Sari la conținut

Sfat Cauciucuri


JIJ
 Share

Postări Recomandate

Nu pot sa ma hotarasc intre Dunlop si Continental. Ma poate sfatui cineva care are sau a avut asa ceva ce gume sa-i pun? :cheers: ;)

 

 

ma e cu dus si intors... depinde foarte mult de ce mobra ai si stilul tau de mers..

eu am v de 1000 am superdragon de la pirelli si le-am muscat rau.. in 4-5000 de km sunt pa..

acum am mers pe recomandarea producatorului am comandat un road 2ct..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am avut eu combinatia asta ,,reusita,, dunlop rr fata si michelin spate....ce vreau sa zic....ca fata era in treaba ei si spatele in treaba lui ..pe denivelari....parca era motorul articulat la mijloc..nu ma intelegeam deloc....acum cand sunt ambele dunlop...sta ca pe sina......si motorul e legat

vezi ca profilul la dunlop e mai ,,race,, permite sa te inclini mai mult.... dunlop e mai in V(mai ascutit pe calea de rulare) fata de michelin care sa zic asa ar fi un U(mai plat la calea de rulare)...diferente dunlop michelin...RR mi se pare mult mai aderent decat orice p power....la rece michelinul daca acceleram tare imi patina ziceai ca merg cu hayabusa nu cu un F4....cu dunlop...never.nu mi s a intamplat...

kestia e ca trebuie sa incerci si pirelli si bridgestone...etc.....si prob o sa te hotarasti.....nu vreau sa zic ca michelinul e un cauciuc slab...multi se impaca f bine cu ele...si eu m-am impacat pana la dunlop :cheers:.... si marci de penuri sunt ..full..trebuie sa vezi ce ti se potriveste tie...si stilului tau de mers..eu acum prefer moi si ...implicit o sa tina putin..de asta nu s asa agreate....ca mai ales pe cilindree de 1000 se duc imediat ...pe 600 mai grelutz

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...