Sari la conținut

La Mizil, prima buseala nasoala


hell biker
 Share

Postări Recomandate

A patimit si ea destule saraca, da' sa fiu al dracului daca n-a fost singura care si-a dat seama ca totusi sunt destul de acccidentat.

 

Toata lumea vroia sa repare motoru' , da' nimeni nu vedea ca sunt galben la fata si abia ma mai tineam pe picioare. :kick:

 

Mie imi "lipseste" caracterul si am atitudine negativa? :kick:

 

Acu iar o sa zica "lumea" ca vreau sa pozez in victima si ca ma manifest ca o "femeie nefututa". :birthday:

 

Nici nu stiu de ce dracu mai postez :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:ok: Huou.... Celor care l-au certat...

indiferent cum s-a comportat, EL a fost in situatie naspa.. pot sa zic foarte naspa..Asta e.. A cazut. s-a lovit..si-a dat seama ca mai bine ar fi fost daca ramanea acasa decat sa plece la drum.. a chemat o masina si a plecat acasa..

foarte corect.. sunt unele situatii cand nu merita sa fortezi nota... mai bine pierzi bani, dar ajungi acasa teafar si ai timp sa gandesti cum sa o iei de la capat!!!

Si eu asa plec la drum lung.. cu destui bani ca sa pot sa platesc o masina sa ma care acasa.. decat sa incerc sa ma chinui sa carpesc, si sa sa ma milogesc in stanga in dreapata petru ajutor.. mai bine .. masina... si acasa se rezolva totul!!!

 

Ok.. erau care doreau sa-l ajute.. dar el avea planul clar in cap... primul loc sanatatea. .restul nu conteaza..deci masina..drumul spre casa..CLAR!!!

Unii stiu sa renunte la momentul potrivit... altii sfarsec tragic!!!

 

Deci eu zic decizia lui la momenutul respectiv, indiferent de comportamenul fata de ceilati a fost OK!!!

 

:birthday:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator deea
:ok: Huou.... Celor care l-au certat...

indiferent cum s-a comportat, EL a fost in situatie naspa.. pot sa zic foarte naspa..Asta e.. A cazut.  s-a lovit..si-a dat seama ca mai bine ar fi fost daca ramanea acasa decat sa plece la drum.. a chemat o masina si a plecat acasa..

foarte corect.. sunt unele situatii cand nu merita sa fortezi nota... mai bine pierzi  bani, dar ajungi acasa teafar si ai timp sa gandesti cum sa o iei de la capat!!!

Si eu asa plec la drum lung.. cu destui bani ca sa pot sa platesc o masina sa ma care acasa.. decat sa incerc sa ma chinui sa carpesc, si sa sa ma milogesc in stanga in dreapata petru ajutor.. mai bine .. masina... si acasa se rezolva totul!!!

 

Ok.. erau care doreau sa-l ajute.. dar el avea planul clar in cap... primul loc sanatatea. .restul nu conteaza..deci masina..drumul spre casa..CLAR!!!

Unii stiu sa renunte la momentul potrivit... altii sfarsec tragic!!!

 

Deci eu zic decizia lui la momenutul respectiv, indiferent de comportamenul fata de ceilati a fost OK!!!

 

:birthday:

209721[/snapback]

 

 

Eu nu am criticat decizia luata! Am criticat modul de a se comporta, atat si nimic mai mult. Decizia a fost buna in situatia data, mai ales ca ACUM aflu si eu cat de tare s-a lovit. Noi acolo nu ne-am dat seama cat de rau este, pentru ca el nu a zis "Bai fratilor, eu nu ma simt bine si vreau acasa!" Iar noi, printre injuraturi si tipete nu am inteles prea bine ce vrea exact.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator deea
@Deea - Cred ca n-ai inteles fix nimic din ceea ce am vorbit IN PARTICULAR.Dar vreau sa te mai intreb ceva:

 

DACA AI FI PATIT LA FEL CA MINE CE AI FI FACUT?

