Sari la conținut

Accident - Constanta


xtr3me_pk
 Share

Postări Recomandate

In seara asta 19.07.2008 ora 22:15 (appx) a avut loc un accident moto in zona scoala 8.

Eram in 48 si din anumite motive nu am putut cobora asa ca voi zice ce am vazut din mers.

 

Um moto galben ( nu stiu ce era nu am vazut ) s-a infipt in botul unui Cielo. Dupa parerea mea moto mergea regulamentar, nu cred sa fii avut viteza dupa avariile produse. Cielo care venea dinspre pod butelii a vrut sa vireze stanga dupa scoala 8 si banuiesc ca a zis ca are timp sa treaca. Cert e ca motociclistul l-a luat in plin aterizant la appx 6-8 metrii dupa Cielo. Era intins pe jos, si cam 8-10 oameni in jurul lui. Am vazut doar ca avea casca pe cap si ca a miscat piciorul.

 

Rog pe cineva care are detalii despre accident si despre starea victimei sa ne impartaseasca si noua cunostintele sale.

 

Sper sa nu fie nimic foarte grav.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ehhh hai ca am chef de scris asa ca o sa te luminez.

 

Postul tau se incadreaza in tipicul:

Am vazut un accident da nu stiu cine, ce motor si ce s-a intamplat, dar stiu sigur ca era un accident asa ca am dat fuga la calculator sa povestesc ( 1.5h intre accident si ora topicului?). Eu din motive personale nu am putut sa opresc dar rog pe altcineva care stie mai multe sa ne lumineze.

 

Istoria ( dar si functia forum search) ne spune ca vei primi urmatoarele tipuri de raspunsuri:

1. Frate ce fel de biker esti tu daca nu iti ajuti un confrate?

2. Frate ce dracu postezi daca nu stii ce s-a intamplat, o faci doar de dragul de a aduna posturi?

3. Presupunerile facute de tine vor fi infirmate si confirmate de cam 20 de ori

4. In cazuri destul de rare se mai da si cu RIP ca apoi sa vina personajul principal sa zica ca de fapt a scapat chiar ieftin

5. Eu sunt user vechi, tu esti user nou => eu>tu

 

Concluzia: totul se va lasa cu un scandal offtopic (inceput de mine se pare) de mai multe pagini pe temele

1. Babele cand aud de motoare automat presupun ca merg cu 200km/h

2. Conservarii vor sa ne omoare

3. Viteza ucide si daca mergi ca dementul o meriti

4. Daca nu porti echipament iar meriti ce ai patit ( selectie naturala)

5. Eu ma dau pe o roata cu 200 de m/s pe trecerea de pietoni de 15mii de ani si nu am patit nimic pt ca jtiu sa merg cu motorul

6. Personajul principal era incepator si s-a blocat cu variatiunea avea motocicleta prea puternica/supersport

7. Alte autocompatimiri si bagari de seama/vina, pe motive care doar pe un foum cu aproape 30k useri pot aparea

 

No offence, probabil ai facut-o cu intentii bune, dar a devenit stereotip.

 

@Caspiano - gata am incetat

@admin: warn pt offtopic?

Editat de cusack
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

era un rs125 verde brotacel,il stiu pe baiat era des pe la sala,am fost la spital dar nu era acolo din cate am vazut.

purta echipament tot timpul din cate imi aduc eu bine aminte.

baietii ziceau ca s-a lasta cu oase rupte dar nu sunt sigur cat e de adevarat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ehhh hai ca am chef de scris asa ca o sa te luminez.

 

Postul tau se incadreaza in tipicul:

Am vazut un accident da nu stiu cine, ce motor si ce s-a intamplat, dar stiu sigur ca era un accident asa ca am dat fuga la calculator sa povestesc ( 1.5h intre accident si ora topicului?). Eu din motive personale nu am putut sa opresc dar rog pe altcineva care stie mai multe sa ne lumineze.

 

Istoria ( dar si functia forum search) ne spune ca vei primi urmatoarele tipuri de raspunsuri:

1. Frate ce fel de biker esti tu daca nu iti ajuti un confrate?

2. Frate ce dracu postezi daca nu stii ce s-a intamplat, o faci doar de dragul de a aduna posturi?

3. Presupunerile facute de tine vor fi infirmate si confirmate de cam 20 de ori

4. In cazuri destul de rare se mai da si cu RIP ca apoi sa vina personajul principal sa zica ca de fapt a scapat chiar ieftin

5. Eu sunt user vechi, tu esti user nou => eu>tu

 

Concluzia: totul se va lasa cu un scandal offtopic (inceput de mine se pare) de mai multe pagini pe temele

1. Babele cand aud de motoare automat presupun ca merg cu 200km/h

2. Conservarii vor sa ne omoare

3. Viteza ucide si daca mergi ca dementul o meriti

4. Daca nu porti echipament iar meriti ce ai patit ( selectie naturala)

5. Eu ma dau pe o roata cu 200 de m/s pe trecerea de pietoni de 15mii de ani si nu am patit nimic pt ca jtiu sa merg cu motorul

6. Personajul principal era incepator si s-a blocat cu variatiunea avea motocicleta prea puternica/supersport

7. Alte autocompatimiri si bagari de seama/vina, pe motive care doar pe un foum cu aproape 30k useri pot aparea

 

No offence, probabil ai facut-o cu intentii bune, dar a devenit stereotip.

