Sari la conținut

Jawa De Dat...


categoria"A"
 Share

Postări Recomandate

ba, nu fiti offtopici.

deci eu oricum nu stiu ce-s alea platini si o sa zic: bine, daca ziceti voi...

si cat costa acest gotronic?

eu am auzit numai de motronic. nu c-as sti ce inseamna :lol:

 

a, si de jetronic (am gugalat motronic si pe wiki zice si de jetronic. ma informez acum)

nu te obosi sa cauti pe wiki...

platinile sunt niste contacte care se inchid si deschid, si cand lucreaza, dau momentul scanteii(pe scurt)

platinile se impusca, se duc, se deregleaza, limiteaza turatia

detaliile despre o aprindere electronica gasesti aici:

/index.php?showtopic=196438

si mai era un topic, mai vechi...citeste-le, merita

:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 56
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

je n-a vazut nicaieri cat costa nenorocirea si l-am vazut pe rocknroll intreband de vreo doua ori. ce e asa mare secret???

Felicitari Fannyflint ma bucur ca ai reusit o doreai mult. Nu stiu daca vorbim de acelasi lucru dar Gotronic am cumparat din pravalie de vreo 3 ani la 350000 Lei vechi.Si merge grozav. In alta ordine de idei clasica platina este mult bestelita dar isi face treaba am folosit vreo 20 de ani fara probleme.

Multe bucurii cu noua jucarie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

saru'mana mircea, sa ma feliciti daca o s-o vezi pe picioare (si daca o sa fie o sa aiba si topic). eu pana atunci nu ma pot bucura, depind de oameni. :lol:

 

 

Care oameni? Baiatul ti-a zis sa te duci sa o iei, Oreleul a zis ca te ajuta sa o faci?Ce vrei mai mult de atat?Sa ti-o aduca omul acasa?Fugi si ia-o cat mai repede!Ocupa-te de ea si da-i bice, nu mai sta si pune atatea intrebari, ca oricum te ajutam, stai linistita! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

saru'mana mircea, sa ma feliciti daca o s-o vezi pe picioare (si daca o sa fie o sa aiba si topic). eu pana atunci nu ma pot bucura, depind de oameni. :P

Imi place de tine ca esti foarte determinata...

Te-ai chinuit mult pana ai facut rost de una, si multumita lui Categoria A, ai reusit.Cu siguranta te foi ajuta in limita cunostintelor si a timpului meu :eek:

 

Let's make that Jawa to fly :lol:

 

Hai, care o ajutam pe fanny sa faca mobra?Daca e dezmembrata complet, cateva maini fie ele de expert, fie de necunoscator, or sa o puna pe picioare destul de repede :D

 

Deci, care se baga?I'm IN, baby :(

 

Iti fac eu cadou regulator de tensiune, NOU, ca l-am luat degeaba, si vom vedea ce mai lipseste, mai ales la instalatia electrica.

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceva se infiripa. :lol:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oreleule, vreau si eu poza aia cu felinarul, scuze de off-topic. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceva se infiripa. :lol:

 

Oreleule, vreau si eu poza aia cu felinarul, scuze de off-topic. :P

nu se infiripa nimic....vreau doar sa o ajut, pt ca imi place sa o vad asa hotarata...parca as fi eu cand am achizitionat prima motoreta :eek:

 

poza sigur ca o poti avea:

http://www.mr-orl.go.ro/44.jpg

chiar m-a intrebat multa lume daca e de pe net, si nu este luata de pe net, ci am facut-o eu...felinaru puteti sa-l admirati in biker's otopeni, parca :D

puteti sa o downloadati linistiti, atata timp cat nu va fi folosita in scop comercial :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi place de tine ca esti foarte determinata...

Te-ai chinuit mult pana ai facut rost de una, si multumita lui Categoria A, ai reusit.

