Sari la conținut

Plimbare 02 August


Florin Daniel
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 151
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Multumim pentru poze :lol: , am dus dorul de verdeata, racoare si copaci la Prejmer, unde totul era glazurat cu zgura....

 

Finalul, cum a fost acolo, a meritat ????

 

 

Finalul, cum a fost acolo, a meritat la Brasov ????

Uite aici mai punem una la cale daca doriti !!!!!

/index.php?showtopic=249032

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost dezamagiti in comparatie cu ce ne asteptam, chiar daca citisem cate ceva (nu de bine) vineri pe forum; Am inteles ca erau doar 2 bude, organizare ingrozitor de proasta. Nu ne pare rau ca am mers, ne-am bucurat de plimbare. Chiar daca intre Sinaia si Brasov am turbat in soare stand pe loc sau mergand cu 15 km/ora :lol: ..... Oricum, nu cred ca o sa se mai organizeze ceva acolo.... toata lumea a avut numai cuvinte de "lauda" :eek:

Asteptam intrunirea de la Breaza, speram sa fie mult mai bine! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, a fost f misto.

 

Sper ca data viitoare sa nu mai merg doar cu Husqvarna si cu Triumph-ul pe serbentine, mai mult curaj ca nu va mananca motocicleta :lol:

Sper ca atat eu cat si Florin am mers bine ca lideri de grup in prima parte.

 

nu prea aveai unde sa ai mai mult curaj...eu chiar cred ca am exagerat pe alocuri la cat de prost era drumul...am ratat odata franarea si m-am dus cam mult pe contrasens.

nu vreau sa isc nici o discutie dar mie mi s-a parut cam agresiv stilul tau de mers in conditiile in care depasesti pe linie continua cand vin masini de pe contrasens si treci fix printre ele (imi cer scuze daca te confund).

plus ca avand in vedere ca multi erau la primul drum nu cred ca e chiar ok sa ii indemni la un stil mai racing pe curbe (mai ales pe drumul ala).

 

imi place sa iesim asa mai multi, ideea e sa ne simtim bine, si sa ajungem intregi acasa si preferabil sa nu ne impingem la provocari "barbatesti".

 

o sa pun si eu pozele diseara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, din nou!

Nota 10 pentru plimbare, foarte frumos a fost. Mi-au placut in special zona de munte chiar daca drumul a fost prost (XTX-ul stie de ce) :lol: .Sper ca data viitoare sa nu mai merg doar cu Husqvarna si cu Triumph-ul pe serbentine, mai mult curaj ca nu va mananca motocicleta :P

Sper ca atat eu cat si Florin am mers bine ca lideri de grup in prima parte.

Asfalt mai mult decat uscat!

 

Apropo id-ul meu: radu_laudatu

 

La cum era drumul...e normal pentru tine, pentru mine nu...sa ma trezesc cu ditamai gramada de nisip in fata dupa o curba stransa plina de gropi de abia mai tineam ghidonul in mana. Asa o sa zic si eu cand vei ramane in urma pe cheia sau undeva cu asfalt bun . :eek: Mai repede ca nu te mananca motoreta.

Editat de Survolaj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa facem si o Cheia, poate chiar week asta :lol:

 

Zona de drum dintre Sinaia si Posada o stiu foarte bine si de aceea mi-am permis sa merg tare. Eram constient de tot ce am facut pe acea portiune de drum.

Nu am fortat pe nimeni sa mearga tare, dar ii incurajez sa aibe mai multa incredere in ei si in motocicletele lor.

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa facem si o Cheia, poate chiar week asta :lol:

 

Zona de drum dintre Sinaia si Posada o stiu foarte bine si de aceea mi-am permis sa merg tare. Eram constient de tot ce am facut pe acea portiune de drum.

Nu am fortat pe nimeni sa mearga tare, dar ii incurajez sa aibe mai multa incredere in ei si in motocicletele lor.

 

Bafta!

 

eu pe zona aia nu am mers cu voi :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si din partea baiatului cu triumph-ul: suuuuper iesire, oameni faini, drum cu de toate - viraje, portiuni de viteza,gropi :lol: per ansamblu totul ok...p.s.as vrea sa pun si eu pozele insa toate au peste 2mb...ma ajuta cineva sa le micsorez fara sa pierdem prea mult din calitate? multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa facem si o Cheia, poate chiar week asta :lol:

 

Zona de drum dintre Sinaia si Posada o stiu foarte bine si de aceea mi-am permis sa merg tare. Eram constient de tot ce am facut pe acea portiune de drum.

Nu am fortat pe nimeni sa mearga tare, dar ii incurajez sa aibe mai multa incredere in ei si in motocicletele lor.

 

Bafta!

