Sari la conținut

Kit De Coborare


Postări Recomandate

si ne mai miram de ce mor oamenii pe capete prin spitale, le iau ''inginerii'' astia la bomfaier

on topic: tu de ce vrei sa ajungi jos cand toata lumea vrea sa ajunga cat mai sus? :P

 

 

1.Poate este medic veterinar, nu a specificat. :D

2.Poate este mai placut jos decat sus, care-i problema? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 58
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

minunatilor!

 

exact acele 2 piese metalice de sub amortizorul spate le-am inlocuit cu unele sensibil mai scurte, 5mm. rezultatul e foarte bun.

am reglat putin si revenirea amortizorului, era cam lenes. furca e in studiu, i-am pus un colier de plastic sa vad cat urca , ca sa vad daca trebuie ajustata sau nu. dragi barbati sa fii nestiutor nu e un defect. intreband si ascultand am invatat , nu mi-am macelarit motorul si am aflat si alte lucruri tehnice care infuenteaza modul in care exploatezi motorul.

incercati sa fiti mai receptivi... ajuta in viata

 

in alta ordine de idei medicina veterinara e o meserie ok, chiar daca nu e a mea. sunt dentist ! asa ca : zambiti va rog! si... spalati-va pe dinti (dimineata si seara ) cu sensodyne :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aaa sa-ti explic cel putin la enduro se schimba cea ce in engleza se spune dog-bones - adica kak-at.urile alea de sub amortizor ....si alea deoarece au prinderea amortizorului mai jos cu 5cm ... de exemplu .... rezulta o scadere a inaltimii seii cu fix 5 cm

 

 

bah gugal it si nu mai faceti misto .... chiar nu sunt intrebari stupide si nu toata lumea se baga sa umble la articulatiile de sub amortizor, eu unul ma bag dar doar la un prieten care are si unde sa o priponeasca cand dau jos bascula - aka stander sau alte romanisme si cum spunea cineva ii spone lowering kit in limba lu' "sheicspir" ala si exista ci de inaltare, ce e asa gre si ce dreq va certati atata

 

 

chiar nu merita atata atentie man! refularile si frustrarile sau mintea ingusta vor produce la infinit tot felul de dude "aka" cele deja debitate de cei cativa pierde vara de aici.

multam si tie pentru opiniile tehnice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar nu merita atata atentie man! refularile si frustrarile sau mintea ingusta vor produce la infinit tot felul de dude "aka" cele deja debitate de cei cativa pierde vara de aici.

multam si tie pentru opiniile tehnice.

ba, is "tot felul de dude "aka" celor deja debitate....."

io incerc sa-mi pierd viata, deci, ce ai tu cu acei pierde-vara ca de-al de tine de pe aici? :D

Editat de bogdanawo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba, is "tot felul de dude "aka" celor deja debitate....."

io incerc sa-mi pierd viata, deci, ce ai tu cu acei pierde-vara ca de-al de tine de pe aici? :D

[/quotea

 

asa e, m-am grabit si recunosc ca forma propusa de tine in exprimarea mea, se potriveste limbii romane mai bine. niciodata un pic de atentie nu a stricat cuiva. multumesc ptr corectura.

legat de restul comentariului, prefer sa raman constant in ceea ce am spus; nu alimentez discutii carora nu le vad utilitatea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa e, m-am grabit si recunosc ca forma propusa de tine in exprimarea mea, se potriveste limbii romane mai bine. niciodata un pic de atentie nu a stricat cuiva. multumesc ptr corectura.

legat de restul comentariului, prefer sa raman constant in ceea ce am spus; nu alimentez discutii carora nu le vad utilitatea.

ok, atunci coboara-te cu kit-ul de coborarare si urca-te cu kit-ul de urcare :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

minunatilor!

 

exact acele 2 piese metalice de sub amortizorul spate le-am inlocuit cu unele sensibil mai scurte, 5mm. rezultatul e foarte bun.

Doamna doctor, o intrebare de la un pierde_vara, chiar asa mult conteaza acei 5mm la modul cum accesati motocicleta pe strazile patriei? Nu cumva ati gresit unitatea de masura?

Si daca iei o geaca de piele mai groasa sau mananci mai mult la pranz se lasa moto cu 5mm in plus... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamna doctor, o intrebare de la un pierde_vara, chiar asa mult conteaza acei 5mm la modul cum accesati motocicleta pe strazile patriei? Nu cumva ati gresit unitatea de masura?

Si daca iei o geaca de piele mai groasa sau mananci mai mult la pranz se lasa moto cu 5mm in plus... :cheers:

 

 

piesa are 5 mm diferenta, motorul a coborat cam 3 cm... nu e raport 1:1 intre marimea acelei piese si inaltimea cu care coboara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...