Sari la conținut

javra mea


Vizitator stress_L&P
 Share

Postări Recomandate

Vizitator stress_L&P

hai sa ma laud putin!dupa ce am luat-o cu belele la pinionul de a 2-a si la ambreiaj in sfarsit am facut javra! pe langa asta roata spate nu era dreapta in bascula, furca juca de o lua mama dracu', ulei in ea nema, avansul complet dereglat, frana fata era ca sa iti dea impresia ca incetinesti inainte de a intra in pietonul de pe trecere, etc! azi am fost la brandu' ca sa facem actele de vanzare si a facut si el o tura cu jawa "sergiu edition" :birthday: :ok: a ramas masca de cum merge, nici macar nu o mai recunostea! brandule, ai cuvantul! :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa ma laud putin!dupa ce am luat-o cu belele la pinionul de a 2-a si la ambreiaj in sfarsit am facut javra! pe langa asta roata spate nu era dreapta in bascula, furca juca de o lua mama dracu', ulei in ea nema, avansul complet dereglat, frana fata era ca sa iti dea impresia ca incetinesti inainte de a intra in pietonul de pe trecere, etc! azi am fost la brandu' ca sa facem actele de vanzare si a facut si el o tura cu jawa "sergiu edition" :birthday: :ok: a ramas masca de cum merge, nici macar nu o mai recunostea! brandule, ai cuvantul! :kick:

210388[/snapback]

 

Frana fatza asha era reglata de mine... Nu trebuia decat sa strangi piulitza pt a fi mai dura!!!

Ambreiajul trebuia sa fie strans in shuruburi complet, de aia patina... Am fost indus in eroare cu o deshidere de o tura jumate, dupa strangerea completa a celor 5 shuruburi!!!

Masca n-am ramas!!! Am fost uimit sa constat ca nu mai aud un anume "zgomot"; care s-a dovedit a fi din cele graite de tine, de la roata descentrata!!!

Mai lipsea sa zici ca de fapt motorul de jawa era de la o bormashina Electrumuresh!!!

De mers merge , recunosc, mai bine decat asha cum era atunci cand ti-am vandut-o!

Asta e...!!!

Distractie maxima cu ea la intrunirea de la Sibiu!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

hai ma nu te oftica ca n-am spus-o in nume de rau! ream doar entuziasmat dar vad ca ai inteles nespa! scuze!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stress_L&P i-ai dat jos windshieldu ala sau cum mama lui s-o numi ca tare o uratea, in rest arata bine ... asfalt uscat in continuare si sa o stapanesti sanatos

 

 

P.S Stiu ca jawa aia mergea tare bine, cel putin asa mi-a zis fratemiu ( binox )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stress_L&P i-ai dat jos windshieldu ala sau cum mama lui s-o numi ca tare o uratea, in rest arata bine ... asfalt uscat in continuare si sa o stapanesti sanatos

P.S Stiu ca jawa aia mergea tare bine, cel putin asa mi-a zis fratemiu ( binox )

211599[/snapback]

 

Windshieldu ala sau cum mama lui s-o numi , a ramas la mine!!!

Asta penttu ca mie imi place!!!

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stress_L&P i-ai dat jos windshieldu ala sau cum mama lui s-o numi

 

 

se cheama termopan :crack:

S-o stapanesti sanatos Stressule! :crack:

Si cum naiba sa nu joace furca fata cand Brandul a venit cu ea in brate tocmai de la Iasi? iti dai seama cum a strans-o el in brate :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P
stress_L&P i-ai dat jos windshieldu ala sau cum mama lui s-o numi

se cheama termopan  :crack:

S-o stapanesti sanatos Stressule!  :crack:

Si cum naiba sa nu joace furca fata cand Brandul a venit cu ea in brate tocmai de la Iasi? iti dai seama cum a strans-o el in brate  :crack:

211738[/snapback]

 

bine ca am scapat de termopanu' ala ca imi rupeam gatu' cu el! :crack:

iar de mers merge bine, singurul lucru care ma enerveaza e ca se aud rolele cu de la bolt (deh, deformatie de la ij unde am bucse si nu se aude decat cand joaca boltu' :crack: ) in rest inca merge bine! :crack:

 

p.s. merci pentru urari! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ufffffffffff. Sa va zic si eu ceva. Nu stiu cum, apare geniala solutie de a cumpara Jawa lui Motobrand(de care stiam ca e de vanzare si mai stiam si ca e acelasi model cu cea pe care eram invatata sa merg...SUPERB!!!). Fac rost de bani, totul ok, dau sa anunt proprietarul. Dorm o noapte innebunita la gandul ca o sa am si eu propriul motor... a 2-a zi...vb. cu proprietarul. Aflu cu uimire ca Jawa era promisa cuiva. :crack:

In viata mea nu mi s-a intamplat asa ceva. Acum nu vreau sa va suparati pe mine, nu e de vina nimeni de asta, dar cand am auzit imi venea sa :crack:

M-am impacat in fine cu ideea ca poate totusi era un motor prea mare pentru mine... :crack:

 

Dar dupa grele incercari si cazne amarnice :crack: , totusi, vreau si eu sa ii urez Stressului:

S-o stapanesti sanatos si fara peripetii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

eheeeiiii stai ca ijul mai are putiiin, putiiiin! :crack: sa din pacate surpriza de cara va spuneam mai intarzie din cauza unor probleme legate de electronica, tre' sa gasesc neaparat pe cineva care sa-mi faca aprindere si avans electronic! dupa aia o sa vedeti voi! tot ce pot sa va spun e ca am setul motor de 400 cu ferestrele si pistoanele calculate pentru performanta! :crack: a! si mai am nevoie si de turometru si vitezometru electronic :crack: vitezometrul as vrea sa se duca in 200! mai am de facut muzicute (mai greu) si tobe, eventual sa adaptez un power-valve de la ceva de 400 2t in 2 cilindri... am si carburi mikuni de 28 mm... alea de pe rd 350 au 26 :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah, nu e ceasul negru, nici pisica... e doar momentul oportun. :crack:

Nu m-am suparat pe nimeni, deci nu va faceti probleme.

Bafta multa!

Si Stressule, ai grija cu Jawa aia ca e motor bun, dar e pretentioasa... e o motocicleta cu personalitate, merge numai cand vrea ea. :crack: Asa ca sa te porti frumos cu ea si sa nu o superi! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...