Sari la conținut

Kymco Quannon Vs All


Postări Recomandate

Salutare ...intai multumesc catorva colegi pentru ajutor si sfaturi.

 

Initial vroiam kymco nou dupa care nu se mai poate, ok atunci facem un leasing/rate la o cagiva mito 125 ... dupa care revine iar ideea de kymco nou luat cu banii jos.

 

Cineva mi-a zis azi pe messenger sa nu iau kymco ci orice altceva si asta m-a pus pe ganduri .. deci la un buget de aprox 2700 EUR cash , sa iau un kymco nou cu garantie sau altceva SH ? Nici partea nu leasingu nu ar fi exclusa dar nu vreau sa raman sa platesc atata timp pentru ca imi trebuie motoreta doar pana la anu in vara cand imi iau permisul A+B si trec la clasa 600/1000, momentan am A1.

Am dat un telefon la motorteam si am discutat cu cineva de acolo, pare destul de convenabil pt kymco.

Mentionez ca nu m-ar deranja nici un enduro sau supermoto.

 

Astept sugestiile si parerile voastre.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici sa nu te gandesti la motor de 1000 la anu...eu zic sa iti iei kymco...te inveti bine cu traficul...cu schimbatul vitezelor...kymco ala nu prea fuge si parerea mea e ca e un motor care iti mai iarta greselile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

69WRX: cred ca depinde de fiecare cat de repede invata si daca se simte in stare sa treaca la 1000 si cat de cumpatat este.

 

Chiar imi place yamaha xt, l-am avut pe lista si inca nu e eliminat .. duminica plec in vacanta pentru 5 zile si voi avea timp sa studiez si sa ma gandesc ce imi trebuie, cand ma intorc voi lua decizia vietii mele :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

69WRX: cred ca depinde de fiecare cat de repede invata si daca se simte in stare sa treaca la 1000 si cat de cumpatat este.

 

Chiar imi place yamaha xt, l-am avut pe lista si inca nu e eliminat .. duminica plec in vacanta pentru 5 zile si voi avea timp sa studiez si sa ma gandesc ce imi trebuie, cand ma intorc voi lua decizia vietii mele :angryfire:

:P :blbl: ;) frate tu nu ai facut nici 1000km pe 125 si deja visezi 1000. Kymco daca nu poti Mito.

Editat de CostinALN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa trecem peste asta.

 

Deci la leasing singurul lucru care nu imi place este ca voi platii mult timp la el, la anu vreau sa o vand si de 5000 E cash nu dispun.

 

Sa ramana kymco nou vs yamaha xt SH ?

Editat de marian_ucigasu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cineva mi-a zis azi pe messenger sa nu iau kymco ci orice altceva si asta m-a pus pe ganduri .. deci la un buget de aprox 2700 EUR cash , sa iau un kymco nou cu garantie sau altceva SH ? Astept sugestiile si parerile voastre.

Sugestia mea este ca de aia 2700 euro sa-ti iei motor nou, sau sa dai toti banii avans si casca sa-i ceri lu Mos Craciun la iarna, ca pana atunci merge si fara. De curand am vazut live accident de moto cu dat cu dintii de bordura. Nu stiu daca sunt sadic acum, sau doar beat... dar de fapt e prea grav ceea ce vreau sa spun si ma abtin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sugestia mea este ca de aia 2700 euro sa-ti iei motor nou, sau sa dai toti banii avans si casca sa-i ceri lu Mos Craciun la iarna, ca pana atunci merge si fara. De curand am vazut live accident de moto cu dat cu dintii de bordura. Nu stiu daca sunt sadic acum, sau doar beat... dar de fapt e prea grav ceea ce vreau sa spun si ma abtin.

Nu .. era vorba doar de motocicleta, pentru casca e separat .. voi alege o casca suomy de aprox 300 E pentru ca am o oferta buna.

 

IceCube: ce diferente sunt intre XT enduro si supermoto ? doar putin de aspect si rotile ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu .. era vorba doar de motocicleta, pentru casca e separat .. voi alege o casca suomy de aprox 300 E pentru ca am o oferta buna.

 

IceCube: ce diferente sunt intre XT enduro si supermoto ? doar putin de aspect si rotile ?

-la XTX rotile sunt de strada si suspensia mai dura

-la XTR rotile sunt de enduro si suspensia mai moale

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iti masori bostanul si vezi ce masura ai..eu de ex 56 si mie se potriveste masura S..XS e cea mai mica 52-54 si 54-56 e S...nici eu nu mai stiu masurile bine dar parca asa erau :-??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Macar la anul, cand treci la 600 sau 1000 cmc sa-ti faci casco, posibil si o asigurare de viata, nu de alta, dar ii lasi apoi pe parinti sa plateasca la o motocicleta distrusa.

Frate ce tare esti tu si cat de repede inveti... Ia citeste povestea lui virilu, care tot asa de repede invata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offtopic: ce parere aveti de casca asta ? http://www.motorteam.ro/5114002/SUOMY-DEFE...BLUE/0/details/

 

Cum trebuie sa fie prinderea ? Si masura sa fie cat mai mica care intra pe cap ?

 

Iati sh...kymco nu e cine stie ce de fiabil...si in legatura cu 1000 :angryfire: :P stai linisit 125 iti iarta din greseli...da 1000 nu;) :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uitati ca am scris ceva despre 1000.

 

Orice ar fi , kymco sau xt ii voi face casco.

 

Cat despre bostan, am cam 58-59 cm :angryfire: Cred ca imi tebuie masura S sau M .

la 58-59 ai M si bati spre L,acuma depinde si de forma fetei si de casca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi`am cumparat ARAI RX7 CORSAIR si imi vine la fix marimea M ( 57- 58 ) , iar la celelalte firme gen IXS si Nolan imi veneau numai la XL !!

 

si ca sa fiu ontopic : cumpara`ti Kymco Quannon nu bashina in 2t ( no offence rs-istilor :( )

Editat de Vici Biker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alegerea in afara de gust si banii pe care vrei sa-i dai pe o moto125 e a ta.Eu am avut o scurta /trista experienta cu un dealer suzuki/kymco si pot sa zic , ca sunt mai mult decat ok la calitate/pret si daca patesti ceva piesele ajung repede la tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic sa-ti iei kymco...eu am si e extraordinar mai ales pentru inceput.am 4000km si nu am avut nici o problema,doar schimbat uleiul si pus gaz...:D

De acu e alegerea ta :( :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Update: tot personalul motorteam este in concediu, magazinul e inchis. L-am sunat pe Dl Dragomir, nu o are pe stock dar o aduce a doua zi pentru ca exista pe stock in alta parte. Luni mi-a zis ca deschide magazinul dar pe site scrie ca pe 28 adica joi, il sun dupa ce ma trezesc si il intreb. NU MAI AM RABDARE !

 

Gata, luni o comandam :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...