Sari la conținut

Releu Semnalizare Suzuki Intruder Defect!


Postări Recomandate

MERGE REPARAT SAU INLOCUIT CU ALT MODEL DE MOTO?O SA PUN SI FOTO CU EL.

 

Releul are doar 2 conexiuni si l-am desfacut -un tiristor sau tranzistor,3 rezistente,2 condensatori,o dioda si cam atata.Nu am gasit inca electronist sa isi bage nasul in el.Pe la noi se pare ca sunt numai parati.

Editat de emylyo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MERGE REPARAT SAU INLOCUIT CU ALT MODEL DE MOTO?O SA PUN SI FOTO CU EL.

 

Releul are doar 2 conexiuni si l-am desfacut -un tiristor sau tranzistor,3 rezistente,2 condensatori,o dioda si cam atata.Nu am gasit inca electronist sa isi bage nasul in el.Pe la noi se pare ca sunt numai parati.

 

In principiu merge montat cam ori ce releu de semnalizare inclusiv cel de dacie care se gaseste peste tot.

Totusi e cam greu sa faci un releu doar cu piesele pe care le-ai enumerat tu, daca tot l-ai desfacut fa-i si niste poze ( eventual pe ambele parti ale placii) . Daca e chiar asa de simplu cum spui trebuie sa fie si simplu de reparat :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In principiu merge montat cam ori ce releu de semnalizare inclusiv cel de dacie care se gaseste peste tot.

Totusi e cam greu sa faci un releu doar cu piesele pe care le-ai enumerat tu, daca tot l-ai desfacut fa-i si niste poze ( eventual pe ambele parti ale placii) . Daca e chiar asa de simplu cum spui trebuie sa fie si simplu de reparat :D

corect!

pune de dacie si merge fara probleme!

si te scoti lejer la bani. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e de dacie si are 4 borne semnificatia lor e urmatoarea:

+ = + 12V

- = masa

C= comanda, asta se leaga la butonul de semnalizare(pt proba atunci cand releul este alimentat si conectezi un bec intre borna asta si masa releul incepe sa functioneze)

R= martor de bord (asta il conectezi doar daca bordul tau are un singur bec de semnalizare, daca are 2 diferite pt stanga si dreapta nu-l mai conectezi)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cum e la voi, dar eu am ars 2 relee mecanice de dacia si unul electronic. Nu merge reparat, la mine. Modelul e un Mitsuba Fr 3102. Am gasit pe ebay unul nou cu 37 euro (inclus transport) :baldy:

 

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...