Sari la conținut

Apel Umanitar


laurmoto
 Share

Postări Recomandate

Dupa cum am promis,acum m-am intors de la donare.Mi-au dat o adeverinta,dar pe ea nu este specificat numele primitorului.Am specificat numele spitalului si numele primitorului.Sper doar sa trimita datele in timp util...

post-3768-1217234922_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Multumim Seawolves Constanta si tuturor celor care doneaza sau incearca sa doneze.

 

eu am fost azi cu mendoza si am donat(doar eu) pe el l`a respins din motive de oboseala ,dar mai incearca si miercuri cand or sa mearga mai multi, dupa noi a venit si sebi din tulcea pe care l`am lasat singur cu asistentele :disappointed:

 

eu nu sunt din club

 

am grupa 0+

Editat de haste
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am fost azi cu mendoza si am donat(doar eu) pe el l`a respins din motive de oboseala ,dar mai incearca si miercuri cand or sa mearga mai multi, dupa noi a venit si sebi din tulcea pe care l`am lasat singur cu asistentele :disappointed:

 

eu nu sunt din club

 

am grupa 0+

 

 

Multumim frumos. Au mai fost si din Bucuresti inca 4 persoane, din pacate toti respinsi, pe motive de vene sau prezenta varice. Mai incearca si maine altii. Dragutza de Lavinia era in continuare cu banuti in mana la poarta, sa roage oameni sa doneze.

 

Programul la Floreasca este pana in ora 12.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim frumos. Au mai fost si din Bucuresti inca 4 persoane, din pacate toti respinsi, pe motive de vene sau prezenta varice. Mai incearca si maine altii. Dragutza de Lavinia era in continuare cu banuti in mana la poarta, sa roage oameni sa doneze.

 

Programul la Floreasca este pana in ora 12.

 

Care mai este starea lui Ionut dupa operatie?

Cum se simte?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost astazi acolo , si nu m-au lasat sa donez ca cica am ritumul cardiac marit ( a numarat ea 120 BPM ) ... O sa mai incerc zilele astea iar , poate poate ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu pot sa cred !!!!!

am AB IV pozitiv, am 53 de kg si nu pot sa donez ???? dar te cantareste inainte sau cum ?

eu ma duc oricum.....

te duci si spui ca este prietenul tau, fratele tau, ceva... da, te cantaresc, insa mai sunt dispusi sa faca concesii cand este vb de rude sau prieteni apropiati. Mie mi s-a intamplat asa cand am donat pentru mama mea... sfat: incearca sa bei 1, 2 litri de lichid inainte si sa fii mancata! Mai castigi in greutate si este mult mai bine pentru organism!

Multa bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care e starea lui ionut ???

 

 

La ora 19:00 cand l-a vazut Lavinia ultima data(dupa aceea i s-a interzis accesul pentru ca salonul e in carantina), reusise sa adoarma si ii scazuse febra. Cand e treaz e foarte agitat din cauza mai multor factori, si inca e sedat cu Diazepam. A recunoscut-o pe Lavinia chiar daca e semi-constient, si raspunde la cateva intrebari. In rest... il doare, ii e sete...

In general, cosideram ca e mai bine. Va tinem la curent.

Editat de aKO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

argentina? :| este cioara? oricum ajutati-l cei care puteti,romanii,ca si ei ne-ar fi ajutat pe noi sunt convins de asta

Propun un topic separat categoria "am fost un bou", unde sa scrie numai Puya123123. Poate totusi vroia sa-si ceara scuze si prea ati sarit toti pe el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut astazi pe la Floreasca cu ceva treburi si intamplator am dat de sotia lui Ionut pe holul spitalului si am stat putin de vorba. Cu o zi inainte am discutat de cazul lui Ionut cu un coleg de la spitalul Floreasca si imi spunea ca starea lui nu era prea buna, insa se pare ca astazi se simte mult mai bine.

