Sari la conținut

Festivalul Free Bikers Week -- Hunedoara


ACHIMOTO
 Share

Postări Recomandate

Mie mi se pare OK , sa ne trecem datele , pana la urma fiecare raspunde pt ce face .

Chiar m-am saturat sa merg pe la festivaluri si sa vad persoane care se dau aiurea in spectacol , fac scandal , si alte lucruri urate care inrautatesc imagine comunitatii moto .

E placut sa mergi la un festival unde toata lumea se simte bine , si toti se respesta intre ei !! , sa nu fie nevoie sa intervina Fortele de ordine , sau sa fie trasi la raspundere organizatorii pt faptele unor oameni fara judecata !!!

NE VEDEM LA FESTIVAL :) :blink: ----- SALUTARI CU FARUL !!!

Editat de free
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 188
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

eu o sa aflu joi daca imi tre sau nu :) sper sa nu fie tarziu

ps. stie cineva daca e mult de acolo pana la toplita ?

 

Ai 315 km de facut, pe ruta Reghin->tg, Mures-> Turda->Alba Iulia -> Orastie->Simeria->Pestis. Inainte de intrarea in Hunedoara se face un drum la dreapta catre Valea Nandrului, in localitatea Pestis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BAH ACHIMOTO. CEVA REGULI LA INTRUNIRE CARE AR TREBUI RESPECATE?

LIM MAX DE BERE/ 24H 3 LAZI, CATE REZERVOARE DE BENZINA SA AIBE FIECARE LA BARAIT NOAPTEA? ETC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BAH ACHIMOTO. CEVA REGULI LA INTRUNIRE CARE AR TREBUI RESPECATE?

LIM MAX DE BERE/ 24H 3 LAZI, CATE REZERVOARE DE BENZINA SA AIBE FIECARE LA BARAIT NOAPTEA? ETC

 

Mda...astea de zicea Maru de ele, da mai vreau si io sa stiu daca antigelu de bagat pe tzeava de esapament pentru afumat participantzii la intrunire e din partea casei sau tre sa isi aduca fiecare? Si daca da, cat e limita cu care sunt admisi inauntru???

:blink: :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca tot o sa dau o fuga in zona puteti sa imi faceti si mie o lista cu obiectivele turistice pe o raza de max 150 km - da alea mai importante :)

 

multam mult

 

 

 

 

 

cum e drumul spre sarmizegetusa regia?

Editat de p.c.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

obiective turistice avem cu carul in acest judetz:

depinde ce motor ai.

existirsea castelul corvinilor, cetatea devei, biserica de piatra de la densus, sarmisegetusa ulpia traiana. pentru asta merge cu orice motor. e asfalt e super oki.

daca vrei sa vizitezi cetatile dacice din m-tii orastiei ti-ar trebui un motori ceva mai inalt acolo ai sarmisegetusa regia mai importanta shi multe alte cetatui. merita vazute. mai este in apropiere lacul cincis ( artificial) unde e o zona super de balacit.

obiectivele care le-am enumerat sunt la max 70 km de locul intrunirii.

 

daca tot o sa dau o fuga in zona puteti sa imi faceti si mie o lista cu obiectivele turistice pe o raza de max 150 km - da alea mai importante :)

 

multam mult

 

 

 

 

 

cum e drumul spre sarmizegetusa regia?

drumul e forestier pana acolo. au fost niste flacai au pus un filmuletz pe net cauta-l la fotografii din excursii bla bla....

Editat de maru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

obiective turistice avem cu carul in acest judetz:

depinde ce motor ai.

existirsea castelul corvinilor, cetatea devei, biserica de piatra de la densus, sarmisegetusa ulpia traiana. pentru asta merge cu orice motor. e asfalt e super oki.

daca vrei sa vizitezi cetatile dacice din m-tii orastiei ti-ar trebui un motori ceva mai inalt acolo ai sarmisegetusa regia mai importanta shi multe alte cetatui. merita vazute. mai este in apropiere lacul cincis ( artificial) unde e o zona super de balacit.

obiectivele care le-am enumerat sunt la max 70 km de locul intrunirii.

 

 

drumul e forestier pana acolo. au fost niste flacai au pus un filmuletz pe net cauta-l la fotografii din excursii bla bla....

 

daca e vorba de forestiere o sa vin cu dominatoru :)

 

multam pentru informatii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In spiritul replicilor :

,, Daniel .... nu fi irascibil .....Daniel !!! DANIELLLL !!! ''

,, Sunt singurel , ding dang , printre copaci , ding dang ..............''

:lol: :laugh: :laugh: :lool: CINE a fost la ,, BIKES ON ICES '' - Hunedoara , STIE !!

 

 

 

Asteptam si Sibiul la festival , si pe toata lumea !!! Sa o facem din nou lata :) :) :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai 315 km de facut, pe ruta Reghin->tg, Mures-> Turda->Alba Iulia -> Orastie->Simeria->Pestis. Inainte de intrarea in Hunedoara se face un drum la dreapta catre Valea Nandrului, in localitatea Pestis.

 

 

oops, cre`ca nu m-am facut eu destul de inteles, imi pare rau.

eu intrebam de la nandru catzi km si daca e drum fara sa trec prin HD catre Toplita de HD, este un sat cam la 15 km de HD unde am niste rude dar am fost acolo decat pe alt drum, venind dinspre sud.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oops, cre`ca nu m-am facut eu destul de inteles, imi pare rau.

eu intrebam de la nandru catzi km si daca e drum fara sa trec prin HD catre Toplita de HD, este un sat cam la 15 km de HD unde am niste rude dar am fost acolo decat pe alt drum, venind dinspre sud.

 

HMM...aici m-ai incuiat... :) Eu unul nu stiu alta Toplita in afara de cea despre care vorbeam in postul de mai sus. Care stiti ce sat e cel despre care vorbeste Fulguletz???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite siteul Comunei Toplita... http://www.toplita-hunedoara.ro/localizare/localizare.htm

Sper sa te ajute..sunt si harti...

 

De la Nandru poti sa ajungi in Cerbal si de acolo crek poti la Toplita..Sunt ceva indicatoare care iti arata ca poti merge la Cerbal si deci presupun ca si la Toplita....Doar ca drumul nu cred ca este asfaltat peste tot.

Editat de scorpion_girl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci achimeeee!!! cine face galagie?totusi?

afishu final? i kill you ceva?

aaaaa shi era sa uit de parada din deva? ceva ceva? :)

Editat de maru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parada moto va avea loc doar in HUNEDOARA !! 15 km tur -- 15 km retur

 

Indiferent ca veniti dinspre Hunedoara pe stanga sau dinspre Deva pe dreapta , in localitatea Pestiu Mare sa dechis un Motel KRISTAL , drumul care face spre Nandru trece exact pe langa acest Motel , mai aveti 9 km , mergeti TOT DREPT inainte pana gasiti LOCATIA , nu va abateti stanga sau dreapta !!!

 

Va asteptam cu muzica la maxim -- motoarele turate si tuica incinsa !!!

 

 

 

respect Achimoto

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa pot ajunge macar sambata.Sa ma simt in stare sa ajung.

Prognoza meteo suna bine.Se pare ca vremea tine cu noi.

Chiar imi doresc sa ajung.

Sa faceti poze si sa va distrati in stilul aparte motociclismului.

 

Cu stima,

Bia. :makeout:

 

no way. nu mai pun gura pe chestia aiaaa de ii zicetzi voi tzuicaaaa. triplu rafinat = too much for me.

:makeout: . Medicament curat.

Oricum,printre cele mai bune palinci/tuici din tara. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...