trupe de show:

Desperado, Antract, Nightlosers, Quo Vadis, Cargo (nu fac ei show mare da is iubiti de bikeri), PHOENIX (nu i-am vazut pana acu la nici o intrunire...da tare mi-as dori sa ii vad)...si pentru macel Trooper si Cash.

 

Oricum, la intruniri altceva decar ROCK nu se concepe... din principiu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimabile araya, mi-ai luat-o inainte. Si io vroiam sa ma iau de el. CE muzica e aia? E muzica de ghetou. Iti place ghetoul, vrei sa trransformi intalnirile in niste adunaturi de ghetou? Si ce da asa bine in Biker-Boys? Ca io nu am vazut nimic interesant acolo. La filmu ala m-am saturat de ciori. Nici platit nu l-as mai vedea iar. In privinta muzici cel mai apropiat de gusturile mele a fost Bucur. Cu stima domnule.

Bucur  Posted on Oct 9 2003, 09:30 AM

Oricum, la intruniri altceva decar ROCK nu se concepe... din principiu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

Sebastian nu-i cioara, e martian! hehehe nu i-ati vazut avatarul? oricum, rock-ul e singurul gen muzical care se preteaza la asemenea manifestari! in plus, trebuie sa mai shi gandesti versurile alea shi sa le interpretezi...da, o dau in alte chestii...ce vroiam sa spun e ca multora nu le place rock-ul din lipsa de activitate cerebrala..."mai bine ascult stau dupa bloace shi dau in cap ('tule muma-n ... de ciori imputite, daca nu erau ei nu era nii stilul asta) shi eventual sa si fac asta decat sa incerc sa gasesc mesajul din niste versuri gandite..." asta e! prosti sunt pe toate drumurile!

 

manelisti=melteni

houseri/rapperi, etc.=melteni emancipati dom'le (asta nu mai stiu cine a spus-o da' mi-a placut la nebunie)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar hip-hop/rap ar fi o stupiditate la o intalnire de bikeri, eventual ar fi doar pe placul vreunor baieti de baieti cu plastociclete. Pentru noi astia mai normali (!) eu as spune ca nu se compara nimic cu un riff din Rammstein (sau formatia voastra favorita). Dintre trupele romanesti cel mai mult imi plac cei de la Cargo, dar nici Desperado nu sunt de ici de colo. Dupa cum spunea insa si Dobrescu, este si problema banilor si a preferintelor sponsorilor. Dar sunt sigur ca la o adica Holograf ar putea fi convinsi sa lase miorlaielile curente si sa ne aduca aminte de vremurile bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie mi se pare prostie chestia asta cu excluderea stilurilor muzicale doar ca "par" prosti cei ce o fac/asculta. eu ascult de la rap, rock pana la clasica si romaneasca.

esti chiar copil daca zici ca raperii sunt melteni emancipati. daca ai asculta niste rap underground sa auzi rime puse super bine si CU mesaj...chiar tare de multe ori. una este bug mafia care asculta cocalarii in masinis si alta este the roots, talib, sau hi-tek. multi nu au auzit de astia si isi dau cu parerea ca sunt melteni...apoi ma intorc la rock: cine as fi eu sa zic ca Marilyn Manson este un dobitoc care canta numai tampenii si innebuneste pustanii din armata, facandu-i sa-si omoare camarazii? gusturile nu se discuta, chiar daca ti se pare idioata muzica nu-stiu-care. imi place hip-hop, rock, trance, romaneasca, clasica LA FEL DE MULT. pe fiecare cd-u am o groaza de melodii amestecate ca gen, tocmai fiindca cred in diversitate si nu ma dedic orbeste (cu spirit de turma) unui gen care "mi se pare" ca ma reprezinta cel mai mult. nu ma reprezinta hainele negre mulate, si nici cele largi colorate...ma imbrac dupa bunul gust ... so asta cu eu sunt rocker si nu suport rapul si invers sunt probleme existentiale pe care le depasesti la o anumita varsta.

traiasca muzica buna, orice gen o fi ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bob, era vorba de muzica ce se asculta intruniri. ce asculti tu la tine acasa este un subiect total diferit.

daca tu crezi ca la o intrunire de motociclisti va avea succes muzica clasica sau ce propui tu acolo, atunci da-mi voie sa am dubiile mele. cand ai o mare de oameni in acelasi loc intotdeauna trebuie sa te gandesti la ceva care sa prinda la toti, nu doar la gusturile personale. in cazul de fata, eu cred ca ar fi rock-ul de calitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat ca la ultima intrunire Pro-bike Snagov au fost problemele de sonorizare care au fost caci au cantat acolo niste baieti grozav de bine, i-am auzit prima oara si m-am simtit minunat. Deja ma gandesc la intrunirea de anul aviator cand o sa iau mai in serios programul caci se pare ca se pot asculta trupe interesante chiar si romanesti.Si da, imi place heavy, cel putin la intrunirile astea. La Sibiu sonorizarea a fost execrabila, am stat la cort si chitara bass mi-a zgariat urechile toata noaptea, a doua zi eram debusolata abia m-am tinut pe drumul de intoarcere. Rock-ul e o desfatare pt mine dar numai atunci cand se aude f bine, altfel poate sa cante si latino nu ma mai intereseaza cand nu exista sonorizare buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...