Sari la conținut

Accident Pe Mihai Viteazu La Intersectia Cu Morii


lucitopspeed
 Share

Postări Recomandate

unui $motor cbr cu nr bv--fio i-a taiat calea unu cu un microbuz......s-a intamplat pe ;la 19.30

insanatosire grabnica acidentatului

 

Daca tu nu-ti complectezi profilul cu nr de moto , de ce scrii si faci poze cu numarul altui motor?

Esti sigur ca baiatul ala e dornic sa afle toata lumea ce a patit el?

Sau crezi ca-l ajuti cumva daca ii faci reclama pe forum?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamne cata dreptate avea alex(oby) cand zicea ca cbr-urile sunt ca MIG-urile... "cad unu la saptamana.."

Insanatosire grabnica!!!

 

Daca-l duce la service la icco le umplem camara de cbr-uri :lol:

 

Chiar , mai sunt CBR-uri prin bv ne cazute inca!?... v-asteptam la service :kiss:

 

Nini... tu ce mai astepti!?

Editat de antemiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa nu ma injure nimeni, dar chiar azi o moto ce semana izbitor cu asta a trecut ca vintul prin stanga mea cand asteptam ( in masina! ) la intersectie dinspre Morii spre Avram Iancu si ma pregateam sa virez stanga.

Lamuriti-ma si pe mine, ca sunt incepator: cat avea motociclistu la ora? ( NU SPUN CA E VINA LUI! ).

Spun ca eu - ca incepator ce sunt - exersez intens franarile de urgenta si pana in 75 - 80 km la ora pot sa lipesc motocicleta de asfalt instantaneu. Deci...cat avea la ora?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci...detalii : cine de unde venea, cine nu a dat prioritate ? viteza nu o putem judeca, ca nu era radar in zona. Putem doar sa ne dam cu parerea, " se dadea cam tare" ...sau "mergea normal".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca se "dadea cam tare" in echipamentul care se vede e inconstient, daca se "mergea normal" si nu a putut sa opreasca sa mearga pe poligon. ( eu asa incep plimbarea - cand am timp, cu vreo 30 minute poligon )

 

Judecand dupa raza de imprastiere a cioburilor eu zic ca "se dadea cam tare" fara echipament si fara...franare de urgenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca se "dadea cam tare" in echipamentul care se vede e inconstient, daca se "mergea normal" si nu a putut sa opreasca sa mearga pe poligon. ( eu asa incep plimbarea - cand am timp, cu vreo 30 minute poligon )

 

Judecand dupa raza de imprastiere a cioburilor eu zic ca "se dadea cam tare" fara echipament si fara...franare de urgenta.

 

Pastreaza-ti parerile... nu de alta dar sunt de-a dreptu tampite!

 

Rahat se-ntampla... nu tre sa mergi tare sa o patesti, si daca n-ai echipamentu pe tine nu esti inconstient... stie fiecare la ce se expune cand se da...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca Florin are o fractura de radiu(daca scriu bine) si din cauza ca a dat si cu capul la impact ramane internat totusi pana maine.

La judetean mai era un endurist ce a avut accident la Zarnesti si era cu clavicula rupta-n trei.

Cel mai grav era un alIII-lea motociclist adus din Sf. Gheorghe care din pacate era inntr-o stare f. critica.

Imi pare rau ca va dau vesti neplacute,dar acesta este riscul mersului pe 2 roti.

Va salut!

Flr.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pastreaza-ti parerile... nu de alta dar sunt de-a dreptu tampite!

 

Rahat se-ntampla... nu tre sa mergi tare sa o patesti, si daca n-ai echipamentu pe tine nu esti inconstient... stie fiecare la ce se expune cand se da...

 

ce sa zic, esti un domn! bine ca esti tu destept. :P

stie?!! sa mearga vreo doua trei ore la spitalul judetean ( calea bucuresti ) la Urgente, sa stea pe hol si sa vada. Ca sa stie la ce se expune cand se da...

 

si daca n-ai echipamentu pe tine nu esti inconstient...

 

Dar ce esti, daca n-ai echipamentul pe tine? Cumva...barbat adevarat? Care traieste viata la maxim?

Am o sugestie: uita-te in jur la ceilalti motociclisti. Vei constata ca pe masura ce sunt "mai in varsta" au echipament de protectie "mai adevarat". Te asigur ca nu din cauza ca le e frig, sau au mai multi bani, sau ce vrei tu.

Sper sa ajungi sa intelegi, tu si alti "barbati adevarati"!

 

Pastreaza-ti parerile... nu de alta dar sunt de-a dreptu tampite!

