Sari la conținut

Mol Scooter Cup


apriliabiker2004
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 65
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Tocmai am venit de la cursa,am iesit printre ultimele locuri,cauza fiind scuterul...

Macar sunt fericit ca am stat fara adversari in fata sau in spate pe o distanta de 4-5 secunde,am avut timp sa ma joc pe acolo...m-am dat pe curbe ok.

Sa vina Pozele !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuterul nu a patit nimic,treaba e ca al meu e mic copil pe langa ce rachete erau acolo...

Am avut si un mic incident,dar am plecat mai departe nu m-a impiedicat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost ok cursa, multe scutere potente la clasa Open, dar organizarea a fost de ca.cat, adica cazi cu scuteru te ridici, te asezi pe cauciucuri, cazi prin iarba si nu te baga nimeni in seama...inteleg ca a fost moca , dar nici chiar asa sa nu te bage nimeni in seama macar sa vina un arbitru sa il intreba daca e ok.

 

PS. Stie cineva daca baiatu este ok parca era o Yamaha Aerox Alb si albastru cred , cazatura fiind in prima mansa la clasa open.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E ok omu' am vorbit cu el dupa prima mansa,doar ca il durea capul,era aerox rosu cu negru.

Editat de brick23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumiri tuturor participantilor, atat competitorilor cat si publicului care i-a sustinut.

Am pus o selectie cu cele mai bune poze din calificari si din ziua cursei pe www.molscootercup.ro

Deasemenea multumiri si catre MOL Romania, Kawa Motors si Federatiei de Motociclism, fara sustinerea carora cursa nu ar fi fost posibila la nivelul la care a avut loc. Adica fara incidente majore si chiar cu citeva premiere cum ar fi premiile consistente, ambianta video si sonora, tombola, etc. care fara a avea pretentia de a fi perfecte, au existat si au deschis un drum pentru organizarile viitoare.

Au fost citeva incidente minore, ca in orice cursa, cum e si cel descris de costinaln mai sus, pe care l-am vazut, si eu si arbitrii de pista, dar mai era doar o tura sau doua pana la sfarsitul mansei, motorul era in afara circuitului iar concurentul s-a ridicat si nu a avut nevoie de ambulanta, de aia nu a fost oprita cursa imediat, a fost o decizie in cunostiinta de cauza a arbitrilor FRM. Iar "moca" a insemnat ca nu a platit nimeni nimic, nici din public nici competitori, nicidecum ca a fost o cursa cu cheltuieli mici, ba dimpotriva!

Sa speram ca si aceasta cursa sa reprezinte un pas inainte care sa ridice stacheta organizarii si sa creasca in mod firesc pretentiile tuturor. Pina in ziua in care o sa avem si noi macar un circuit competitional adevarat, pe care sa putem avea si altceva decat scutere si carturi, sa facem cit mai mult si mai bine din ce avem. (Ca de plans si de circotit stie toata lumea, dar nu aduce nimic.. :unsure: )

Sa ne vedem cu bine la urmatoarea editie!

Editat de apriliabiker2004
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost super cursa, dar monitorul ala mare a fost cam degeaba...trebuia sa-mi sucesc gatul ca sa arunc o privire.

Mda....si sponsorii puteau sa dea si ei premii de consolare si de incurajare la toti participantii la cursa.......ca doar nu era o avere......mai ales ca oamenii au facut eforturi mari sa participe.........plus ca unii mai tre' sa faca si reparatii.

Dar e bine sa ne multumim si cu putin......la inceput. :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va rog cititi mai intai semnatura mea inainte de a posta si apoi dati click aici. Trebuia decat sa intrati pe http://www.molscootercup.ro/ si le gaseati, dar voi nimic

 

Iarta-ne marite Clodius :bounce:

ps:super tare :rock: 

Editat de dOctOr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...