Sari la conținut

Motoreta Carpati


aerosavelli
 Share

Postări Recomandate

Cumpar cui pontou si plutitor carburator motoreta Carpati, sau carburator complet (echivalente)

vezi ca plutitoru merge si de la simson sr2, da de cui nu ma pot pronunta...piese de schimb n-am ca ti-as da...

 

baga ceva poze cu carpatiu, sa il admiram si noi :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca plutitoru merge si de la simson sr2, da de cui nu ma pot pronunta...piese de schimb n-am ca ti-as da...

 

baga ceva poze cu carpatiu, sa il admiram si noi :laugh:

aha aha poze :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fain, da sa schimbi oglinda aia de dacie-raba :laugh:

 

uite-l si p-al meu :crack:

 

http://www.urbanriders.ro/forum/index.php?...ost&id=8666

si

http://www.urbanriders.ro/forum/index.php?...ost&id=8669

 

iar motorul:

http://www.urbanriders.ro/forum/index.php?...ost&id=8668

 

:laugh:

 

da nu mai arata asa de vrun an de zile :lol:

Editat de catul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vedeti ca e o motoretă Carpati de vanzare pe okazii.ro

ma batea un gand, da apoi l-am batut eu si m-a lasat in pace.

acelasi proprietar are doua bucati, ambele, atat simplu cat si super...arata foarte bine ambele(iar ca pret ar merita varianta simpla, pt ca alea chiar sunt rare)

 

super-ul, pare cam scump la prima vedere, dar avand in vedere starea lui, e ok...

 

tot placerea mai mare e sa iei un jaf in stadiu de titanic si sa-l faci cu mana ta :crack:

 

la mine a fost o poveste draguta,..stiam de motoreta carpati, tot de pe forum, din diferite discutii, si cand am aflat ca a fost copiata dupa simson sr2e si l-am vazut, l-am vrut, si l-am luat....apoi, cum aveam o relatie stabila cu o motociclista, m-am gandit sa iau si surata romaneasca sa le fac frumoase pe amandoua pt a ne plimba in weekend impreuna, incet si placut :laugh: timpul a trecut, femeia s-a dus, si mai grav, legile nu mai permit ca acu doi ani, sa circuli cu motoreta neinregistrata(deh, furturi multe din italia si aduceri in romania, cocalari duzina, etc)...

 

daca le rezolv cu actele, le scot pe strazi...daca nu, pe perete in camera mea intra :laugh:

Editat de catul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acelasi proprietar are doua bucati, ambele, atat simplu cat si super...arata foarte bine ambele(iar ca pret ar merita varianta simpla, pt ca alea chiar sunt rare)

 

super-ul, pare cam scump la prima vedere, dar avand in vedere starea lui, e ok...

 

tot placerea mai mare e sa iei un jaf in stadiu de titanic si sa-l faci cu mana ta :crack:

 

la mine a fost o poveste draguta,..stiam de motoreta carpati, tot de pe forum, din diferite discutii, si cand am aflat ca a fost copiata dupa simson sr2e si l-am vazut, l-am vrut, si l-am luat....apoi, cum aveam o relatie stabila cu o motociclista, m-am gandit sa iau si surata romaneasca sa le fac frumoase pe amandoua pt a ne plimba in weekend impreuna, incet si placut :laugh: timpul a trecut, femeia s-a dus, si mai grav, legile nu mai permit ca acu doi ani, sa circuli cu motoreta neinregistrata(deh, furturi multe din italia si aduceri in romania, cocalari duzina, etc)...

 

daca le rezolv cu actele, le scot pe strazi...daca nu, pe perete in camera mea intra :laugh:

 

hehe si mie miar placea sa am o prietena cu adevarat pasionata de moto...si eu ias da unu din Sr-uri sa ne plimbam.Oricum si eu cam acelasi plan il am pt simsonica mea....dupa ce o sa pot prin lege sa conduc ceva mai mare o retusez unde e necesar si o"inramez" sau pt ocazii speciale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumpar cui pontou si plutitor carburator motoreta Carpati, sau carburator complet (echivalente)

PUNEI CARB DE MINI MOBRA iti dau eu unul nou

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acelasi proprietar are doua bucati, ambele, atat simplu cat si super...arata foarte bine ambele(iar ca pret ar merita varianta simpla, pt ca alea chiar sunt rare)

 

super-ul, pare cam scump la prima vedere, dar avand in vedere starea lui, e ok...