 

Cuvinte care ma doare. :kiss: De exemplu pe mine ma doare burta de cand rad de ...Dupa cum ziceam: esti un domn! :lol:

Editat de _Dexter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in fond si la urma urmei fiecare iese cu motorul cum vrea...echipat sau neechipat...si fiecare face cum crede el de cuviinta...ce va tot certati atat???

 

NU NE CERTAM ! Expunem pareri!

 

pacat ca unii o iau personal si nu stiu ca poti fi oricand de alta parere dar nu e frumos sa cataloghezi parerile altora.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai bine sa-i "tinem pumnii" sa nu aibe nimic grav....si sa-i uram,chiar daca a gresit sau nu,insanatosire grabnica si invatatura de minte in caz de a avut greseli in accidentul asta....costumatie ,viteza,etc......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in fond si la urma urmei fiecare iese cu motorul cum vrea...echipat sau neechipat...si fiecare face cum crede el de cuviinta...ce va tot certati atat???

 

Nu poti sa iesi cu motorul cum vrei tocmai pentru ca intrand in joc trebuie sa accepti niste reguli.

De exemplu: conservarul nu te vede pentru ca "te dai tare" - asadar iti taie fata si din cauza ca Nu ai echipament iti rupi oasele. Legal va fi de vina conservarul - moral esti tu de vina. Dar bagi un om "nevinovat" in puscarie pentru ca...fiecare iese cu motorul cum vrea si fiecare face cum crede el de cuviinta.

 

Parere mea - care poate fi contraziza, dar prefer sa nu fie catalogata. Mersi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca sunt doi "FIO" in Brasov. Cel pe care il stiu, cbr600, rosu cu albastru, face naveta zilnic la job. Desi suntem colegi si ne-am salutat, nu-l cunosc indeaproape din pacate. Deie Domnul sa nu fie nimic grav.

Casca si echipament avea, toba stock si nu conducea agresiv - asta am vazut in minutul in care venea/pleca. Mai multe nu stiu acum.

 

Multa sanatate!

Feri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamne cata dreptate avea alex(oby) cand zicea ca cbr-urile sunt ca MIG-urile... "cad unu la saptamana.."

Insanatosire grabnica!!!

 

Daca-l duce la service la icco le umplem camara de cbr-uri :P

 

Chiar , mai sunt CBR-uri prin bv ne cazute inca!?... v-asteptam la service :lol:

 

Nini... tu ce mai astepti!?

al meu e necazut :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dexter nu te supara...iesi cu moto sa ne arati ce motociclist esti u..si dupa aia ascultam si pe forum de ce zici u...pe cuvant...acum...nu prea te vad in masura sa dai sfaturi...

 

Abia daca stiu sa misc moto din stanga in dreapta fara sa transpir :kiss: dar asta am recunoscut de muuult. Deci : Nu dau sfaturi!

Stiu si eu: "cainele moare de drum lung si prostul de grija altuia". Chiar credeti ca in afara de parintii vostrii si ( eventual pentru norocosi) cativa prieteni CINEVA MOARE DE GRIJA VOASTRA?

 

Chiar daca sunt incepator in motto poate am experienta in alte domenii "mult mai periculoase". Una este sa-ti asumi un risc calculat si alta e sa fii " barbat adevarat".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Echipamentul te apara de julituri, frecus pe asfalt, si cam atat! Daca te accidentezi sever oasele tot se rup cu sau fara echipament!

Si daca vreti poze cu bikeri accidentati nasol, dar imbracati ca la carte, va arat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-ati umplut kuru de lacrimi cu polemica voastra.Insanatosire motociclistului.Restul de bashini pe care le debitati voi nu conteaza.

 

Ca sa termin - odata pentru totdeauna:

1. colegul nostru motociclist are mana rupta - 4-6 saptamani inactiv + motocicleta varza

2. colegul altora (conservarul) - permis suspendat + dosar penal pentru vatamare corporala + daca nu se intelege cu colegul noastru plimbare la tribunal + plata despaguburi /eventual puscaria daca n-are bani.

 

Puteau fi treburile evitate? Daca "bashinile pe care le debitam" ar intra in capul unora/altora cred ca da.

 

In rest, aveti grija de voi! ( cu sau fara echipament)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Florin are doar o mana rupta dar intra in operatie(surub & stuff) dar in rest se simte bine, iar cu moralul sta bine, cat se poate ca inainte de operatie. Colegul lui din birou e in contact direct cu el si o sa-i transmita urarile noastre de insanatosire, si dupa operatie o sa vedem in ce mod il putem ajuta. Pana dipa operatie am hotarat sa nu-l bulversam cu intrebari, o sa-l vizitam oricum dupa operatie, si mai multe amanunte o sa aflam atunci. Intre timp ne gandim cum l-am putea ajuta, asa ca orice idee pozitiva e binevenita, cred.

 

Feri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...