Sari la conținut

Plimbare Lacul Vidra-defileul Jiului-horezu


bobobarosanu
 Share

Postări Recomandate

post-22128-1218664725_thumb.jpg]Negasind nimic in sectiunea asta care sa ma multumeasca, mi-am luat inima in dinti si am hotarat sa propun o iesire. In mare, traseul ar arata....Bucuresti-Pitesti-Rm.Valcea-Brezoi-Obarsia Lotrului-Petrosani-Tg.Jiu-Horezu-Rm.Valcea si retur. Drumul l-am facut de mai multe ori cu masina.Asfalt peste tot, in afara de o potiune mica de macadam intre Obarsia Lotrului.Peisaje frumoase.Lucruri multe de vazut pe drum.Traseul se poate face in 2 zile sau 3 daca se doreste, in functie de timp si de bani.Dormit preferabil la cort daca nu, la o pensiune/cabana. Eu am un Suzuki Gs500(un fel de dacie 1300 :cheers: ). M-as baga si pe transalpina in masura in care mai e cineva care cu o mobra facuta pentru asfalt. In masura in care exista doritori......nu va sfiiti. Plecarea, oricand incepand de azi si pana luni, dar probabil ca pentru multi weekendul e cel mai convenabil. Tot ce am scris mai sus este flexibil in functie de ce mai doresc ceilalti. Astept propuneri si intrebari

 

Am atasat o poza cu traseul. Cu galben e drumul de baza, iar cu albastru deviatiile(Transalpina)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal, de maine intru in concediu si vreau sa ies si eu ceva de genul :cheers: plimbarica, vreau sa plec din Bucuresti si sa mai vin cand se termina concediul, daca vrei discutam pe messenger amanunte ;)

 

ym: dracushorul

 

imi place traseul lui lucasone :)

 

 

cine mai este interesat sa lase adresa de mail si 3 zile avem de mers :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-22128-1218664725_thumb.jpg]Negasind nimic in sectiunea asta care sa ma multumeasca, mi-am luat inima in dinti si am hotarat sa propun o iesire. In mare, traseul ar arata....Bucuresti-Pitesti-Rm.Valcea-Brezoi-Obarsia Lotrului-Petrosani-Tg.Jiu-Horezu-Rm.Valcea si retur. Drumul l-am facut de mai multe ori cu masina.Asfalt peste tot, in afara de o potiune mica de macadam intre Obarsia Lotrului.Peisaje frumoase.Lucruri multe de vazut pe drum.Traseul se poate face in 2 zile sau 3 daca se doreste, in functie de timp si de bani.Dormit preferabil la cort daca nu, la o pensiune/cabana. Eu am un Suzuki Gs500(un fel de dacie 1300 :cheers: ). M-as baga si pe transalpina in masura in care mai e cineva care cu o mobra facuta pentru asfalt. In masura in care exista doritori......nu va sfiiti. Plecarea, oricand incepand de azi si pana luni, dar probabil ca pentru multi weekendul e cel mai convenabil. Tot ce am scris mai sus este flexibil in functie de ce mai doresc ceilalti. Astept propuneri si intrebari

 

Am atasat o poza cu traseul. Cu galben e drumul de baza, iar cu albastru deviatiile(Transalpina)

Salut,

Si eu plec maine seara spre Tg jiu, dar plec pe A1 Buc-pitesti-valcea-horezu-poenari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pey o sa rezolv cu revizia....ma duc mai devreme (deja are 3000 km cu uleiu asta)

 

fata de primul traseu este ceva schimbat:)

pey ce motoare merg sigur si cand plecam ca ma bag si eu

cazare banuiesc ca la cort

sau vreti margarete si stele?!

sincer mie mi se pare mai bun traseul pe 3 zile..dar cum decide majoritatea ;)

 

eu am cu mine o intreaga herghelie(vreo 12 ponei) :cheers:

 

numai bine si astept detalii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pey o sa rezolv cu revizia....ma duc mai devreme (deja are 3000 km cu uleiu asta)

 

fata de primul traseu este ceva schimbat:)

pey ce motoare merg sigur si cand plecam ca ma bag si eu

cazare banuiesc ca la cort

sau vreti margarete si stele?!

sincer mie mi se pare mai bun traseul pe 3 zile..dar cum decide majoritatea ;)

 

eu am cu mine o intreaga herghelie(vreo 12 ponei) :cheers:

 

numai bine si astept detalii

 

Salut.Plecare se va petrece luni cu intoarcere miercuri.Cazare la cort.Duminca o sa ne intalnim undeva in bucuresti ca sa mai stabilim ce si cum.Da-mi un pm cu nr tau de tel ca sa te anunt unde ne vdm duminica.Ca sa vezi ce motoare merg uita-te la cei care au postat mai sus+un suzuli V-strom.Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...