 

AI FI DANSAT INTR-UN PICIOR DE FERICIRE CA TI S-A STRICAT MOTORUL DE ZECE MII DE ORI SI TI-AI SPART COTUL SI BAZINUL?

 

TU CREZI CA AI FI FOST CAT SE POATE DE CALMA? MA INDOIESC.

 

TOTUSI AR TREBUI CA LUMEA(in general) SA-SI VADA PROPRIILE DEFECTE SI PE URMA SA SE APUCE SA BATA TOBA PE FORUM DESPRE DEFECTELE, CARACTERUL SI ATITUDINEA ALTORA.

 

Si inca o chestie:eu cred ca asta era o treaba de vorbit fix IN PARTICULAR.Nu crezi?

 

Chiar tre' sa stie tot forumul ca am aveam io nervi si ca injuram ca la usa cortului? In definitiv injuram prostia din capul meu si motorul care m-a adus la exasperare.Nu inteleg ce-i asa de grav.

209344[/snapback]

 

 

Ca raspuns la intrebarea ta, George, cum as fi reactionat in locul tau...

Da, as fi tipat, da, as fi injurat, dar in nici un caz nu respingeam ajutorul celor din jurul meu. Nu era mai bine sa il asteptam pe Toto impreuna la o pizza, la o bere, si corina sa nu ramana singura cu motorul in mizil cand ati urcat voi sa luati cortul?

 

Imi cer scuze ca am deschis aceasta discutie pe forum, dar trebuie sa fie o lectie si pentru alti incepatori, nu numai in ideea de mers pe moto, dar si in ideea de comportament in gasca. "Daca am plecat impreuna stam impreuna si ne ajutam", chiar daca asta inseamna sa asteptam impreuna un papuc sa iti ia motorul acasa.

 

Salutare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai nu va mai certati aiurea, @ Hellbiker sa stii ca si eu fac istericale in situatii de gen si sunt instare sa-i omor pe cei din preajma oricat de nevinovati ar fi. :birthday:

Imi pare rau ca ai cazut si te-ai lovit asa nasol mai ales la viteza mica, panta aia a dat de furca si la avansati, cei care nu stiu cat de frustrant e sa cazi si sa-ti vine sa-i dai foc la motoreta in momentele alea, sa renunti la tot, sa se abtina de la comentarii rautacioase.

N-am fost de fata recunosc, dar omul si-a cerut mii de scuze pt reactia nepotrivita, nu mai dati cu pietre!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba ..pa sa zic si io cev aca altfel nu se poate

 

De chind am vazut motorul tau mi-am dat seama ca e destul de greu de manevrat...asta una ,de stricat de 5 ori am calat motorul pina la circuit la tunati ........Vali stie si am mers cu mina pe plutitorul de la carburator vreo 5 km de ziceau astia ca m-am intins pe motor.....Cabluri... pai am ramas cu cablu in mina si mergeam cu 1 si a 2 si nu opream nici pa trotuar .

Sfatul lui Apasu

 

Cablu la metru se gaseste la obor in spate 5mi metru (ia 10 metri)

Dispozitiv de prindere cablu se face din REGLETA electrica de 2juma(sa fie rezistenta)

Carburatorul de regleza relativ usor ( 2 suruburi)

Lantul schimbal si pune opritor (inprovizeaza ce dreacu ceva acolo)

 

Toata problema se rezolva in juma de ora (fara nervi)

Daca esti coleric ( si te cunosc ) incearca sa ghindesti pozitiv

SE POTE SI MAI RAU

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adevarul este ca dracii la volan nu ajuta.

Daca erai singur si cadeai, zau ca toate astea nu ajutau deloc.

