Sari la conținut

Europa Si Restul Lumii


blackmoonrider
 Share

Postări Recomandate

Pentru ca suntem din ce in ce mai multi virusati de microbul pasional al vietii pe doua roti care am ales sa locuim/ muncim/ studiem/ etc prin alte locatii de pe Pamant decat Romania, cred ca un astfel de topic ar fi binevenit.

 

De ce?

 

Poate pentru ca suntem mai multi prin acele locuri si am face bine sa ne cunoastem, pentru cei care planuiesc vacante sau calatorii prin zona in eventualitatea nevoii de ajutor, sfaturi sau pentru orice altceva in conditiile in care esti departe de casa si simti nevoia unui prieten.

 

 

Sa incep eu,

 

Nume: Blackmoonrider aka Ema (Emanuel)

Locatie: Germania, MĂźnchen, Am Hart, GablonzerstraĂe 6

Obiective in zona: BMW factory, KTM motorcenter, Euroindustriepark

 

 

 

LE Daca se poate, un admin ar putea face o sectiune separata in interiorul ''Comunitati regionale''

 

 

Asfalt uscat! :D

Editat de blackmoonrider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Eu sunt Vlad, locuiesc la Viena... si am chef de duca!

 

Am de gand chiar sa vin 1-2 zile la MĂźnchen sa revad BMW Welt, BMW Museum etc etc si sa petrec o zi la muzeul tehnic. Si o masa la HardRock Cafe ca in Viena nu este... :lol:

 

Tinem legatura! Mai avem un co-national motociclist si la Kempten, aproape de tine...

 

Vlad

 

p.s. care e legatura ta cu Ploiesti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Eu sunt Vlad, locuiesc la Viena... si am chef de duca!

 

Am de gand chiar sa vin 1-2 zile la MĂźnchen sa revad BMW Welt, BMW Museum etc etc si sa petrec o zi la muzeul tehnic.

 

p.s. care e legatura ta cu Ploiesti?

 

La vizitele astea ma bag si eu oricand, iar legatura cu Ploiestiul este ca sunt nascut si crescut acolo, dupa aceea am emigrat putin prin Romania...Focsani, Constanta, Brasov...iar acum definitiv in MĂźnchen.

 

Pt contact: YM emanueln79 :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Name: mateih ( Matei)

 

Ockenheimestr.6, 55435 Gau-Algesheim, De

 

Tururi prin Franta, Olanda, Austria, Italia si peste citeva zile plec in Ro si cu motorul pe remorca. Ma intorc la sfirsitul lui august..slujba...altfel...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Name: mateih ( Matei)

 

Ockenheimestr.6, 55435 Gau-Algesheim, De

 

Tururi prin Franta, Olanda, Austria, Italia si peste citeva zile plec in Ro si cu motorul pe remorca. Ma intorc la sfirsitul lui august..slujba...altfel...

 

 

matei, dar cu trenul in/din romania ai incercat?

 

cezar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu n-am mai incercat, m-am uitat sa vad daca este un tren in perioada mea macar pina la Balaton, dar din pacate nu...asa ca o pun pe remorca si vin....am facut in 2004 drumul pe motor si este cam lung si plicticos...pina cind ajungi la granita cu Ro.

Matei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

matei, dar cu trenul in/din romania ai incercat?

 

cezar

 

eu de la anul voi fi in bucuresti, si sincer, n-am nici o placere sa merg prin romania

iar din romania pana-n germania/elvetia/austria, alaturi ca ma costa o caruta de bani imi mai tocesc guma (am cumparat niste piloturi din canada de-ti lasa gura apa).

vreau sa folosesc performantele pe serpentine nu depasind carute si tractoare sau alergand ca tembelu pe autostrazi

 

mersi de info

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu de la anul voi fi in bucuresti, si sincer, n-am nici o placere sa merg prin romania

iar din romania pana-n germania/elvetia/austria, alaturi ca ma costa o caruta de bani imi mai tocesc guma (am cumparat niste piloturi din canada de-ti lasa gura apa).

vreau sa folosesc performantele pe serpentine nu depasind carute si tractoare sau alergand ca tembelu pe autostrazi

 

mersi de info

 

Nu am putea sa pastram topicul curat si la obiect purtand discutiile astea prin PM?

Cred ca e mai simplu sa gasesti ceva date de contact fara sa cauti prin zeci de posturi offtopic :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am putea sa pastram topicul curat si la obiect purtand discutiile astea prin PM?

Cred ca e mai simplu sa gasesti ceva date de contact fara sa cauti prin zeci de posturi offtopic :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am putea sa pastram topicul curat si la obiect purtand discutiile astea prin PM?

Cred ca e mai simplu sa gasesti ceva date de contact fara sa cauti prin zeci de posturi offtopic :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hello

 

Eu sunt de 3 luni in Londra, incerc sa ma stabilesc aici. De origine sunt bucuresteanca.

Aici e foarte frumos, drumuri bune, soferi in majoritate atenti si respectuosi (mai sunt si blonde la volan si indieni, dah, nimic nu-i perfect), intalniri saptamanale, ride-out-uri si stunt-session-uri foarte misto. Bere buna. Motoare ieftine. Me likey :kiss:

 

Pentru orice fel de relatii privind Londra, va ajut cu cea mai mare placere in masura in care stiu.

 

id mess b16dmo

 

Asfalt uscat pe oriunde ati fi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

soonamee,

 

koblenz, germany pana-n septembrie

apoi

nantes, france, pana la anul

apoi

 

bu-cu-resti

 

daca tot esti in Koblenz aproape de mine (Gau-Algesheim, 55345) poate ajungem sa ne intilnim...to pina la sfirsitul lui sept sint aici , apoi la Madrid 6 luni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca tot esti in Koblenz aproape de mine (Gau-Algesheim, 55345) poate ajungem sa ne intilnim...to pina la sfirsitul lui sept sint aici , apoi la Madrid 6 luni.

 

too late mate.

nu zisei ca din septembrie-s in nantes?

 

ma intorc maine in koblenz, insa vin cu masina si stau o saptamana, apoi inapoi in nantes.

 

ne vedem noi daca ti-ai pus in cap n-avea grija.

 

sanatate si ai grija de tine

 

apropo iti dau un semn daca vin in spania pentru o zi doua.

si daca-ti dau un semn ti-oi da si-o bere

Editat de Tsunami
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropo iti dau un semn daca vin in spania pentru o zi doua.

si daca-ti dau un semn ti-oi da si-o bere

 

 

ok, cu placere si daca te uiti pe profilul meu gasesti si adresa de mess.

toate bune,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

all rite, u the man

 

Omul asta care a initiat topicul a avut o initiativa buna, poate asa mai auzim unul de altul... si dupa ce ati inceput sa tot schimbati dialoguri strict ale voastre, v-a rugat sa o faceti pe PM si v-a justificat de ce va roaga asta... voi tot continuati aiurea...

De ce sunteti asa Gica-contra si nu respectati si pe ceilalti? :laugh:

 

(daca vreti sa ma injurati, nu mai lungiti pelteaua aici, dati PM)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

 

Stau in Geneva, Elvetia. Pacat doar ca ne-am trezit pe la sfarsitul sezonului cu un topic din asta:) Id mess la profil.

 

Putin off topic dar tocmai le-am primit pe mail, grija la radare in Elvetia.(Nu stiu daca sunt pe bune dar la astia nu ma mira nimic)

 

 

 

Bafta :bounce:

post-230-1221549516_thumb.jpg

post-230-1221549526_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...