 

nu se infiripa nimic....vreau doar sa o ajut, pt ca imi place sa o vad asa hotarata...parca as fi eu cand am achizitionat prima motoreta :lol:

 

oreleul dragut ca intotdeuna. dar unde m-ai vazut pe mine hotarata? daca eram asa determinata cred ca aveam moto pana acum, nu? well, asta e si iti multumesc ca vrei sa ma ajuti. cand o fi o sa te anunt.

pana una alta am aflat cat costa aprinderea aia. :P dar mai intai astept sa vad cum merge fara asa ceva.

si jawa e al doilea motor dupa uralul lui unchi-miu pe care l-am vrut. asadar... happy happy joy joy

(bine, nu punem la socoteala ktm-urile :D si restu' motoarelor care mi-au placut dupa intrarea mea pe forum :eek: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oreleul dragut ca intotdeuna. dar unde m-ai vazut pe mine hotarata? daca eram asa determinata cred ca aveam moto pana acum, nu? well, asta e si iti multumesc ca vrei sa ma ajuti. cand o fi o sa te anunt.

pana una alta am aflat cat costa aprinderea aia. :P dar mai intai astept sa vad cum merge fara asa ceva.

si jawa e al doilea motor dupa uralul lui unchi-miu pe care l-am vrut. asadar... happy happy joy joy

(bine, nu punem la socoteala ktm-urile :( si restu' motoarelor care mi-au placut dupa intrarea mea pe forum :eek: )

intai vezi cum il aduci acasa, sau la cineva la curte, sa poti sa il tii dezmembrat pana se face.

asta daca nu vrei sa il tii in casa, ca mine :)

 

dupa ce il faci, ancorat bine cu lant si toate cele de un copac...

fi fara grija, nu se fura o Jawa :lol: e grea, si nu merita daraua, iar hotii stiu asta....

mai tz poti sa pui si o alarma de 1 mil pe ea, ca e utila...

dar, intai sa o facem sa mearga :D

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

deci: ma vad nevoita sa renunt la jawa ( /index.php?showtopic=244357 ) pentru ca, asa cum am zis la un moment dat:

pot si eu sa zic c-o vreau la 100 e, nu? da' cu ce o pun pe "roate"? cu ce o inmatriculez si restu'? n-ar fi problema daca as avea curte/garaj si as putea s-o tin acolo imprastiata pana-mi permit dar asa?

end of story. nu-mi place sa dezamagesc dar numai la moto m-am gandit de atunci si asta m-a tinut pe loc.

cand mi-oi permite o motocicleta functionala, nu dezmembrata, atunci o sa-mi cumpar.

cat. a, multumesc pentru gestul frumos, dau o bere oricand. si imi pare rau ca n-a fost sa fie.

 

(oreleu', intre timp am bagat ochiu' pe threadu' asta al tau: /index.php?showtopic=70597 si mi-a placut ce-am vazut: /index.php?...t&id=185713 - chiar ca bibelou)

 

banuiesc ca asta e un up.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci: ma vad nevoita sa renunt la jawa ( /index.php?showtopic=244357 ) pentru ca, asa cum am zis la un moment dat:

 

end of story. nu-mi place sa dezamagesc dar numai la moto m-am gandit de atunci si asta m-a tinut pe loc.

cand mi-oi permite o motocicleta functionala, nu dezmembrata, atunci o sa-mi cumpar.

cat. a, multumesc pentru gestul frumos, dau o bere oricand. si imi pare rau ca n-a fost sa fie.

 

(oreleu', intre timp am bagat ochiu' pe threadu' asta al tau: /index.php?showtopic=70597 si mi-a placut ce-am vazut: /index.php?...t&id=185713 - chiar ca bibelou)

 

banuiesc ca asta e un up.

Imi pare rau ca nu mai vrei Jawa, fannyflint. ...Asta e! Se pare ca inca mai am o Jawa de dat. Cine mai doreste, cine mai pofteste?! :P

 

Deci nu vrea nimeni o Jawa! Dar piese vreti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salt....vin eu sa iau motocicleta...din cate am inteles se afla in bucuresti...mai am un mz de facut(doar asamblat ca restul este vopsit si pregatit...greu este cu actele ce am eu nu prea merge sa o inmatriculez...ma descurc)te rog frumos sa imi dai niste detalii gen numar de telefon....si daca mai este de dat si daca se afla in bucuresti sau botosani...ca am cam ametit pe 2 topic-uri...multa bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci nu vrea nimeni o Jawa! Dar piese vreti?

 

 

Ce faci ma, o dezmembrezi?Daca tie nu iti e mila de ea, sa stii ca mi se face mie, te scap eu de ea. :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok...e bine daca vin si pe seara in bucuresti??...maine vorbesc de masina ca sa vin sa o iau ...si da-mi un pm cu numarul tau de telefon....prefer sa discut cu omul telefonic decat pe internet.... :scratch: salut...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@fanny: bleaga mai esti mai fata :scratch:

 

@categoria A: eu ma oferisem sa o ajut in limita timpului meu liber :kali:

 

toate cele bune

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...