Sari la conținut

Casti De Enduro/cross


Achile
 Share

Postări Recomandate

Salutare! Vreau sa va zic ca am o casca de la Acerbis ( http://www.acerbis.it/moto/index.php?modul...=1682&cat=1 ) pe care am luat-o acum cateva luni de la un dealer din Sb. Am dat pe ea 80EUR si mi-a aratat atunci catalogul in care era afisat pretul de 175 - a zis ca e la promotie pt ca a facut un contract cu Acerbis-ul pt promovarea marcii. Aveau echipamente complete la juma de pret - prost is ca nu am luat atunci :unsure: Oricum vreau sa va zic ca sunt foarte multumit de ea. E rezistenta (i-am facut proba fara sa vreau :)) nici nu se zgarie usor, se desface tot dinauntrul (sunt prinse cu capse si scai) ei si se poate spala si sta foarte bine pe cap...

P.S. Am cantarit-o si are 1300g marimea S si a cumnatului are 1310 marimea M

ideea este ca toate castile de enduro mai de doamne-ajuta sunt facute sau construite pe acelasi pincipiu..sa se poata spala tot ce este pe interiorul castii printr-o desfacere relativ usoara,buretii sa nu se deformeze decat foarte greu,vopsea in mai multe straturi si cu lac de protectie foarte bun si rezistent..am observat ca cedeaza la impact la fel orice cozoroc fie de casca de 100 sau de 350 euro..dar asta nu are nici o legatura cu materialul din care este facut casca..

 

ps..am remarcat ca pe castile mate se vede mult mai rau zgarietura si mizeria...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
Salut, baieti(si fete)

 

Ma gandesc sa imi schimb casca si vreau ceva cat mai usor(1000-1100 g).

Imi cam curg ochii dupa un Airoh Stelt, Cervantes replica(da' scump, domne, scump).

Voi cu ce va dati? exista alternative mai ok la buzunar?(sa nu sara de 1000 ron)

 

 

Multumesc, Alex

 

salutare

eu am o casca IKON (made in usa)

980gr, carbon+kevlar

pretul nu il stiu pt ca am primit-o cadou de ziua mea,dar estimez ca o costat ceva..

este extraordinara si nu as schimba-o pt nimic altceva

este f usoara si la ce trante iau :rock: m-o protejat f bine..in plus nici nu o simti la cat e de usoara

caut-o,probeaz-o si te vei convinge!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

eu am o casca IKON (made in usa)

980gr, carbon+kevlar

pretul nu il stiu pt ca am primit-o cadou de ziua mea,dar estimez ca o costat ceva..

este extraordinara si nu as schimba-o pt nimic altceva

este f usoara si la ce trante iau ;) m-o protejat f bine..in plus nici nu o simti la cat e de usoara

caut-o,probeaz-o si te vei convinge!

nu cred ca te-a protejat prea bine.........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce tot ai ma cetatene de sacai fata ;) ?

are draci pe el..ce sa aiba??...hahahaha

sssssstttt!!!!!!!...ca tu mi-ai facut-o cadou..si e buna!..acum..na! e de la cap,nu e de vina casca ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am HJC CLX4, interior detasabil, e plina de zgarieturi dar nu prea imi vine sa o schimb ca imi este foarte comoda. Totusi ma tenteaza un Fox sau Shark

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...