Sari la conținut

Concurs Off Road La Campulung


Postări Recomandate

la open se poate merge cu lc4?

 

eu zic ca da.

anul trecut a fost cursa pe 1 decembrie si organizatorii au bagat motociclistii pe drum pentru ca din cauza inghetzului nu s-au mai putut face trasee pe munte/prin padure. La inceputul lui septembrie nu o sa mai fie problema asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 98
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

eu zic ca da.

anul trecut a fost cursa pe 1 decembrie si organizatorii au bagat motociclistii pe drum pentru ca din cauza inghetzului nu s-au mai putut face trasee pe munte/prin padure. La inceputul lui septembrie nu o sa mai fie problema asta

Aha...daca asta a fost problema atunci merita un credit.

Ionut, cu cine faci echipa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am mai participat niciodata si pun si eu o intrebare banala cum se va merge cu coechipier, la ce iti trebuie asa ceva etc.

 

E mai usor pentru organizatori daca fac concursul pe echipe. Daca ar fi individual, ar trebui sa aiba mai multi oameni in padure si la inchis traseul. Asa, coechipierii se ajuta. La Buzau au fost zone la extrem unde nici 2 nu erau de ajuns. Si la open in ziua a 3-a era destul de greu daca ar fi fost unul singur.

Daca vii cu LC4 o sa pretuiesti foarte tare un coechipier puternic :kiss:

Si mai e un avantaj daca navigheaza ambii coechipieri - va duceti mai repede pentru ca unul se mai incurca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E mai usor pentru organizatori daca fac concursul pe echipe. Daca ar fi individual, ar trebui sa aiba mai multi oameni in padure si la inchis traseul. Asa, coechipierii se ajuta. La Buzau au fost zone la extrem unde nici 2 nu erau de ajuns. Si la open in ziua a 3-a era destul de greu daca ar fi fost unul singur.

Daca vii cu LC4 o sa pretuiesti foarte tare un coechipier puternic :kiss:

Si mai e un avantaj daca navigheaza ambii coechipieri - va duceti mai repede pentru ca unul se mai incurca.

deci e obligatoriu sa aibe gps ambii coechipieri?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io am participat si anul trecut, la Extrem sau nu stiu cum se numea clasa. Oricum nu la Open.

 

Daca nu era inghetat, puteam zice ca traseul era usor spre mediu pt categoria asta. DAr cum mai totul era inghetat... a fost cam nashpa pe unele portiuni.

Unele urcari s-au scos, etc...

 

IN mare origanizarea a fost buna. Fara GPS nu poti participa, e obligatoriu un GPS pe echipa, daca sunt 2 cu atat mai bine.

 

Daca se ocupa Tony de traseu... e super. Stie zona perfect si stie ce inseamna enduro si pe unde sa faca traseul. Numai sa-l asculte organizatorii ca anul trecut,

cand Tibi si Tony s-au ocupat de traseu nu a fost asa. Au fost bucle pe traseu de GPS. De cacao, pt ca nu-ti dadeai seama cand sa iesi din bucla respectiva si sa mergi mai departe in traseu.

 

De cazare s-au ocupat tot organizatorii. Traseul a fost VIneri, Samabta si DUminica proba speciala. Tot anul trecut, a disparut o motocicleta din traseu... nu cred ca a mai fost gasita nici pana azi.

 

Ionut, ai idee daca si la editia asta, o sa fie tot asa, adica Vineri, Sambata si Duminica?

 

Pt cei care nu au mai fost pe la C-lung, zona e superba pt enduro si hard enduro.

 

am uitat ceva, nu recomand motoarele mari sau cele care nu sunt pt hard-enduro.

 

anul asta presimt ca o sa fie mai dificil, chiar si pt Open. asa ca nu cred ca merge cu lc4, xt... etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa vin si eu cu vaca sper sa imi gasesc kitul de enduro ca sa nu vin cu calcatura de 17/42 de supermoto sa ma buvneasca rasu :kiss:

cu 17/42 ..sa nu te bufneasca plansul...pe vreo urcare... :lol: :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ionut, ai idee daca si la editia asta, o sa fie tot asa, adica Vineri, Sambata si Duminica?

 

sigur o sa fie tot asa - vineri si sambata cursa; duminica trial si acasa.

cu buclele pe gps se rezolva cred daca ii dai trackback. Oricum, oamenii au acum experienta buzaului si o sa gaseasca o solutie. La BZ in una din zile mai mult de jumatate din echipajele de la moto extrem au facut traseul in sens invers :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sigur o sa fie tot asa - vineri si sambata cursa; duminica trial si acasa.

cu buclele pe gps se rezolva cred daca ii dai trackback. Oricum, oamenii au acum experienta buzaului si o sa gaseasca o solutie. La BZ in una din zile mai mult de jumatate din echipajele de la moto extrem au facut traseul in sens invers :crack:

pai si daca dai "active log" si lasi urme pe unde ai mers, nu e simplu sa vezi in continuare pe unde ai de mers?...poa sa fie si mama buclei.

astea cu ecran color pot face diferenta intre track-uri

Editat de Cata M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS:La extrem :laugh:

 

@ razvan - l-ai reparat pe ala mic? Tu ti-ai facut mana?

 

@ Braccio - ne bagam la extrem daca vrei. Insa vezi ca de la buzau eu m-am dat o zi sambata asta, ma mai dau un weekend la jumatatea lui august si apoi la cursa la inceputul lui septembrie. o sa fiu foarte bine antrenat :crack: :laugh: Antreneaza-te tu bine si unde e nashpa le urci pe amandoua ca esti mai tanar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ razvan - l-ai reparat pe ala mic? Tu ti-ai facut mana?

 

@ Braccio - ne bagam la extrem daca vrei. Insa vezi ca de la buzau eu m-am dat o zi sambata asta, ma mai dau un weekend la jumatatea lui august si apoi la cursa la inceputul lui septembrie. o sa fiu foarte bine antrenat :crack: :laugh: Antreneaza-te tu bine si unde e nashpa le urci pe amandoua ca esti mai tanar.

 

ala micu' nu se poate repara, pt ca e de la cap totul... :laugh: :lol: :lol: ! eu cu mana mmmda sa zicem...oricum pana in sept cred ca va fi mult mai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ razvan - l-ai reparat pe ala mic? Tu ti-ai facut mana?

 

@ Braccio - ne bagam la extrem daca vrei. Insa vezi ca de la buzau eu m-am dat o zi sambata asta, ma mai dau un weekend la jumatatea lui august si apoi la cursa la inceputul lui septembrie. o sa fiu foarte bine antrenat :unsure: :) Antreneaza-te tu bine si unde e nashpa le urci pe amandoua ca esti mai tanar.

 

va suflam in ceafa..iar pe urcarile grele poate le urca braccio si pe ale noastre ca si noi suntem batrani si obositi..stii ce greu e sa cari o naveta de bere pe exc????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care nu are inca coechipier pentru open????? :unsure: :)

cred ca de la noi gasesti pe cineva..nu stiu inca nimic sigur maine seara avem sedinta si vbim..ai gps??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca nu am gps dar incerc sa rezolv cumva si asta!!!am un sx de 250 e usor de tot are cam 85 kg si mam gandit ca as putea face fata la open!am ceva experienta cunosc organizatorii cred ca ma descurc!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...