Sari la conținut

Probleme Demaraj Zx6r


Postări Recomandate

Salutare,

 

Am un ZX6R din 2002. De 2 zile am observat ca nu mai am demaraj cum trebuie. Accelerez cu I-a, trage putin la inceput, dupa care motorul se tureaza in continuare normal dar nu se mai transmite forta la roata, apoi iar "prinde" ca sa zic asa. La frana de motor cu I-a, tot asa, parca franeaza in hopuri. Poate fi de la lant daca nu e reglat calumea? Sau e dus ambreiajul? Vreau sa merg la un service dar sa nu ma duc sa nu stiu ce sa cer pe acolo...:kiss:

 

Mersi mult si asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Am un ZX6R din 2002. De 2 zile am observat ca nu mai am demaraj cum trebuie. Accelerez cu I-a, trage putin la inceput, dupa care motorul se tureaza in continuare normal dar nu se mai transmite forta la roata, apoi iar "prinde" ca sa zic asa. La frana de motor cu I-a, tot asa, parca franeaza in hopuri. Poate fi de la lant daca nu e reglat calumea? Sau e dus ambreiajul? Vreau sa merg la un service dar sa nu ma duc sa nu stiu ce sa cer pe acolo...:D

 

Mersi mult si asfalt uscat.

daca nu se aude nici un crank, pleosc, trosc mai mult ca sigur e de la ambreiaj ... oricum fugi cu ea la service ca or sa stie ei ce sa ii faca :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...