Sari la conținut

Plimbare 02 August


Florin Daniel
 Share

Postări Recomandate

Salutari din nou !!!!

 

Pentru 2 august va propun o plimbare de o zi pentru toti cei care au timp si chef de o plimbare. Iata despre ce este vorba:

Traseul este urmatorul Bucuresti-- Targoviste--Aninoasa--Pucioasa cu oprire pe varful Paduchiosul ( este drumul vechi spre Sinaia). Aici oprim sa mancam ceva si sa mai stam ceva vreme la rece :crack: . Pana aici sunt 120 km. Intoarcerea putem sa o facem pe Sinaia daca dorim sau pe acelasi drum. Trebuie tinut cont ca avem un drum destul de serpuit pana urcam pe Paduchiosul cu ceva ""ace de . Am sunat la cei de la drumurile nationale si au confirmat lucrul acesta.

Bugetul alocat este de 30-50 lei ce papam pe acolo si benzina in functie de motorul fiecaruia, pentru un numar de maxim 270km.

Toate astea daca ne ajuta si vremea. Plecare o sa fie din benzinaria AGIP din calea Grivitei la ora 09,00...............Ce ziceti, convine???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 151
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salutari din nou !!!!

 

Pentru 2 august va propun o plimbare de o zi pentru toti cei care au timp si chef de o plimbare,.... Plecare o sa fie din benzinaria AGIP din calea Grivitei la ora 09,00...............Ce ziceti, convine???

 

Suna bine omule, sa ne spui daca tu ai mai parcurs traseul asta, ca e bine sa stim ce si cum, suntem 3 pe 2 motorete care ne bagam la plimbari, cred ca o sa iasa ceva, tinem legatura aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suna bine omule, sa ne spui daca tu ai mai parcurs traseul asta, ca e bine sa stim ce si cum, suntem 3 pe 2 motorete care ne bagam la plimbari, cred ca o sa iasa ceva, tinem legatura aici.

Daca fac si eu rost de cateva libere ,ma luati si pe mine ca pasager?

plsssssssssssssss :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suna bine omule, sa ne spui daca tu ai mai parcurs traseul asta, ca e bine sa stim ce si cum, suntem 3 pe 2 motorete care ne bagam la plimbari, cred ca o sa iasa ceva, tinem legatura aici.

 

Nu, nu am mai fost cu motorul decat cu masina. Drumul are ceva serpentine dar la viteze mici nu iti vor face probleme (ceva gen comarnic dar mai dese maxim 10km). Ca peisaje este ceva de vis, aer curat si nu in ultimul rand este un drum nu prea circulat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

mash baga cu placere la plimarica, dar nu ar fi mai bine sa shi inoptam o noapte? parca e prea scurt...sa putem bea shi noi o berica, etc...

 

Cine doreste poate inopta eu unul seara am o petrecere acasa la care trebuie sa ajung. Poate acolo punem una mai lunga la cale de vineri pana duminica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal. drumul ala e foarte greu. fii-miu a varsat in masina cand l-am facut ultima data. si imi amintesc ca era si foarte prost. iar dupa pucioasa sunt niste sate cu tigani mai rau la la bariera contesti. e mai ok sa o luati inainte de la targoviste ruta voinesti- gemenea spre rucar... se poate opri la pestera ialomicioara. e cam acelasi drum dar mai sigur. daca continuati spre rucar drumul devine greu dar e foarte frumos

 

mama e din dambovita si de aceea stiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal. drumul ala e foarte greu. fii-miu a varsat in masina cand l-am facut ultima data. si imi amintesc ca era si foarte prost. iar dupa pucioasa sunt niste sate cu tigani mai rau la la bariera contesti. e mai ok sa o luati inainte de la targoviste ruta voinesti- gemenea spre rucar... se poate opri la pestera ialomicioara. e cam acelasi drum dar mai sigur. daca continuati spre rucar drumul devine greu dar e foarte frumos

 

mama e din dambovita si de aceea stiu

 

 

Hai cu noi si vedem la fata locului ce si cum !!!! Cu tiganii, da stiu dar nu ai treaba cu ei nu pui cort nu stai prin zona....iar de curbe da la masina ai alta senzatie stii bine asta.

Editat de Florin -v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

drumul e ok si nu e atat de hard precum spuneti voi.Il fac in mod frecvent cu masina dar si cu motocicleta.Ultima data am fost uichendul trecut.Se poate merge fara probleme, este putin mai alunecat asfaltul pe serpentine dar nu e de speriat.In rest este mai mult decat ok pana in targoviste.Tigani sunt peste tot asa ca satul ala nu o sa va omoare.asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine doreste poate inopta eu unul seara am o petrecere acasa la care trebuie sa ajung. Poate acolo punem una mai lunga la cale de vineri pana duminica.

Asha ar fi ideal...sa stam shi noi, nu numai pe drum...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu conteaza ca esti incepator, oricum mergem incet. Nu vad rostul pentru a ne grabi, sunt doar 120km si dupa cum spuneam este o plimbare.

 

DA,... e clar iese treaba si eu vin doar pentru plimbare cu inoptatu e mai greu (efing job :unsure: ). Si am si pasager acum, vom fi 4 pe 2 motoare, sorry bro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

era varza drumul, aproape ca nici nu mai e asfalt... :)

Sunt din Craiova si m-ar tenta si pe mine daca ati vrea sa ma luati ca pasagwer, sa vin pe 2 august la Paduchiosul

PLSSSSSSSSSSSS :unsure:

am casca ,manusi, geaca, si ceva experienta ca pasager

Editat de Mader
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ma ajutati cu carburatia si 2 genti pt chopper vin si eu :crack:

 

Cu mare placere. De unde le cumparam si cati bani esti dispus sa dai??? :unsure:

 

Sunt din Craiova si m-ar tenta si pe mine daca ati vrea sa ma luati ca pasagwer, sa vin pe 2 august la Paduchiosul

PLSSSSSSSSSSSS :)

am casca ,manusi, geaca, si ceva experienta ca pasager

 

 

Nimeni nu se baga sa i-a o fata ?????? Eu unul sunt insurat :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...