 

tot placerea mai mare e sa iei un jaf in stadiu de titanic si sa-l faci cu mana ta :unsure:

 

la mine a fost o poveste draguta,..stiam de motoreta carpati, tot de pe forum, din diferite discutii, si cand am aflat ca a fost copiata dupa simson sr2e si l-am vazut, l-am vrut, si l-am luat....apoi, cum aveam o relatie stabila cu o motociclista, m-am gandit sa iau si surata romaneasca sa le fac frumoase pe amandoua pt a ne plimba in weekend impreuna, incet si placut :) timpul a trecut, femeia s-a dus, si mai grav, legile nu mai permit ca acu doi ani, sa circuli cu motoreta neinregistrata(deh, furturi multe din italia si aduceri in romania, cocalari duzina, etc)...

 

daca le rezolv cu actele, le scot pe strazi...daca nu, pe perete in camera mea intra :)

Despre mine cred ca e vorba pe okazii am postate doua carpati si o simsoneta,dar am 9 bucati in total,toate in stare buna.

 

PUNEI CARB DE MINI MOBRA iti dau eu unul nou

Am eu piese originale de Carpati .Tel:0727.553.631

post-40606-1216831995_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Despre mine cred ca e vorba pe okazii am postate doua carpati si o simsoneta,dar am 9 bucati in total,toate in stare buna.

 

 

Am eu piese originale de Carpati .Tel:0727.553.631

foarte frumos...

 

bine-ai venit aici :)

sa nu le vinzi pe toate, ca e pacat, iar p-alea de le dai, da-le cuiva pasionat, nu unui cioplitor prost, ca e pacat de ele...sunt din ce in ce mai rare, si reprezinta istoria noastra, fac parte din ea :)

eu am unu, model foarte rar, de tranzitie dintre cele doua modele de carpati, si momentan e desfacut, vopsit frumos, si mai am nevoie de niste piesulete sa inchid motorul, si ceva bani sa cromez absolut toate metalele de pe el...nu ma grabesc, pt ca nu intra zilele in sac :crack:

 

sa le stapanesti sanatos, si poate cand termin si eu o babuta, iesim la o plimbare sa aratam lumii personalitatea si eleganta unor astfel de motorete :crack: poate un fest moto, ceva :unsure:

 

PS: mai ai ceva acte si un cadru pierdut pe acolo?eu nu am, si nu pot sa il inmatriculez deloc...si totusi, daca ai, am o intrebare...in acte sunt trecute proprietarul si centimetrii cubi ai motorului? :crack:

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
foarte frumos...

 

bine-ai venit aici :P

sa nu le vinzi pe toate, ca e pacat, iar p-alea de le dai, da-le cuiva pasionat, nu unui cioplitor prost, ca e pacat de ele...sunt din ce in ce mai rare, si reprezinta istoria noastra, fac parte din ea :eek:

eu am unu, model foarte rar, de tranzitie dintre cele doua modele de carpati, si momentan e desfacut, vopsit frumos, si mai am nevoie de niste piesulete sa inchid motorul, si ceva bani sa cromez absolut toate metalele de pe el...nu ma grabesc, pt ca nu intra zilele in sac :D

 

sa le stapanesti sanatos, si poate cand termin si eu o babuta, iesim la o plimbare sa aratam lumii personalitatea si eleganta unor astfel de motorete :( poate un fest moto, ceva :lol:

 

PS: mai ai ceva acte si un cadru pierdut pe acolo?eu nu am, si nu pot sa il inmatriculez deloc...si totusi, daca ai, am o intrebare...in acte sunt trecute proprietarul si centimetrii cubi ai motorului? :)

Din pacate da...ca la orice vehicul inmatriculat sunt trecute,proprietarul,capacitatea cilindrica,an fabr....pana si dimensiunile anvelopelor.

Piese am vadut acum doua saptamani unui pasionat din Rasnov si nu prea mai am de vanzare.Ce mai am le opresc...ca nu se stie cand e nevoie.

Multumesc pentru urari si poate ne intalnim vreodata sa mai schimbam pareri,impresii,etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Cumpar cui pontou si plutitor carburator motoreta Carpati, sau carburator complet (echivalente)

 

 

Salut. Am un Carpati pentru piese, de vanzare... DAca te intereseaza, da-mi un PM... Pret fix 200 ron.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...