Sari la conținut

Casti De Enduro/cross


Achile
 Share

Postări Recomandate

Salut, baieti(si fete)

 

Ma gandesc sa imi schimb casca si vreau ceva cat mai usor(1000-1100 g).

Imi cam curg ochii dupa un Airoh Stelt, Cervantes replica(da' scump, domne, scump).

Voi cu ce va dati? exista alternative mai ok la buzunar?(sa nu sara de 1000 ron)

 

 

Multumesc, Alex

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, baieti(si fete)

 

Ma gandesc sa imi schimb casca si vreau ceva cat mai usor(1000-1100 g).

Imi cam curg ochii dupa un Airoh Stelt, Cervantes replica(da' scump, domne, scump).

Voi cu ce va dati? exista alternative mai ok la buzunar?(sa nu sara de 1000 ron)

 

 

Multumesc, Alex

 

bre parca ati inebunit toti cu airoh-uri cu gramaj din 3 cifre..sunt faine dar am auzit comentarii (mai mult decat avizate) ca sunt la capitolul captuseala destul de slabute..eu personal folosesc de ani de zile casti de la ixs..super bune ca pret,captuseala este lavabila,se monteaza foarte rapid inapoi,cozoroace aduce agatha in cateva zile..asa ca ixs-rules..

 

PS o casca de 1250 gr costa pe la vreo 350 lei..avantajul ca o schimbi anual daca te plictisesti de ea si nu iti pare rau de bani,iar 350 lei chiar nu sunt un deranj asa mare..parerea mea..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, baieti(si fete)

 

Ma gandesc sa imi schimb casca si vreau ceva cat mai usor(1000-1100 g).

Imi cam curg ochii dupa un Airoh Stelt, Cervantes replica(da' scump, domne, scump).

Voi cu ce va dati? exista alternative mai ok la buzunar?(sa nu sara de 1000 ron)

 

 

Multumesc, Alex

 

Casca este senzationala, zici ca ai doar un fes in cap :crack:. N-am crezut, dar asa este.

Daca te intereseaza, pot sa-ti fac rost de un stelt nou in bugetul specificat de tine.

PM!

 

Ciao

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am tot cochetat cu un airoh din seria stelt dar nu mi se potriveste prea bine calapodul.atillas, casca de 1250 grame si 350 lei de care spui nu exista, daca o vei cantari vei avea o surpriza.o casca la 1200 grame si cu omologare eu nu am vazut sub 250 euro.poate 200 pe ebay sau la magazine din afara. f multe casti declara o greutate pe stiker dar realitatea e muuult diferita.dupa f multe incercari la diverse marci, cel mai bine m-am potrivit cu un HJC din fibra de sticla cred ca are undeva la 1300 grame, pe care am dat 700 lei. as vrea sa aud impresii despre lazer mx7, nu am reusit sa o gasesc pe nicaieri sa o probez.

@mark...stelt la 1000 lei?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar nu mi se potriveste prea bine calapodul

 

pai deh dom' administrator - minte multa, caroseria pe masura ... mai greu cu castile :crack:

 

Eu am un Lazer MX6 la al patrulea sezon si s-au facut buretii varza si viziera e lipita cu power tape. Insa ma simt asa de bine cu ea ca tot de-asta as lua.

Imi plac f tare Airoh-urile astea noi insa si 300 - 350 Euro sunt o gramada de bani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ioane.. hai sictir, te-ai vazut vreo scobitoare.am vazut/probat mx6, mi a placut dar nu f mult.se pare ca mx7 e si mai reusita, au si model de 1200 grame. 300-350 zici?ia uita te cat costa la oficial seria stelt......400+euro

de banii astia skimbi un vagon de cauciucuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

300-350 zici?ia uita te cat costa la oficial seria stelt......400+euro

de banii astia skimbi un vagon de cauciucuri.

 

eu ziceam de alea jmekere de 1000gr de la airoh. Credeam ca de ele vorbiti. pesemne stealth astea sunt si mai jmekere. Sa fie sanatosi. PRea multi bani pentru o casca de enduro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu ziceam de alea jmekere de 1000gr de la airoh. Credeam ca de ele vorbiti. pesemne stealth astea sunt si mai jmekere. Sa fie sanatosi. PRea multi bani pentru o casca de enduro

 

Alea sunt. Pe la vo 350.

Sau 1400 pe la noi la magazine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ixs, nu a fost sponsor la enduro-maniaco-depresiv ?:crack:

si care e ideea ca nu inteleg unde bati..cineva a intrebat si eu am raspuns..nu va mai saturati de atata carcotit..ufff

da a fost sponsor la EMD agatha cu care..apropos ne leaga o prietenie de 14 ani.

 

PS..asa si motomania si arctic cat etc..toti vanzatori de dif marci de casti au fost sponsori..acuma nu mai pot sa spun ca port chiloti de la x sau y ca bate la ochi(reclame mascate & stuff)..nu stiu zau dar te intreci cu gluma..

 

am tot cochetat cu un airoh din seria stelt dar nu mi se potriveste prea bine calapodul.atillas, casca de 1250 grame si 350 lei de care spui nu exista, daca o vei cantari vei avea o surpriza.o casca la 1200 grame si cu omologare eu nu am vazut sub 250 euro.poate 200 pe ebay sau la magazine din afara. f multe casti declara o greutate pe stiker dar realitatea e muuult diferita.dupa f multe incercari la diverse marci, cel mai bine m-am potrivit cu un HJC din fibra de sticla cred ca are undeva la 1300 grame, pe care am dat 700 lei. as vrea sa aud impresii despre lazer mx7, nu am reusit sa o gasesc pe nicaieri sa o probez.

