Sari la conținut

Abia mi-am luat motocicleta


Postări Recomandate

Mi-am luat o Honda nsr125 shi am avut joc la roata pe care l-am rezolvat strangand putin surubul shi imi curge suspensia dreapta. As putea repara undeva in Focsani suspensia? Stiti pe cineva? Imi pare rau daca am postat gresit dar nu stiu unde trebuia sa scriu.

Editat de BlueBiker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai blubiker te-ai gandit ca poate deaia joaca roata cai uzat rulmentu? si dak il strangi mai bine nu rezolvi nimik (eventual ceva temporal), ridica motoru si invarte roata din fatam dak se invarte bine adica usor, atunci ii OK. cat despre uleiu din telescop, uitate de unde curge, tre sa fie ceva semering si probabil ca deacol curge, teoretic ii usor de schimbaat un semering :crack: aasta depinde deja de indemanarea ta.

ai pus unde trebe topicu

 

bafta la reparatii si asfalt uscat :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am luat o Honda nsr125 shi am avut joc la roata pe care l-am rezolvat strangand putin surubul shi imi curge suspensia dreapta. As  putea repara undeva in Focsani suspensia? Stiti pe cineva? Imi pare rau daca am postat gresit dar nu stiu unde trebuia sa scriu.

221901[/snapback]

 

Am avut si eu aceeasi problema tot la NSR-ul de 125. De la gropi ti se trage. Trebuie schimbat simeringul. Iti recomand sa le schimbi pe amandoua daca tot il schimbi : iti trebuie si 1 l de ulei de amortizoare.

 

Si te mai rog ceva : NOTEAZA COTELE DE LA SIMERING CAND IL SCOTI SI TRIMITE-MI-LE SI MIE ca eu le-am uitat si trebuie sa le scot inainte, sa caut simeringuri si sa le pun pe cele noi (asta inseamna sa stau pe bara si nu imi convine). Daca nu gasesti simeringuri in focsani, iti cumpar eu din Bucuresti sau din Brasov, dar trimite-mi dimensiunile (sunt scrise pe simering).

 

Aaa, sa nu uit, daca vrei sa comanzi de pe net, ai grija ca sunt diferite in functie de ani de fabricatie. Cele de la NSR RR in sus sunt mai mari cu 1 unitate (mm cred) (din 1994 in sus).

 

Te rog sa nu ma uiti cu cotele alea.

 

Remi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Roata din fata merge bine,dar la suspensie nu ma bag,ca nu am vazut niciodata cum se desface.Daca o sa o desfac o sa scriu cotele. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am facut prostia sa o dau la un prieten shi a cazut cu ea :D(.Mi-a crapat carena in cateva locuri si a zgariat-o.Unde o pot repara shi vopsi sa iasa bine ?.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles ca carenele reparate crapa la vibratii , sa-l pun pe ala sa-mi cumpere alta carena ar trebui sa-i iau salariul pe 1 an de zile ca am inteles ca e 1500 de euro.Oare imi mai iese carena cum a fost inainte? .M-am jurat ca nu mai dau motocicleta la nimeni. Va multumesc pentru raspunsuri

i shi ajutor! :D

Editat de BlueBiker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles ca carenele reparate crapa la vibratii , sa-l pun pe ala sa-mi cumpere alta carena ar trebui sa-i iau salariul pe 1 an de zile ca am inteles ca e 1500 de euro.Oare imi mai iese carena cum a fost inainte? .M-am jurat ca nu mai dau motocicleta la nimeni. Va multumesc pentru raspunsuri

i shi ajutor! :D

223094[/snapback]

 

 

hmmmm..... masina, motorul si femeia nu se da pt ca devin futute :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sorry pt tine.... Daca ai fi citit mai dinainte forumul..... ai fi aflat ca chestia asta cu datul, si cazutul, a fost patita de multi... ai fi tras niste invataminte.

Pe viitor, studiaza forumul mai amanuntit :D Vei afla multe lucruri utile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Carenele pot fi reparate cu chit de fibra de sticla pe dinauntru. Dupa ce se intaresc(aprox 15 min) se pot finisa foarte usor cu un smirghel fin. Daca folosesti chit de metal e posibil sa-ti crape(mie nu mi-au crapat).

Daca le finisezi calumea, dupa vopsea nici nu iti dai seama ca a fost distrusa vreodata. Un singur lucru iti trebuie: RABDARE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuze ca ma bag peste "durerea" omului, dar pepsi - ce motor de 300 cc iti iei?

uitate la coltul comunistelor, am pus acol un topic

 

ai sunat la numaru ala care lam dat cu carene? aia fac cu 300E carena completa ma gandesc ca repararea ei tat cu vopsit si slefuit nar trebui sa fie mai mult de 100E io zic sai suni

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Carena o duc zilele astea la reparat in bucuresti ,dar pedala din dreapta cea de langa frana de la nsr unde as putea-o gasi ?

Editat de BlueBiker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...