Editat de Dok
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator rock46hunt
argentina? :| este cioara? oricum ajutati-l cei care puteti,romanii,ca si ei ne-ar fi ajutat pe noi sunt convins de asta

auzi ma pacaliciule,esti un idiot convins!iti scriu aceste cuvinte sa cunosti si tu parerea mea despre tine!nu stiu ce se intampla de am de-a face cu atatia prosti!esti imposibil de suportat si imi doresc sa ne intalnim ptr a ne cunoaste mai bine!iti urez succes!MARIUS STANESCU

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care mai este starea lui ION?donatorii de la Tulcea sunt nerabdatori sa afle.multa sanatate lui ION si familiei lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acu' am vz si io topicul .....sper sa se faca bine :moto:...m-as duce si eu sa donez sange dar la cate boli am avut ( multe tropicale ) cred ca ma baga in carantina si ma leaga de pat:(

 

Ionut iti tinem PUMNII.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acu vazut si eu topicul,desi am bantuit si ieri pe aici,am 01 negativ din cate stiu numai ca nu cred sa am vreo sansa sa donez ca am avut 2 din bolile mentzionate.Intrebare : Iti face vreo analiza undeva inainte sa vada daca esti sau nu bun ca sa donezi sange? Din cate stiu de vreo 6 ani incoa de cand tot imi fac analize is perfect normal.

Daca mai e nevoie lasati un mesaj aici ,pana vineri sunt in Bucuresti .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ion este putin mai bine, in sensul ca nu mai are febra, respira relativ ok. Dar este in continuare agitat(urla de durere chiar daca i se administreaza sedative puternice), vorbeste fara noima. Asistentele se plang ca le e greu sa-l tina in pat, dupa cum probabil stiti, prima data cand s-a trezit a spus ca vrea sa plece acasa si a vrut sa coboare din pat. Se misca, e activ. Speram sa nu mai apara complicatii, momentul in care vom rasufla usurati va fi atunci cand il vor duce intr-un salon de ortopedie (momentan e la reanimare).

Toti cei care-l cunoastem, stim cat de puternic e Ionut si stim ca va depasi in curand aceste momente grele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ion este putin mai bine, in sensul ca nu mai are febra, respira relativ ok. Dar este in continuare agitat(urla de durere chiar daca i se administreaza sedative puternice), vorbeste fara noima. Asistentele se plang ca le e greu sa-l tina in pat, dupa cum probabil stiti, prima data cand s-a trezit a spus ca vrea sa plece acasa si a vrut sa coboare din pat. Se misca, e activ. Speram sa nu mai apara complicatii, momentul in care vom rasufla usurati va fi atunci cand il vor duce intr-un salon de ortopedie (momentan e la reanimare).

Toti cei care-l cunoastem, stim cat de puternic e Ionut si stim ca va depasi in curand aceste momente grele.

 

Sa dea Dumnezeu sa se intample asta cat mai repede

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumim celor ce au donat sange in Buc, Ct, Ploiesti si alte orase, celor din Tulcea motociclisti sau nu si celor ce au incercat dar au fost respinsi din diverse motive, celor care vor dona azi si in urmatoarele zile.printre acestia sper sa fie si cei ce nu au donat inca (va stiti prea bine ,mai ales cei care il cunoasteti foarte bine pe Ion si care va dati motociclisti sau prieteni.. daca as fi unul dintre voi mi-ar fi rusine sa mai ies cu motorul sau sa zic ca il cunosc pe Ion) pentru ca in continuare este nevoie de SANGE.

 

 

Multumim celor ce au ajutat si vor ajuta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Propun un topic separat categoria "am fost un bou", unde sa scrie numai Puya123123. Poate totusi vroia sa-si ceara scuze si prea ati sarit toti pe el.

 

Puya123123 si pe privat e la fel de b...., iar de scuze .... nu am auzit nimik inca de la el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doar ce am venit de la spital .Donat cu succes 400 ml de sange de chopperist. Santatea maxima lui Ionut si poate o sa aiba ocazia sa faca cunostinta si cu Seawolves Club Constanta

doar ce am ajuns si eu acasa de la donare ... sanatate maxima lui ionut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In alta ordine de idei...din cauza unui nenorocit de doctor care in aceasta dimineata ma intors pe dos(tratandu ma de parca ar fi Dumnezeu) ,nu am reusit sa dau mai mult de 200ml..dar este bine ca ma pus ca donator in contul lui Ionut.

Sper ca totul sa fie ok si sa ii uram insanatosire grabnica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...