@mark...stelt la 1000 lei?

 

pai ca sa stau linistit nu o cantaresc..eu repet sunt multumit de ea,mai ales din prisma faptului ca schimb cate una pe sezon,dastorita faptului ca imi place sa incep mereu sezonul cu ceva nou..iar la banii astia merita..

 

 

nu m-am putut abtine si am fost la magazin si am cantarit 2 casti ..exact 1300 gr(pe casti scria 1250+-50 gr)..poate la altele nu se potrivesc cum spui soso dar la astea a iesit la fix...

 

Alea sunt. Pe la vo 350.

Sau 1400 pe la noi la magazine.

de 14 mil imi iau o casca la 350,placute f+s la 200,gume f+s la 550,si daca mai pun 100 de lei imi iau si un kit de lant..si la fel de bine (sau prost) ma dau cu o casca de 950 sau de 1300 de grame..

Editat de atillas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si care e ideea ca nu inteleg unde bati..cineva a intrebat si eu am raspuns..nu va mai saturati de atata carcotit..ufff

da a fost sponsor la EMD agatha cu care..apropos ne leaga o prietenie de 14 ani.

 

PS..asa si motomania si arctic cat etc..toti vanzatori de dif marci de casti au fost sponsori..acuma nu mai pot sa spun ca port chiloti de la x sau y ca bate la ochi(reclame mascate & stuff)..nu stiu zau dar te intreci cu gluma..

 

 

 

pai ca sa stau linistit nu o cantaresc..eu repet sunt multumit de ea,mai ales din prisma faptului ca schimb cate una pe sezon,dastorita faptului ca imi place sa incep mereu sezonul cu ceva nou..iar la banii astia merita..

 

 

nu m-am putut abtine si am fost la magazin si am cantarit 2 casti ..exact 1300 gr(pe casti scria 1250+-50 gr)..poate la altele nu se potrivesc cum spui soso dar la astea a iesit la fix...

 

 

de 14 mil imi iau o casca la 350,placute f+s la 200,gume f+s la 550,si daca mai pun 100 de lei imi iau si un kit de lant..si la fel de bine (sau prost) ma dau cu o casca de 950 sau de 1300 de grame..

 

:crack: :laugh: te rodea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: :laugh: te rodea?

aha..cand nu pot nu pot si gata..fac tot sa ma conving daca am dreptate sau sunt prost..si culmea de cele mai multe ori am..zic gurile rele :laugh: :lol: :lol: ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, baieti(si fete)

 

Ma gandesc sa imi schimb casca si vreau ceva cat mai usor(1000-1100 g).

Imi cam curg ochii dupa un Airoh Stelt, Cervantes replica(da' scump, domne, scump).

Voi cu ce va dati? exista alternative mai ok la buzunar?(sa nu sara de 1000 ron)

 

 

Multumesc, Alex

 

ahile, advrider, athanasoiulee.....

io ma dau cu kenny si-mi place de mor 1150gr. are super pret in franta.

urmatoarea tot de-aia vreau.aduce careva?????????????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@atillas.....m am distrat de minunt.nici nu vreau sa ma gandesc ce pumnal ti am infipt cu postul privind declararea greutatii dar ma bucur ca , pana la urma, totul s-a terminat bine si poti dormi linistit :crack: .aceleasi concluzii ca si tine le am tras si eu, 400 euro sunt prea multi bani pentur o casca, mai ales ca nu te ajuta cu mare lucru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

despre castile de la firma HJC imi puteti spune ceva ,vad ca pretul lor este accesibil..? imi place foarte mult designul lor

http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/...Stand-Matt-0001

 

 

preferata mea este HELD X-one,imi place acea aerisire. are cineva acest model? costa 99,9 de euro http://www.held.de/index.php?plink=artikel...359&id=7740

http://www.held.de/index.php?plink=artikel...ten&id=7740

scuze daca v-am plictisit

Editat de rider_thetiger
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toate modelele amintite de tine sunt facute din compozit(fibra de sticla,carbon/kevlar..etc)materiale foarte scumpe ..toate firmele producatoare de casti moto au si genul asta de casti numai ca pretul e de 2,3 ori mai mare decat una clasica din policarbon..

post-15042-1216797845_thumb.jpg

Editat de atillas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toate modelele amintite de tine sunt facute din compozit(fibra de sticla,carbon/kevlar..etc)materiale foarte scumpe ..toate firmele producatoare de casti moto au si genul asta de casti numai ca pretul e de 2,3 ori mai mare decat una clasica din policarbon..

 

aha ...

 

merci pt. info

 

merita oare platita diferenta asta de pret ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Vreau sa va zic ca am o casca de la Acerbis ( http://www.acerbis.it/moto/index.php?modul...=1682&cat=1 ) pe care am luat-o acum cateva luni de la un dealer din Sb. Am dat pe ea 80EUR si mi-a aratat atunci catalogul in care era afisat pretul de 175 - a zis ca e la promotie pt ca a facut un contract cu Acerbis-ul pt promovarea marcii. Aveau echipamente complete la juma de pret - prost is ca nu am luat atunci :unsure: Oricum vreau sa va zic ca sunt foarte multumit de ea. E rezistenta (i-am facut proba fara sa vreau :)) nici nu se zgarie usor, se desface tot dinauntrul (sunt prinse cu capse si scai) ei si se poate spala si sta foarte bine pe cap...

P.S. Am cantarit-o si are 1300g marimea S si a cumnatului are 1310 marimea M

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...