 

Stii cum e cu increderea...cand incepi sa ai prea multa incredere apar accidentele serioase :P.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si din partea baiatului cu triumph-ul: suuuuper iesire, oameni faini, drum cu de toate - viraje, portiuni de viteza,gropi :lol: per ansamblu totul ok...p.s.as vrea sa pun si eu pozele insa toate au peste 2mb...ma ajuta cineva sa le micsorez fara sa pierdem prea mult din calitate? multumesc

te ajut eu sa le micsorezi. fa o arhiva cu ele si pune-le pe sendspace, la adresa de mail pune vajumic@yahoo.com.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la gasca!

Off topic: Am si io o rugaminte: e o motociclista care a fost cu voi si are urechi de pisica sau ursulet pe casca. Pina acu e OK, da mi-am luat si io si imi zboara de pe scuter, nu vreau sa ma gindesc ce se intimpla pe motor...Poate e draguta si imi spune si mie daca a folosit ceva adeziv sau exista vreo tehnica speciala de pacalit ventuzele...Saru'mina.

On topic : Ma bag sigur si eu la urmatoarea drumetie da' nu am inteles daca e pe 9 sau 16...Ca de la Florin parca stiam de 16...

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la gasca!

Off topic: Am si io o rugaminte: e o motociclista care a fost cu voi si are urechi de pisica sau ursulet pe casca. Pina acu e OK, da mi-am luat si io si imi zboara de pe scuter, nu vreau sa ma gindesc ce se intimpla pe motor...Poate e draguta si imi spune si mie daca a folosit ceva adeziv sau exista vreo tehnica speciala de pacalit ventuzele...Saru'mina.

On topic : Ma bag sigur si eu la urmatoarea drumetie da' nu am inteles daca e pe 9 sau 16...Ca de la Florin parca stiam de 16...

Asfalt uscat!

 

post-13253-1217940267_thumb.jpg

 

Cred ca e vorba de casca din poza de mai sus pe care o purta vecinica mea . Urechile initial sunt facute sa se lipeasca cu ventuze,dar nu tin la vant si se dezlipesc,asa ca am pus cu incredere SuperGlue/Picatura si stau de 2 ani fara sa se dezlipeasca deloc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la gasca!

Off topic: Am si io o rugaminte: e o motociclista care a fost cu voi si are urechi de pisica sau ursulet pe casca. Pina acu e OK, da mi-am luat si io si imi zboara de pe scuter, nu vreau sa ma gindesc ce se intimpla pe motor...Poate e draguta si imi spune si mie daca a folosit ceva adeziv sau exista vreo tehnica speciala de pacalit ventuzele...Saru'mina.

On topic : Ma bag sigur si eu la urmatoarea drumetie da' nu am inteles daca e pe 9 sau 16...Ca de la Florin parca stiam de 16...

Asfalt uscat!

 

Pe 16 august

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-13253-1217940267_thumb.jpg

 

Cred ca e vorba de casca din poza de mai sus pe care o purta vecinica mea . Urechile initial sunt facute sa se lipeasca cu ventuze,dar nu tin la vant si se dezlipesc,asa ca am pus cu incredere SuperGlue/Picatura si stau de 2 ani fara sa se dezlipeasca deloc.

Multumesc pentru rapiditatea raspunsului! Speram totusi sa nu fie asta metoda(incaz ca vreau sa renunt la ele o sa ramina urme pe casca...) :-)) O zi buna si pe 16 pregatiti-va de inca un ursulet! :-)))

 

Pe 16 august

Multam! Cam mult pina atunci...nu?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si s-a stabilit unde mergem ?

Incercam lacul sarat de la Slanic Prahova ? :drums:

Am fost duminica 03.08 la SLANIC PRAHOVA, dar cu masina, drum excelent :) , proaspat asfaltat de la PLOIESTI pina la SLANIC, dar cred ca s-a stabilit sa mergem totusi la DIMBOVICIOARA.

Oricum poate urmatoarea plimbare o sa o facem la SLANIC(pentu o baita, pentru relaxare,dar nu in ultimul rind pentru acea sosea),ramane de vazut. :D

 

 

ASFALT USCAT :kiss: .

 

Si s-a stabilit unde mergem ?

Incercam lacul sarat de la Slanic Prahova ? :drums:

Am fost duminica 03.08 la SLANIC PRAHOVA( cam aglomerat la Baia Baciului, dar apa calda la dus), dar cu masina, drum excelent :lol: , proaspat asfaltat de la PLOIESTI pina la SLANIC, dar cred ca s-a stabilit sa mergem totusi la DIMBOVICIOARA pe 16.08.

Oricum poate urmatoarea plimbare o sa o facem la SLANIC(pentu o baita, pentru relaxare,dar nu in ultimul rind pentru acea sosea),ramane de vazut. :drums:

 

 

NUMAI BINE SI ASFALT USCAT :D .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...