 

@Caspiano - gata am incetat

@admin: warn pt offtopic?

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ehhh hai ca am chef de scris asa ca o sa te luminez.

 

Postul tau se incadreaza in tipicul:

Am vazut un accident da nu stiu cine, ce motor si ce s-a intamplat, dar stiu sigur ca era un accident asa ca am dat fuga la calculator sa povestesc ( 1.5h intre accident si ora topicului?). Eu din motive personale nu am putut sa opresc dar rog pe altcineva care stie mai multe sa ne lumineze.

 

Istoria ( dar si functia forum search) ne spune ca vei primi urmatoarele tipuri de raspunsuri:

1. Frate ce fel de biker esti tu daca nu iti ajuti un confrate?

2. Frate ce dracu postezi daca nu stii ce s-a intamplat, o faci doar de dragul de a aduna posturi?

3. Presupunerile facute de tine vor fi infirmate si confirmate de cam 20 de ori

4. In cazuri destul de rare se mai da si cu RIP ca apoi sa vina personajul principal sa zica ca de fapt a scapat chiar ieftin

5. Eu sunt user vechi, tu esti user nou => eu>tu

 

Concluzia: totul se va lasa cu un scandal offtopic (inceput de mine se pare) de mai multe pagini pe temele

1. Babele cand aud de motoare automat presupun ca merg cu 200km/h

2. Conservarii vor sa ne omoare

3. Viteza ucide si daca mergi ca dementul o meriti

4. Daca nu porti echipament iar meriti ce ai patit ( selectie naturala)

5. Eu ma dau pe o roata cu 200 de m/s pe trecerea de pietoni de 15mii de ani si nu am patit nimic pt ca jtiu sa merg cu motorul

6. Personajul principal era incepator si s-a blocat cu variatiunea avea motocicleta prea puternica/supersport

7. Alte autocompatimiri si bagari de seama/vina, pe motive care doar pe un foum cu aproape 30k useri pot aparea

 

No offence, probabil ai facut-o cu intentii bune, dar a devenit stereotip.

 

@Caspiano - gata am incetat

@admin: warn pt offtopic?

 

 

Sinteza la multe topicuri de la accidente. Bravo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe 19.07.08 in jurul orelo 22:15 veneam de la Bucuresti spre Costinesti. Cand am intrat in Constanta dupa intersectia cu podul care duce spre Mangalia era un rs galben pe jos si un cielo lovit frontal. Am oprit sa vad daca pot ajuta cu ceva, dar in acel moment motociclistul era urcat in salvare. Am intrebat daca baiatul este ranit grav si am aflat de la personalul salvarii ca este vorba de o clavicula rupta si nu stiau sigur dak si antebratul fracturat. Baiatul se numeste Gabi si am inteles ca aceiasi clavicula a mai avut-o rupta cu cateva luni inainte tot intr-un accident de motocicleta.

Pe scurt: Cielo venea dinspre Soveja catre Al. Lapusneanu si a vrut sa vireze stanga pe o straduta laterala.Soferul sustinea ca motociclistul venea pe contrasens (banda lui) si a vrut sa vireze stanga pe strada laterala lasand banda libera pentru motociclist, dar in acel moment motociclistul a revenit pe banda lui si a avut loc coleziunea.Era si o urma de frana, lunga de 3-4 m pe care o pusese motociclistul.

Politisti care erau la fata locului nu au putut sa-mi zica exact daca motociclistul era pe contrasens pentru ca inca nu-i luase declaratie lui Gabi.

Calitatea pozelor lasa de dorit (telefonul e de vina)

Multa sanatate motociclistului

post-5264-1216757575_thumb.jpg

post-5264-1216757590_thumb.jpg

post-5264-1216757605_thumb.jpg

post-5264-1216757630_thumb.jpg

post-5264-1216757645_thumb.jpg

post-5264-1216757665_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe 19.07.08 in jurul orelo 22:15 veneam de la Bucuresti spre Costinesti. Cand am intrat in Constanta dupa intersectia cu podul care duce spre Mangalia era un rs galben pe jos si un cielo lovit frontal. Am oprit sa vad daca pot ajuta cu ceva, dar in acel moment motociclistul era urcat in salvare. Am intrebat daca baiatul este ranit grav si am aflat de la personalul salvarii ca este vorba de o clavicula rupta si nu stiau sigur dak si antebratul fracturat. Baiatul se numeste Gabi si am inteles ca aceiasi clavicula a mai avut-o rupta cu cateva luni inainte tot intr-un accident de motocicleta.

Pe scurt: Cielo venea dinspre Soveja catre Al. Lapusneanu si a vrut sa vireze stanga pe o straduta laterala.Soferul sustinea ca motociclistul venea pe contrasens (banda lui) si a vrut sa vireze stanga pe strada laterala lasand banda libera pentru motociclist, dar in acel moment motociclistul a revenit pe banda lui si a avut loc coleziunea.Era si o urma de frana, lunga de 3-4 m pe care o pusese motociclistul.

Politisti care erau la fata locului nu au putut sa-mi zica exact daca motociclistul era pe contrasens pentru ca inca nu-i luase declaratie lui Gabi.

Calitatea pozelor lasa de dorit (telefonul e de vina)

Multa sanatate motociclistului

 

 

Ma bucur ca nu-i nimic grav.

Insanatosire grabnica bikerului.

 

Nu incepeti iar cu offtopicul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...