210306[/snapback]

 

Perfect adevarat! Daca nu esti in stare sa te controlezi, indiferent de situatie atunci sfatul este sa te lasi de motocicleta ca nu ajungi nicaieri. Pui in pericol viata ta si a celor cu care mergi. Despre decizia ta de a pleca cu masina nu a comentat nimeni, si ea este justificata in masura in care te accidentasei si nu mai puteai continua, dar de aici si pana la a-ti varsa nervii pe prietenii cu care ai plecat la drum si care incercau sa iti repare motoreta mi se pare cale lunga. Mai ai mult de invatat despre spiritul de camaraderie care ii caracterizeaza pe cei mai multi dintre motociclisti. Daca nu iti convine sa pleci la drum cu oameni pe care sa te poti baza ca nu te lasa singur daca dai de greu atunci esti liber sa faci asta de unul singur si daca vreodata dai de greu si eventual nu mai poti chema masini sa te ia din drum, atunci cand opreste un motociclist sa te ajute sa-i spui ca nu vrei sa iti repare motorul. Scuza-ma dar asta nu e gandire de motorist si in nici un caz a unuia care are la activ 50 de km cu moto.

 

Nu vreau sa pic eu de carcotas pentru ca am incercat sa te ajut.

Nu vrem sa criticam dar sa stii ca nici tie nu ti-ar fi picat bine sa fii in locul nostru. Puteai foarte bine sa vorbesti clar si sa ne fi spus de la bun inceput. Imi pare rau ca am vrut sa te ajutam, si ca ne-am pierdut ziua incercand sa iti reparam tie motorul pentru ca tu sa fii fericit. Am crezut ca ajutam.

Editat de Metalghost
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Polemica aiurea. De pe forum nu se intelege nimic. Hai sa tragem linie si sa zicem ca toti cei 8 oameni care eram acolo l-am inteles gresit pe hell biker :birthday:

Ramane de vazut cum va continua. Oricine are dreptul la a 2-a sansa.

Sunt 2 variante la urmatoarele iesiri:

1 - Se va comporta demn si va arata ca ii place viata de motociclist cu toate satisfactiile si frustrarile care vin o data cu ea, va intelege ca autocontrolul e un lucru mare si ca temperamentul coleric difera de crizele de nervi cu tenta de infantilism, ceea ce va transforma acest episod intr-o amintire amuzanta ale inceputului pe 2 roti

2 - Va reactiona in continuare ca un copil razgaiat si va da dovada ca e gata sa renunte la cea mai mica neplacere, in loc sa se scuture de praf sau sa puna mana pe surubelnita, ceea ce ii va pune definitiv o eticheta negativa

 

P.S. george, sper ca ai inteles ca nu nervii si injuraturile au constituit problema, stii ca cel putin pe mine nu ma depasesti nici macar atunci cand dorm la capitolele astea, ci tendinta ta de a renunta inainte sa numeri pana la 10 sau de a asculta un sfat si a evalua situatia. Argument sta treaba cu lantul de la ploiesti, cand inca nu patisei nimic si te pregateai sa chemi masina inainte sa dai jos macar capacul de la pinion.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a-ti varsa nervii pe prietenii cu care ai plecat la drum si care incercau sa iti repare motoreta

 

 

Bai frate Balcescule, nu mai vorbi prostii ca te aude lumea si te crede.

 

De unde si pana unde ai mai scos-o si p-asta?

 

Citeste frate tot topicul si ai sa vezi pe cine si mai ales pe ce imi varsam nervii.

 

Oricum "imi pare bine" ca imi dai sfaturi d-astea ""bine intentionate"" si ""incurajatoare"" cum ca ar trebui sa ma las de motociclism.

 

Am impresia ca tie ti se pare ca esti a toate stiutor.

 

Ce sa-i faci , nu s-au nascut toti asa de intelepti si priceputi ca tine.

 

Despre camaraderie sa nu mai vorbim ca nu ma cunosti nici cat negru sub unghie.

 

Si inca o chestie : CE KILU' MEU VA PERMITETI SA SPUNETI DESPRE MINE ATATEA MAGARII SI PORCARII?

 

NU VI SE PARE CA INTINDETI COARDA, CAI BREJI CARE VA CREDETI?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si inca o chestie : CE KILU' MEU VA PERMITETI SA SPUNETI DESPRE MINE ATATEA MAGARII SI PORCARII?

 

NU VI SE PARE CA INTINDETI COARDA, CAI BREJI CARE VA CREDETI?

210389[/snapback]

uite-l ca revine. Vezi ca iti dai singur cu mucii in fasole.

As fi vrut sa fie exagerari tot ce s-a scris aici despre tine, din pacate e realitatea, nu s-a spus decat purul adevar in varianta prescurtata si ma bucur ca si tie iti par la rece niste treburi ireale. Asta mai lasa o portita deschisa, dar strampta rau.

Oricum eu zic ca timpul le va clarifica pe toate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ei, usor. Nervii nu ajuta.

Treaba sta cam asa: cu moto mergi din placere. O repari de nevoie. Dar asta face viata mai frumoasa, altfel ce ai povesti cind te intorci? Cum ai dat la buton si ii asteptai pe ceilalti sa-si faca moto?

Daca asta e ce vrei, ia tu frumos o japoneza noua si nu vei avea parte de surubareala si nervi din cauza asta.

Dar din pacate de tavaleala nu te scapa nici o moto. Mai ales cele grele nu te iarta deloc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este a mia oara cand spun treburile astea:

 

AM POSTAT AICI PENTRU CA TOATA LUMEA SA N-O PATEASCA LA FEL CA MINE.

 

SA INCERCE SA INVETE DIN GRESELILE ALTORA, SA NU FIE PUSI(cu voie sau fara voie) IN SITUATII D-ASTEA.

 

CE-I ATAT DE GREU DE INTELES?

 

NU EU TREBUIA SA FIU SUBIECTUL ACESTUI TOPIC, CI SITUATIA IN SINE:

 

_NEPREGATIREA MOTORULUI(clar greseala mea)

_LIPSA DE EXPERIENTA

_HAZARDUL

_GHINIONUL

_INTAMPLAREA

_NERVII INUTILI etc.

 

Iarasi a mia oara cand spun:

 

NU VREAU SA FIU COMPATIMIT, NU VREAU SA POZEZ IN VICTIMA DAR NICI NU POT SA TAC CAND PERSOANE CARE IMI VORBESC DE CARACTER, DE ATITUDINE, DE CAMARADERIE, DE PRIETENIE, INCEARCA(intr-o masura au si reusit) SA MA FACA DE TOT RAHATU SI PROBABIL NU AU AUZIT DE CHESTIILE ASTEA DECAT PRIN CARTI CU MUSCHETARI.

 

HAI SA FIM SERIOSI SI SA LASAM FILOZOFIA PENTRU ALTII CARE SUNT MAI INDREPTATITI SA O FACA.

 

Iar vin si zic:NU EU ERAM SUBIECTUL IN ACEST TOPIC.

 

VEDETI-VA(persoanele inculpate se stiu foarte bine singure) PROPRIILE DEFECTE SI LASATI-L PE DUMNEZEU SA NE JUDECE.

 

NU INCERCATI SA SCHIMBATI PESTE NOAPTE UN OM.NU SE POATE.

 

HAI SA INCERCAM SA NE VEDEM LUNGUL NASULUI SI SA NU NE MAI DAM PROFESORI DE ETICA SI ALTE BASINI D-ASTEA.

 

NIMENI NU S-A NASCUT INVATAT.

 

LASATI-O DRACU DE TREABA CA PREA ATI FACUT DIN TANTAR, ARMASAR.

 

ESTE ULTIMA CAND POSTEZ AICI ASTA CA SA N-O DUCEM ASA LA NESFARSIT PANA LA ADANCI BATRANETI SI NIMENI N-O SA MAI INTELEAGA NIMIC SAU II IAU NERVII PE TOTI.

 

SA NE VEDEM PE DOUA ROTI CAT MAI REPEDE SI CAT SE POATE DE SANATOSI.

 

ASFALT USCAT!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...